• 2533
    etrafında hareketli oyuncularla oynarken performansı giderek artan futbolcumuz. arkasında saracchi yanında ömer fıldır fıldır bindiriyor. babel'in problemi de zaten topu tutup takımı ileri çıkarmaya çalışırken takımın ileri çıkmamasıydı. umarım son günlerdeki performansı daha da artar ve ryan donk gibi o da zamanla taraftara kendisini affettirir.
  • 2534
    kendisinden verim alamamanın sebebi topu çok ezmesinden ziyade oyun hep onun üzerinden ilerlediği için rakip savunmalar fazla önlem alıyor ve özelliği olan şut ve orta seçeneklerini kullanamıyor. beşiktaşta oynarken aboubakar cenk talisca babel bazı maçlarda quaresme dörtlüsü veya beşlisi hücum yükünü alıyordu. rakip savunma taliscayı mı cenki mi aboubakarı mı savunayım derken babel istediği opsiyonları çok rahat buluyordu. cenke rahat orta açıp asist sağlarken bazen bulduğu boşluklarla rahat şut atarak gol buluyordu.

    bize bakarsak fegholi belhanda falcao babel dörtlüsünden rakipler sadece falcao üzerine savunma yapıyor. belhandanın şut opsiyonu olmadığı için ve feghouli nin ekstra top oynamaması kaynaklı hücumlarımız sadece babel üzerinden başlayıp gelişiyor ve kendisinin rahat fırsatları yakalayamadığını düşünüyorum.
    eğer hücum anlamında daha zengin opsiyonlu ve tehditkar olabilsek kendisinin skora katkı olarak visca etkisi vereceğini düşünüyorum ama artık aldığı ücret ve ilerlemiş yaşı dolayısıyla sezon sonu yollar ayrılmalıdır.