• 157
  takas yolu ile houston takıma katılan oyuncu. harden ile tekrar birlikte oynayacaklar fakat bu sefer takım harden'ın takımı. houston için paul ve harden iyi anlaşamıyor ve paul takımdan ayrılmak isteniyor deniliyordu. bu takasla hem paul gitti, hem de alabilecekleri en iyi guard'ı aldılar.

  takıma uyumlu mu derseniz eğer; westbrook hiçbir organizasyona uyumlu değil. kafasına göre oynayan bir oyuncu. ama houston da böyle bir oyun oynuyor. ver harden'a oynasın. o yüzden başarılı olabilir. bu sene nba çok güzel olacak ama orası kesin.
 • 159
  mike d’antoni nin sistemine nasıl entegre edeceğini çok merak ettiğim basketbol oyuncusu.

  dış şut odaklı sisteminde, şutu hiç de iyi olmayan bir oyun kurucuyla oynamak pek tercih ettiği bir yöntem değil. dış şutu iyi olmayan oyun kurucuların genelde savunma üstünlüğünden yararlanmaya çalışır, ancak westbrook savunma da yapamıyor.

  hepsinden önemlisi, takımın ana top yönlendiricisi harden. chris paul gibi bir kontrol manyağı oyun kurucu bile, bu sistemin içinde topu harden’a bırakmayı kabul etmişti. ancak kontrolü ve topu başkasına bırakmaya en son ikna edilebilecek oyunculardan biri russell westbrook.

  her şeye rağmen, houston rockets;

  2017 nba en değerli oyuncusu
  8 defa all star - 2 defa all star mvpsi
  2 defa normal sezon sayı lideri (2015,2017)
  2 defa normal sezon asist lideri (2018,2019)
  2 defa nba en iyi beşi
  5 defa nba en iyi 2. beşi
  1 defa nba en iyi 3.beşi
  1 defa nba en iyi çaylak beşi
  2016-2017, 2017-2018, 2018-2019 sezonlarını triple double (ana istatistiklerin 3ünde çift haneli rakamlara çıkmak) ortalamayla bitirmiş,
  nba tarihinin en çok triple double yapan 2. oyuncusunu

  kadrosuna kattı.

  usta koç d’antoni, westbrook’u sistemine doğru entegre ederse harden ile oluşturacakları ikili gerçekten çok iddialı olur.
 • 160
  houston'a ilaç olur mu bilinmez ama cris paul'dan kötü olmayacağı kesin. cp3 de heralde bu ligde en güvenilmez 1-2 adamdan biri. sizi ne zaman yarı yolda bırakır, ne zaman baldırını tutup kenara gelir hiç belli değil.

  bence bu yaz yaşanan bütün takaslardan sonra westbrook'da bi ampul yandı. bu alemin kerizi ben miyim, herkes şampiyonluk peşinde takaslar yapıyo ben ne yapıyorum diye kendi kendini sorgulamış olabilir. açıkçası son 1-2 senedir öyle savruk sıkıntılı bir adam görüntüsü de yok. bu adamın ciddi motivasyona ihtiyacı var. contender olmaya ihtiyacı var. sanki bütün bunlar bir araya gelirse içindeki o patlamaya müsait olan güç de açığa çıkacak gibi. şahsi fikrim houston için mükemmel bir takas. bir anda tekrar batının favorisi konumuna gelmiş olabilirler.
 • 161
  4 yıl 170 milyon dolarlık bir kontrat ile houston rockets' a takas edilmiş oyuncu. hoş paul' ün kontratı da bundan az değildi ama yine de paul takımı oynatmaya çalışan bir oyuncuyken westbrook kendine oynayan bir oyuncudur. fakat westbrook' un harden' a yardım rolüne bürüneceğini düşünüyorum. bununla birlikte houston takımı şampiyon olmak için hala yetersiz bir kadroya sahip.