• 645
  bu yılın nisan ayından belliydi bir şeyler olacağı;

  (bkz: #2647158)

  olası transferini değerlendirecek olursak, yaşının önemli bir kriter olduğunu düşünmüyorum zira doğuştan gelen fiziksel üstünlüğü var ve kendisine çok iyi baktığı ortada. dolayısıyla yaşına bağlı olarak belirgin bir fiziksel düşüş yaşamayacaktır.

  oyun tarzının ligimize uygun olduğunu da zaten kasımpaşa ve bjk performansları ile ortaya koydu. fulham'daki performansı da gayet güncel ve pozitif bir referans.

  buradaki tek soru işareti oyuncunun muhtemelen son iyi kontratı olacağı için maddi yönden yüksek beklentiler içinde olacak olması, zaten bjk ile de maddi problemler yüzünden yollarını ayırmıştı.

  olumlu yanlarına dönecek olursak, bonservisi elinde olduğundan ffp açısından olumlu bir hamle olabilir, doğrudan skor katkısı garantili risksiz bir transfer olarak değerlendirilebilir. yardımcı forvet rolünde de muğdat, sinan gibi düşük profilli oyunculardan daha verimli olacaktır.

  eğer onyekuru gibi bir fırsat transferi/kiralaması yapılması mümkün değilse babel'in yüksek maddi beklentilerini karşılamak kısa vadede mantıklı ve şampiyonluk için kritik bir hamle olacaktır. zira onyekuru'nun gidişi ile hücüm anlamında ciddi anlamda güç kaybettik.
 • 646
  olası transferi ile 2 sezon bize katkı vereceğini düşünüyorum. ancak yaşı ve mali durumlar göz önüne alındığında bonservisim yok diye bonservis ücreti kadar imza parası verilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum. yani babel'i transfer etmek istesen zaten 3-3.5 m euro bonservis ödersin bu durumda 2.5 m euro imza parası mı olur. koyulsun ver 500 k euro imza parası koy 2 senelik şampiyonluk bonusu 750'şer k alnının teri ile bileğinin hakkı ile kazansın.

  yıllık maaşı içinde son iyi kontratı deniyor ama babel son iyi kontratını bjk veya ordan bir sıçrama yaptığı için fulham'dan almış olması lazımdı. bize artık hala iyi durumdayım hala kazanmak istiyorum şampiyonlar liginde oynamak istiyorum düşüncesi için gelmeli. yaz oraya da sabit 1.5 m euro + maç başı, gol başı, asist başı güzel paralar. hücum oyuncusu bu alsın formayı yapsın tabelayı alsın golü başına 50 k euro, asisti başına 30 k euro yu.

  ligde 10 gol 10 asist yapsa kanat oyuncumuz zaten bize sağlam puan kazandırır. 800 k euro anasının ak sütü gibi helal olsun. e zaten derbi primi idi kritik maç primi idi oradan da alıyorlar para.

  bu yaştan sonra da şampiyonlar liginde oynamak için bu paralara bile başka takım bulabileceğine ihtimal vermiyorum
 • 650
  söz konusu paralara transfer edilmesi bana doğru gelmiyor.

  --- alıntı ---

  buna göre babel, siyah beyazlı takımdan şu ücretleri alacak:

  2016-2017 sezonunda 1.200.000 avro,
  2017-2018 sezonunda 2.100.000 avro,
  2018-2019 sezonunda 2.100.000 avro garanti ücret,
  oynadığı maçlarda puan başı 4.000 avro ödenmesi

  öte yandan bonservisi elinde olduğu için babel transferin beşiktaş, bonservis bedeli ödemedi.

  --- alıntı ---

  beşiktaş'ta aldığından daha fazla bir yıllık ücret benim kabul edemeyeceğim bir şey.
 • 651
  koca dünyada futbolcu kalmamış gibi yolu bir şekilde türkiye'ye düşmüş oyuncuların peşinden koşmaya devam ettiğimizi gösteren eski beşiktaşlı. ondan sonra yönetim transferde başarısız deyince ofsayta düşüyoruz. şu takıma adam gibi bir transfer görevlisi getirin artık. abdurrahim albayrak transfer sonrasıyla ilgilensin her zamanki gibi.
 • 653
  takımımıza katıldığı dile getirilen oyuncu.

  istenilme sebeplerini oldukça makul buluyorum ki satmadan alma durumu göz önününe alınınca bana da makul olabilir gibi geliyor ama verilecek ücret ve imza parası burada önemli olacak. 2 milyon euro üzeri maaş benim gözümde fazladır keza 2 milyon euro üzeri imza parası da öyledir. yoksa durumun bonservis vermekten farkı kalmıyor. yaşını göz önüne alınca durum bu. geri dönüşü olmayacak her kuruşumuz değerli.

  kafamdaki bir diğer soru bu arkadaş sol önde kullanıldığında bek falan kovalamaz onyekuru gibi. işin savunma kısmında sol kanatta çok bocalayabiliriz önümüzdeki sene de 4-3-3 oynayacaksak. getirisi götürüsünden fazla olur mu olmaz mı kestiremiyorum o yüzden şimdiden. umarım istediğimiz gibi olur. önümüzdeki 2-3 yılı doğru geçirebilmek için her adım olumlu olmalı ki makası açıp gidelim.