resim
Ryan Guno Babel
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:34
Boy:1.85
Uyruk:Hollanda
 • 3554
  futbolu takımda en iyi bilenlerden, ama yaşla beraber kaybettiği yetenekleri onu kıymetli yapan özelliklerden uzaklaştırmış durumda. aslında bu saatten sonra doğru olan forvet olarak oynaması, ama takımda canavar gibi 3 forvet oldu, o yüzden bu opsiyon taca çıktı.

  ama bence arda’dan hala fizik olarak daha iyi, kötü olan maaşıydı ve bu sene bence elinden gelenin en iyisini yaparak galatasaray’a veda edecek.

  gönderemediğimiz ve sorunsuz oyuncudan faydalanabiliyor olmamız lazım, babel de bu isimlerden. umarım geldiğinden beri elde edemediği şampiyonluğu kazanıp, bize öyle veda eder. 3-5 maç da faydalansak gayet yeterli olur.
 • 3555
  hücumda katkı sunamadığını kabullenip en azından savunmada takımına yardımcı olmaya çalışan dolgun maaşlı veteran futbolcumuz. kendisinden nefret ediliyor olabilir ama ryan babel'in takımımızdaki diğer malum veteran futbolcunun aksine fiziğine, çalışmasına, temposuna hala dikkat ettiğini, en azından çabaladığını görmek bir miktar sevindiriyor beni. bu adamlar parasını çatır çatır alacaklar son kuruşuna kadar ama bu sezon babel'in idmanları ve maçları önemsediğini net bir şekilde görüyoruz. en baştan olmaması gereken bir birlikteliğin son zamanlarında en azından bunu beceriyor. benimkisi de züğürt tesellisi işte.
 • 3557
  madem maaş veriyoruz faydalanalım klasmanındaki galatasaray futbolcularından. geldikten yarım sezon sonra kiraya gitti. ne kiralık gittiği ajax'da ne dönüşünde bizde doğru dürüst performans vermemesine rağmen gitmiyor. çünkü kendisi istemiyor. takımda kimse kadro dışı kalmadığı için ara ara kendisini izliyoruz. kendisinden hiç ümidim olmamasına rağmen çok nadir iyi oynadığı maçlar oluyor. 2020-2021 sezonu sonu bazı maçlar ve 3 ekim 2021 çaykur rizespor galatasaray maçı örnek verilebilir. ama yine de kadro istikrarımız açısından oynamaması gerektiğini düşünüyorum. hiç oynamasa da bir şey kaybetmeyiz bence.
 • 3558
  17 ekim 2021 galatasaray konyaspor maçı'nda oyuna girdikten sonra faydalı olmuş, 20 dakikalık konyaspor baskısı biraz da olsa kırılmış, bekinin kademesine girerek de takıma faydalı olmuş oyuncu. yani bu maçta kendisinden bekleneni yapmıştır.

  takımlarda sevilen oyuncular yürüse ne güzel yürüyor denirken, sevilmeyen oyuncular da ağzıyla kuş tutsa yaranamıyor taraftara. 2020-2021 sezonunda da kötü performans göstermemiştir ayrıca.

  bu yazdıklarım aldığı maaş ve bonusları ilgilendirmemektir. tabii ki oyuncuları değerlendirirken maaşları ile değerlendirmek lazım fakat maç maç bakıldığı zaman, yaptığı doğru işleri de görmemiz gerekiyor.

  ayrıca bu takım eğer uzun oynayacaksa sahada babel olmalı. bıktım bu pasla defanstan çıkmaktan deyip eğer aynı zamanda babel girince sinirleniyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir.