• 2693
  sözleşmesinin otomatik uzaması için 4 maça (süper lig ve ya avrupa kupası) daha çıkması gerekiyor. 21 şubat benfica galatasaray maçında ilk 11de başlayacağını düşünüyorum. yani 3 maçı kalacak. açıkcası sözleşmesinde yazan rakamlar hak ettiğinin üzerinde bence. bonuslar falan çok gereksiz. ffp kıskacında el mahkum sözleşme imzaladık.
  --- alıntı ---

  profesyonel futbolcu ryan henk donk ile 2018-2019 sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşmaya varılmıştır.

  buna göre futbolcuya 2018-2019 futbol sezonu için net 1.895.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir. bununla beraber futbolcunun forma giydiği tff süper lig ve uefa müsabakalarında takımın alacağı her bir puan için net 5.000 euro ödenecektir. futbolcu ayrıca bu dönem içerisinde 21 tff süper lig veya uefa müsabakasında oynaması durumunda net 200.000 euro prime hak kazanacaktır.

  buna ek olarak,

  2018-2019 futbol sezonunda futbolcu 21 tff süper lig ve uefa müsabakalarında oynar ise sözleşme bir sezon için kendiliğinden uzayacaktır. bu durumda futbolcuya 2019-2020 sezonu için net 1.895.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir. bununla beraber futbolcunun forma giydiği tff süper lig ve uefa müsabakalarında takımın alacağı her bir puan için net 5.000 euro ödenecektir. futbolcu ayrıca bu dönem içerisinde 21 tff süper lig veya uefa müsabakasında oynaması durumunda net 300.000 euro prime hak kazanacaktır.

  --- alıntı ---
 • 2694
  kendisinin ayarında bir rotasyon oyuncusu transfer etmeye çalışsak kulübüne bonservis, imza ücreti, yıllık maaşı falan derken kesinlikle daha zararlı çıkardık. yeni bir oyuncu ile riske girmemek adına kendisi kulüpte tutuldu. görev verildiğinde de hiç sırıtmadan düzgünce işini yaptı. 1 rotasyon oyuncusu için ücreti fazla katılıyorum fakat bu saatten sonra sözleşmesi uzayacak diye oynatmama lüksümüz yok. kendisine en çok ihtiyaç duyduğumuz haftalara geldik. geçen sene ligin ikinci yarısındaki bütün büyük maçlarda sahaya ağırlık koydu, bu sene de bu maçlarda kesinlikle oynamalı. sözleşmesi uzarsa da uzasın. benim fikrim kesinlikle bu yönde. kaldı ki sözleşmesinin uzaması o kadar da kötü bir durum değil. hem stoperi hem önliberoyu yedekliyor, yeri geliyor santrafora koyuyoruz gol atıyor*
 • 2696
  kadroda, hem en güvendiğim yedek orta saha oyuncusu, hem de en güvendiğim yedek stoper olduğu için varlığından çok mutlu olduğum oyuncu.

  özellikle anadolu deplasmanlarında kesinlikle ilk onbirde oynaması gerektiğini düşünüyorum. aptal aptal goller yemediğimiz bir maçta zaten 1 gol bulabiliyoruz, donk da o aptal golü(duran top, atağa çıkarken yapılan pas hatası vb) yememize mani olabilecek bir oyuncu. hava toplarındaki üstünlüğü, sertliği ve vasat üstü pas yeteneğiyle bence 14 yabancı oyunculu bir kadroda yeri çok değerli.

  bizim asıl problemimiz donk yerine oynayan ve fark yaratmasını beklediğimiz as oyuncu olan fernando reges'in çok düşmüş olması.

  yani mevcut formlarıyla aralarında pek fark kalmadı, hatta donk öne geçti, selçuk bile reges seviyesine geldi.

  2018-2019 sezonu bitmeden de opsiyon otomatik olarak devreye girecek gibi. zaten reges en az bir kere, muhtemelen 2 defa daha sarı kart cezalısı olur, bir iki hafta da sakat olsa tamam, donk seneye de burada yanii...
 • 2697
  kendisi ve selçuk bir sene daha takımda kalsınlar da seneye* de ''rotasyonumuz dar'' diye ağlayalım.

  aklım almıyor. biz ''rotasyon dar'' diyoruz, hoca her fırsatta ''rotasyon dar'' diyor; ama donk ve selçuk'la yolları ayırma imkânı varken bunların sözleşmelerinin uzaması/uzatılması konuşuluyor hâlâ. rotasyon tam da böyle oyuncular yüzünden dar değil mi arkadaş zâten?
 • 2699
  dünyanın en saçma önermeleriyle sözleşmesi savunulan futbolcu. zaten senin elinde olan adama sözleşme uzatmak için yüksek meblağ teklif etmekte bir sorun yokmuş çünkü dışardan aynı kalibreyi almak istesen bonservis imza parası falan verecekmişsin.
  psg neymarla sözleşme uzatmak istiyorsa 222 milyon falan teklif edebilir neymar'a çünkü bonservisiyle almaya kalksa 222 milyon verecek.
 • 2700
  21 şubat 2019 benfica galatasaray maçında orta sahada selçuk ve n'diaye'nin oynayacağını, donk'un yedek olacağını düşünüyorum ve ben de bu şekilde olmasını istiyorum.

  donk, 2018-2019 sezonunun hiç bir maçında gerçek bir orta saha performansı göstermemiştir. 6 ekim 2018 schalke 04 galatasaray maçında ve görece büyük maçlarda adeta durarak savunma yapmıştır. 17 şubat 2019 kasımpaşa galatasaray maçında çok övülmesine rağmen yediğimiz ilk golde trezeguet yanından geçerken sadece izlemiştir. ayrıca farfan'a hava topu kaybedecek kadar hava hakimiyeti vardır.

  en az fernando kadar kötüdür. hatta bence fernando'dan daha kötü.

  topu döndürme hızı, rakibe baskısı çok yavaştır. yerine poko tarzı bir oyuncuyu rotasyonda bulundursak çok daha verim alırdık.

  sözleşmesi uzasa dahi bir şekilde göndermemiz gereken yavaş ama kaslı abi.
 • 2701
  takımımızın en az topla buluşan futbolcusu. tempo yetmiyor maalesef. kasımpaşa'ya karşı oynamak kolay ama avrupa'da çabuk olmak, dinamik olmak gerekiyor. pas alamıyor, müdahalede bulunamıyor çünkü fizik yetmiyor. fernando da oynasa aynısı olacaktı zaten. en büyük sorunlardan birisi maalesef ortasaha. diagne vs kötü tabi ama ortasaha şu tempoyu kaldıramadıktan sonra diagne gol makinesi olsa yine de adamlar sindiricek bizi.

  (bkz: 21 şubat 2019 benfica galatasaray maçı)