• 1715
  hala entry başlıklarının altında takımdan, maçlardan bahsedilirken el freni babel'in oynaması veya oynamaması lazım falan denilen, hollanda milli takımında ilk onbir oynayan futbolcumuz. bir bizim takımda el freni arkadaş, yoksa hollanda milli takımında gaz pedalı. bunun bir de kankisi var temposuz nzonzi! böyle avutup kendimizi, kötü futbolumuzu bu tür etkenlere bağlayalım.
 • 1717
  net olarak el frenidir. sağlamasını yapmak için, kendisinin oynadığı büyük maçlarda atılan gol sayısına bakın. evet, doğru bildiniz, kocaman bir sıfır.

  kendisi olmayınca, en azından büyük maçlarda,az da olsa 2 gol sıkıştırmışlığımız var.

  babel'den önce, bruma, garry, onyekuru gibi fişekleri görmüş taraftarımızı nasıl tatmin ediyor anlamıyorum.

  evet ben de gelince umutluydum, olur dedim ama uyuşmadı kimyamız.
 • 1720
  arkadaş biz babel'in oynamadığı maçlarda gol rekoru mu kırdık ben mi yanlış biliyorum. ya tuzlaya gol atamayan bir takımdan bahsediyoruz. kimse uçuyor kaçıyor demiyor ama hangi oyuncumuz bu sene uçup kaçtı, birkaç futbolcu performansı harici.

  lemina süper oynadığı maçta kaptırdığı bir topla gol yiyoruz. işte burda sorun lemina'nın top kaptırmasında değil, top kaptırdıktan sonra ki aksiyonu alamamamız. top bizdeyken de bir aksiyon yok.

  burak yılmaz 34 yaşında, babel 32 yaşında ve kimse bu adama çalışmıyor diyemez. burak mı çok kaliteli veya babel mi çok kalitesiz yoksa bizim bir sistemimiz mi yok? ya falcao oynarken de gördük, diagne oynarken de, andone oynarken de. futbolcu çok formunda olup ekstra işler yapacak ki veya karşı takım bir hata yapacak ki gol atacağız. anlık parlıyoruz farkında değil misiniz?

  geçen sene bile 2-0 dan verdiğimiz maçları hatırlayın. bir sistem, bir plan kurmadıkça onyekuru'yu da getirsen, shaqiri'yi de alsan günlük hatta yıllık (şampiyon olduğumuzda) seviniriz ama gelir elin belçikalısı, portekizlisi, rusu, almanya'nın orta sıra bir takımı seni madara eder gider. şampiyonlar ligine gitmekten korkan bir takım taraftarı olduk. hala kişisel performanslara bakalım biz. hiç bunlar niye böyle oynuyor demeyelim. biri bataklığa batıyor öbürü plan yapıp ona halat atayım veya başka bir çare bulayım demiyor da o da bataklığa atıyor kendini o da saplanıyor. başka izahı yok.
 • 1721
  bu yaşta bu sözleşme ile alınmaması gerektiğini söylemiş ve bunun için kınanmış biri olarak haksızlık yapıldığını gördüğüm oyuncu.

  sadece babel değil, tek tek hiçbir oyuncuya fazla yüklenmemek lazım bizim 2019/20 sezonu ilk yarısı için. bizim sorunumuz tamamen kenar yönetimde, bunu görememek için kör olmak lazım.
  herkes ve herşey, oyuncular diziliş vs. değişiyor ama istikrarlı olarak pozisyon üretemeyen geberik takım görüntüsü değişmiyorsa, sorunu hollanda milli takım futbolcusunda aramamak lazım sanıyorum?!