• 74
  3 günde bir maç döngüsünün ilk haftasından patlayacaksak ve herkes rotasyon diye ağlayacaksa, niye 24 yaş ortalamalı takım kurduk diye sordurtandır.

  rotasyon değil konstantrasyon eksikliği vardı bence dünkü maçta. yoksa halil dışında yorgun gibi görünen kimse yoktu. berkan, cicaldau kerem gene koştu. morutan da normalde koştuğu kadar koştu.

  (bkz: 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçı)
 • 75
  19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçında olay rotasyon değildi.
  oyuna daha sonra giren adamlar normal şartlarda rotasyon oyuncusu. yorgun başlayan ilk 11 daha verimli oldu. demek ki rotasyona sığınmamak lazım.
  rotasyon yaparak yenilsek bu sefer keşke yenen takımı bozmasaydık çok düşündük diye açıklama gelirdi. bu bakımdan rotasyondan ziyade oyuna müdahale yanlışı var.
  babel ilk 11 çıksa ne yazar, soso ilk 11 çıksa ne yazar? yine hüsran yine yanlış seçim olur.
  ömer ben sol bek değilim diye bağırıyor son 3 senedir. bunun rotasyon ile ne alakası var allah aşkına?
 • 76
  kadro zaafiyeti hala var bu doğru, mesala yedlin, ömer gibi isimler alternatif bek, babel ve soso alternatif kanat olmamalı bence de.

  ancak bu isimler zaten bu mevkiler yerine orta sol iç, ikinci forvet ve ofansif orta saha yedeği olabilir pekala.

  eğer koskoca galatasaray sol bekte tek aanholt’a kaldıysa önce bunu da sorgulamalı. sonra da yanlış mevkide ısrarla oynatılan oyuncularını.

  soso ve babel kanat olacak dinamizmi kaybedeli 3 sene oldu hala ısrarla orada oynatılıyor. kaldı ki babel takımda en temiz ayaklı forvet olabilir. soso da en zeki futbolcu tüm kadroda. ana fiziken bitikler. o zaman ne diye bu ısrar.

  koy alt yapıdan bir iki ismi bek alternatifi olarak, bu adamları da kaybetme, yuhalatma böyle. eski terim olsa böyle yapardı.

  ah hocam ah...