• 1271
  hagi parçalıyı sırtına hiç geçirmeseydi en sevdiğim futbolcu diyebilecektim sana r10. iyiki varsın. nice mutlu yıllar dilerim.
  doğum günü vesilesiyle eskilere götürüp hüzünlendiren oyuncu. o uzun saçlı messi'nin ilk çıktığı dönemler, malesef r10'un son dönemlerine denk geldi. messi ve ronaldinho aynı devirde oynasalardı cristiano ronaldo yetenekli ve çok çalışkan bir topçu olarak kalırdı belki.
 • 1272
  bireysel yetenek konusunda futbol tarihinin zirvesindeki oyuncu.

  hani bir yakınınız ölür, birisi sizi terk eder, uzak bir yerlerde yaşamaya başlar ama sizin içinize aniden karşınıza çıkacağı duygusu gelir ve anlamsız bir ümit kaplar ya içinizi bazen. işte ronaldinho hakkında böyle anlamsız bir his duyuyorum kimi zaman.
  bazen yeniden gelip messi-ronaldo, mbappe vs tartışmalarına el atacak, ben buradayım ölmedik daha diyerek ortama el koyacak gibi geliyor.

  iki üç adamın içinden geçecek, kaleciyi ne yapacağını bilmez hale sokacak, birkaç aşırtma pas atacak, top sektirerek çalım atacak, çizgi üstünde cambazlık yapacak, topla kontra çıkmak çıkmak için son sürat koşarken kıvırcık saçlarını savurarak klas bir çalım atacak, frikikte topa bir şeyler söyleyip öperek yere koyduktan sonra akıl almaz bir parabolle iç yan ağlara asacak gibi hissediyor ve mutlu oluyorum.

  bu adamı bir sezon olsun arenada parçalıyla izleyememiş olmak her zaman bir noksan olarak kalacak hayatımızda.