• 1479
  valla kim ne derse desin müthiş oynuyor terim geldiğinden beri. gerçi ben kendisini önceden de beğenirdim, hatta bizim taraftar neden böyle kin güdüyor onu da anlamış değilim. donk şu an kayseri'de ya da başakşehir'de oynasa ve almaya kalksan şu piyasada 7-8 milyon euro'dan aşağı bayılmazsın. hava toplarındaki katkısı bile yeter. boru değil 192 boy var herifte. bana göre fernando döndükten sonra da bir şekilde ilk 11'e monte etmeliyiz kendisini. şu an oynadığı yerde oynarsa fernando'nun ofansif yönünü daha çok sergilemesini de sağlayabilir.

  --- alıntı ---

  fernando------belhanda

  ---------donk-----------

  --- alıntı ---
 • 1480
  olaylara negatif bakmak gibi görünmek istemiyorum ama şöyle bir gerçek var: rakip takımın orta sahası lokum gibiyse donk iyi oynar. antalya'nın orta saha üçlüsü hakan-charles- danilo'dan oluşuyordu. ligdeki en zayıf iç orta saha oyuncularına sahipler. onların kuvvetsizliği donk'u ön plana çıkardı. yine de oyuncunun özgüven kazanması açısından faydalı bir maçtı.*
 • 1481
  fatih terim tarafından (bkz: tolga ciğerci) nin yerine ilk onbirde tercih edilmesinin nedeninin hava toplarında daha etkili olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. malumunuz her duran toptan tehlike yaşadığımız düşünülürse çok da mantıksız görünmüyor. kaldı ki adam yeteneğinin el verdiği ölçüde mücadele ediyor. galatasaray için yetersiz olduğunu milyonuncu kez yazacağımıza biraz destek olmalıyız.
 • 1482
  performansının yeterliliği tartışılabilir -ki iç sahada antalya maçının ölçüt olmadığına hemfikirizdir ama şuna bir çok kişi katılacaktır: geldiğinden beri ilk kez; eskisi gibi takımdan kopuk değil, bir bütünün parçası gibi hareket ediyor.

  ha uzun vadede güvenilip yola çıkılacak biri değil, arka arkaya oynatırsan yine motoru su kaynatabilir ama şu yoklukta* * gayret göstermesi iyi bir şey. zaten sezon sonu sözleşmem bitiyor, antremanıma çıkar yoluma bakarım diyebilirdi. gamsız diye bildiğimiz birinden bu alternatifsiz kadroda mental olarak da geri dönüş almak takımın yararına oldu.
 • 1483
  galatasaray'a geldiğinden beri en iyi lig performansını 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçında gösterdi. kendisini genel olarak beğenmeyen biri olarak bunu söylemem gerek. ama bir iki iyi performansa kanıp beklentiyi fazla yükseltmemekte fayda olduğunu düşünüyorum. kesinlikle yeterli bir orta saha oyuncusu olduğuna inanmıyorum, bugün iyi dememe rağmen ikinci yarıda topa daha fazla sahip olup oyunu soğutamamamızda önemli etkisi var. ama belhanda'yla ilgili değindiğim mesele (bkz: #2349866) onunla ilgili de geçerli. fatih hoca ndiaye gitmişken, fernando'nun sakatlığı devam ederken, tolga'nın da kronik sakatlık durumu varken kendisini hazır tutmak, performansını yukarı çekmek istiyor. mayıs'a kadar olan süreçte takımın kendisine de ihtiyacı var. yoksa donk hem fizik olarak hem teknik olarak bir potansiyel gibi görünse de gerçekte selçuk'tan da tolga'dan da kötü bir orta saha oyuncusu (neden böyle düşündüğümü belki gelecekte daha uzun bir yazıda açıklarım). fernando hayırlısıyla yakın zamanda döndüğünde donk hamle oyuncusu olacaktır. bu rolde de fatih hoca formunu ve motivasyonunu bu seviyede tutmasını sağlarsa donk'un da eksiklerini daha az belli edip, iyi yönlerini daha fazla parlatabileceği son 15, son 20 dakikalarda takıma katkı sağlayabileceğini düşünüyorum. kendisini beğenmememe rağmen son dönemdeki isteği ve arzusundan dolayı desteği hak ediyor, umarım beni daha fazla yanıltır daha da iyi maçlar çıkarır.
 • 1485
  idare ediyor. tam anlamıyla idare ediyor. başka bir şey değil. herhangi bir deplasmanda patlaması an meselesidir. bunu negatif bakış açısı olarak yorumlamayın. donk aynı yasin gibi vasat anadolu takımlarına karşı ve tt arena'da oynanan maçlarda sırıtmaz. ama sivas'a falan götürdük mü toplayamıyoruz orta sahayı işte.

