resim
Ryan Guno Babel
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Kanat
Yaş:34
Boy:1.85
Uyruk:Hollanda
 • 2475
  20 maç ilk 11 oynarsa sözleşmesi otomatik olarak 1 sene uzayacak olan oyuncu. böyle birşey olabilir mi ya? adamı forvette beğendik, 'oynasın en azından top saklar vs.' dedik önümüze böyle bir engel çıktı. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık :(

  edit: haber ile ilgili link https://www.hurriyet.com.tr/...-ozel-madde-41527464

  edit: haberin detayı kısaca şöyle: babel'le anlaşmamız 2+1 yıl. bu sezon 2. senesi, eğer bu sezon 20 maç 11 oynarsa +1 yıl devreye giriyor, 20 maçtan daha az 11 oynarsa sezon sonu bay bay diyebileceğiz.
 • 2476
  kendisiyle ilgili 20 mac oynarsa sözlesmesi 1 sene uzayacak haberi buyuk ihtimalle yalan olan futbolcu. zaten kendisinin 3 yillik sozlesmesi var ,2020-2021 sezonu sozlesmesinin henuz ikinci senesi. belli sayida mac oynarsa sozlesmesi uzar maddesi benim bildigim sozlesmenin son yilinda gecerli olur. seneye 20 mac oynayip sozlesmesi uzarsa makul olabilir ancak daha sozlesmesinin 2.yilinda bu sekilde sozlesmesi +1 yil uzarsa daha once pek gorulmemis bir durum olusabilir.
 • 2477
  eğer 20 maç oynarsa sözleşmesi 1 yıl uzar diye bir kural varsa hiç düşünmeden oynatmamamız lazım olan futbolcu. şu an günü kurtarmak için hamleler yapacak durumda değiliz. adamın aldığı maaş 2 tane wonderkid maaşına denk geliyor. 1-2 maç ortalama forvet performansı gösterdi diye bu kadar parayı babel gibi istikrarsız bir futbolcuya vermek doğru olmaz.
 • 2479
  azıcık iş bilen, aklı çalışan yönetim babel'le oturur, ''2021 yazında düzenlenecek olan avrupa şampiyonasında oynamak istiyorsan bu maddeyi iptal edelim sezon boyu oyna, yok iptal etmiyorsan seni oynatmayacağız, avrupa şampiyonasına da gidemezsin'' der. babel'in turnuvada oynamak istediği aşikar. iptal ederse opsiyonu oynar, etmezse tribüne. ama bu yönetimle ve teknik ekiple 2 ihtimal var; ya oynatılır 1 sene daha fazladan katlanırız, ya direk tribüne yollanır.
 • 2480
  sözleşmesinde 20 maç ilk 11 çıkarsa sözleşmesi 1 yıl uzar maddesi varsa bile bu sene için değil önümüzdeki yıl için geçerli olduğunu düşünüyorum. bu sene için geçerli olsa mutlaka kap bildiriminde yer alırdı. 2 yıllık ya da 2+1 yıllık anlaştık derlerdi. şartlı olan 3. yılı da şartsız şurtsuz o parayı ödeyecekmişiz gibi bildirilmezdi. zaten böyle bir madde olsa saklamazlardı bakın performans odaklı bir sözleşme yaptık galatasaray'ın parasını koruyoruz diye boy gösterirlerdi. mevcut yönetimi gayet iyi tanıdık neyi saklayıp neyi saklamayacaklarını öğrendik artık.
 • 2481
  google açıp babel kap yazdığında çıkan ilk sonuç galatasaray resmi sitesinin babel ile ilgili kap haberi. yani şunu bile yapmayıp yok şu kadar oynarsa uzayacakmış yok bu kadar oynamazsa saçını yeşile boyatacakmış falan demek.

  gerçekten çok ciddi bir seviye kaybı var bu sözlükte...

  --- alıntı ---

  “profesyonel futbolcu ryan guno babel ile 2019-2020 futbol sezonundan başlamak üzere 3 sezon için anlaşmaya varılmıştır.

  buna göre her bir futbol sezonu için futbolcuya net 2.500.000 euro sabit transfer ücreti ödenecektir

  ayrıca şirketimiz bu dönem içerisinde futbolcuya imza parası olarak net 2.000.000 eur ödeyecektir.”

  kamuoyuna saygıyla duyurulur.
  --- alıntı ---

  https://www.galatasaray.org/...-galatasarayda/44354