• 7
  başkan adayları konuşuyor yayınında moderasyonuyla sınıfta kalan gazeteci.

  ters köşe soru soramadı, kontra yapmadı. adaylar kürsüde haziruna seslenir gibi konuştu. daha net bilgiler görüşler almak için adayları zorlamalıydı.

  kadın üyeler konusundaki soru ile tamamen sınıfta kaldı. 21. yüzyılda kadın ve ya erkek olarak kitleleri nitelemek ve pozitif ayrımcılık konusunda konuşmak bana göre zaten kadına yeterince değer vermemekten kaynaklanmaktadır.
 • 8
  13 haziran 2021 tarihinde yapılan başkan adayları konuşuyor programının istenen etkide olmamasının en önemli sebebidir. öncelikle bu tarz açık oturumlarda adayların elektriklenmesi, aşırıya gidilmemesi kaydıyla fikri tartışmanın olması çok doğaldır, olması gerekendir. kendisinin sunumunu değerlendireceksek adaylara soru değil sadece konu başlığı sundu. mali kriz, amatör şube, futbol, kadın temsili başlıklarını sundu ve adaylar programlarını açıkladılar. bu sebeple bir açık oturumdan ziyade bir trt propaganda konuşmalarını andırdı. mesela metin öztürk ve ibrahim özdemir'e "hakan çalhanoğlu" sorusu sorulabilirdi. bu tarz ters köşe, ani gelişen sorulardan ziyade önceden belirlenmiş konu başlıkları hakkında konuşuldu.

  program bu tarz olunca kendini en iyi ifade eden aday ve adaylar ön plana çıktı. eşref hamamcıoğlu ve burak elmas diğerlerine göre daha önde gözüktü. her ne kadar eleştirilse de ibrahim özdemir, eski siyasetçi olmasından dolayı bu tarz programların ruhuna uygun olarak konuşmalarında adaylara da dokundurdu ama karşılık alamadı. metin öztürk ise kendisine neden ısınamadığımı kanıtlar bir performans gösterdi. en sonunda da terim'i şartlar gerektirdiği için istediğini söyleyerek ve dursun özbek'i efsane başkanlar arasında sayarak baya puan kaybına sebep oldu.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!