  ama yine de belirttiğim üzere elinden geleni yapıyor. elinden gelen yetmiyor ama yapacak da bir şey yok.
 • 1486
  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)

  üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmiştir. methiyeler dizmek de eleştirecek yer aramak da saçma ve gereksiz.
  galatasarayın kulübesindeyseniz o mevkinin asıl adamı yokken onu aratmayacak kadar iyi oynayabilmelisiniz.
  donk belki de galatasaray kariyerinde bugün ilk defa ve çok iyi bir şekilde yaptı bunu.

  bu arada takıma adaptosyonu da ayrı bir hoş, maaşı da kenarda oturtulabilecek cinsten*.
  tebrikler aslan!
 • 1487
  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)

  maçı yerinde izleyen birisi olarak ve donk'u asla ilk 11'de görmek istemeyen birisi olarak şunu yazmalıyım: şahane oynadı.

  fazlasıyla top çaldı, ikili mücadelelerde faul yapmadan rakipleri fiziğiyle bezdirip yıprattı. kendine çok iyi baktığını düşünüyorum, fiziği çok sağlam. 4-1-4-1 düzeninde gayet başarılı işler çıkardı. kaptığı topları olumlu kullandı. rakip için defansif anlamda "caydırıcı" idi. hava toplarını da bırakmadı. terim'in ısrarını dün geceden itibaren anlıyor ve saygı duyuyorum. adam hakikaten çift yönlü oynadı. reges'in yokluğunda ne gerekiyorsa onu yapıyor. helal olsun.
 • 1489
  mecburiyetten oynamaya başladığı doğru. ancak yine de son zamanlar ve özellikle dün akşam mükemmele yakın görevini yaptığını söylemek lazım. beklenenden çok daha iyi, sade ve tam bir görev adamı olarak oynadı. eskiden topu aldı mı riski severdi, gereksiz hareketlere kalkışırdı ancak terim sonrası böyle hatası yok yada yok denecek kadar az. fernando gelene kadar oynayan bu donk şamda kayısı.

  edit: imla
 • 1490
  sene içerisinde, evimizde oynadığımız maçlarda sırıtmadan bir şekilde takıma monte oluyor ve kendine şans buluyor. zaman zaman attığı uzun toplarda da başarı sağlıyor. ayrıca kademelerde de sertliğini biraz ortaya koymaya başladı. açıkçası kendisinden ndiaye ya da fernando katkısı beklemek zor fakat mevcut kadroda özellikle iç sahadaki maçlarda takıma el freni olmadan oynayabilir. tabii ki derbilerde neler yapabilir zaman gösterecektir. fatih hocamız da performansından memnun ki, tolga yerine genelde donk'u tercih ediyor.
  bir de şu yönden bakmak lazım, şampiyonluğa giden yol deplasmanlardan geçecek. biz içeride bir şekilde kazanacağız, fakat kolay ya da zor deplasmanlarda eğer ki donk ile oynamaya devam edeceksek, performansını belli bir standarta oturtması gerekiyor. şu anda mevcut kadroda, 2017-2018 sezonu 2. yarısında, özellikle de fernando sakatken, maaş performans açısından kötü diyemeyeceğim futbolcumuzdur.
 • 1492
  ilk kez gözlerimizi kanatmadan oynamıştır. ha bunda rakibin kötü olmasının muhakkak payı vardır, ancak o üzerindeki umursamaz tavırları bir kenara bırakmış gibi. en azından top benden çıksın mantığıyla pas atmadı dün.

  inşallah bu tempoda oynamaya devam eder, şu an her ne kadar kendisini sevmesem de, dar kadromuzdan dolayı takımdaki her oyuncuya ihtiyaç var.

  (bkz: 12 şubat 2018 galatasaray antalyaspor maçı)
 • 1494
  kendisi 4-1-4-1 gibi taktiklerde çapa gibi oynarsa bu ligde sırıtmaz ki dün de fatih hoca merkez orta sahada önüne selçuk ile belhanda’yı koyarak kendisini çapa olarak oynattı. fm tabir ile work rate’i yüksek olmadığından (gamsız diyoruz buna) 4-2... diye başlayan dizilişlerde ile sırıtır.

  2018 mayısa kadar kadromuzda olacağından kendisinden antalya maçındaki performansı nerede alabilirsek iyidir. gs oyuncusu, 11 falan bunları tartışmıyorum, kedisinden -özellikle fernando’nun olmadığı şu dönemde maksimum verim alıp he tamam dememiz lazım diyorum.