• 137
  rica minnet getirilmiş gibi davrandığı 2019 betfred dünya snooker şampiyonası'nda ilk turda amatör oyuncu james cahill'e elendi. kendisi zaten maalesef mental açıdan 3 sene üst üste en tepe seviyede olamadı fakat maç sırasındaki tavırları, uyuması belki ronnie'nin sınırlarını bile aşmıştır.

  https://pbs.twimg.com/media/D41d35aW4AA0gjq.jpg

  ronnie ayrıca 2003'ten sonra ilk kez dünya şampiyonasında ilk turda elendi. belki de crucible tarihinin en büyük süprizi oldu bugün.
 • 138
  bayağı formda geldiği crucible'a ilk turda sürpriz şekilde veda etmiş roketimiz.

  dün vücut dili de çok kötü gözüküyordu. bugüne de saçları keserek gelip bir şeylerin yolunda olmadığını belli etmişti adeta. her zaman basit şekilde yaptığı serileri yapamaması, güvenli vuruşlardaki düşük yüzdesi onun bir amatör karşısında elenmesine sebep oldu. onsuz bir dünya şampiyonası izleyeceğim için bayağı üzgünüm. umarım judd veya robertson'dan biri alır.
 • 139
  elenmesiyle şaşırtmamıştır. işin garibi şampiyon olsa da şaşırmayacaktım. ronnie böyle bir oyuncu.

  dünya şampiyonluğundan ziyade bence "en çok sıralama turnuvası kazanan oyuncu" rekoruna oynayacaktır. zaten yüzlük serilerde felaket bir rekor kırdı. bu rekoru da tek başına elinde tutunca duble tartışmasız tarihin en iyisi olacak.

  steve davis, stephen hendry, jimmy white gibilerini de izledim. white'ın son dönemlerinden değil, paso final kaybettiği müthiş dönemlerinden bahsediyorum. şu üçlüde bence en iyisi hendry, en kötüsü davis'di. ancak davis'in felaket bir dominasyon dönemi var.

  dönelim sullivan'a. sullivan canı isterse white'tan daha yetenekli, hendry'den soğukkanlı, davis'ten istikrarlı olabiliyor. ancak canı üçünden birini nadiren istiyor, üçünü beraber ise en son bir sene ortada gözükmeyip şampiyon olduğu sene istemişti. böyle bir adam bu da. böyle olmasa ronnie olmazdı.

  yarın snooker'ı bıraktım diyebilir, bir yıl aradan sonra gelip dünya şampiyonu olabilir. daha ikişer kırmızı ve siyah sokmuşken 147 takibi yaptıran bir adam ronnie. hiç belli olmaz.