• 22
  https://www.transfermarkt.com.tr/.../3447/saison_id/2020

  2021 senesinde oynadıkları 5 maç ve o maçlarda sağ kanatta oynattıkları oyuncular sırasıyla şu şekilde;

  25 mart: vs kuzey makedonya -> dennis man ilk 11 başlamış, yerini 76. dakikada alexandru maxim'e bırakmış.

  28 mart: vs almanya -> ianis hagi ilk 11 başlamış, yerini 83. dakikada alexandru maxim'e bırakmış.

  31 mart: vs ermenistan -> dennis man ilk 11 başlamış, yerini 81. dakikada valentin mihaila'ya bırakmış.

  2 haziran: vs gürcistan -> ianis hagi ilk 11 başlamış, yerini 76. dakikada claudiu keseru'ya bırakmış. morutan kadroya dahil edilmiş ancak süre alamamış.

  6 haziran: vs ingiltere -> andrei ivan ilk 11 başlamış ve 90 dakika süre almış. morutan kadroya dahil edilmiş ancak süre alamamış.

  bu maçların 4'üne 4-2-3-1 çıkmışlar ve 10 numarada 2 kere florin tanase'yi, 1 kere alexandru cicaldau'yu ve 1 kere de alexandru maxim'i kullanmışlar.

  ingiltere maçına ise 4-1-4-1 çıkmışlar, sağ içte alexandru cicaldau'yu kullanmışlar.

  bu bilgiler transfermarkt'tan bakarak ulaştığım bilgiler. bu bilgiler doğrultusunda morutan'ın milli takımda oynamamasının başlıca sebebinin oynayabileceği mevkilerdeki kaliteli oyuncu sayısı fazlalığı olduğunu düşünüyorum. en başta dennis man ve ianis hagi, oldukça yüksek potansiyelli 21 yaşındaki valentin mihaila (adama bir bakın derim), ligimizden tanıdığımız alexandru maxim, bizim çocuk cicaldau, romanya milli takım formasını uzun süre giymiş ve o formayla 42 maçta 13 gol atmış keseru...

  10 numara, sağ iç ve sağ kanat oynatabilecekleri harika oyunculara sahip romanya. hal böyleyken yıldızı yeni yeni parlayan morutan'ın milli takımda henüz şans bulamamasını normal buluyorum. milli takım formasını da eylül döneminde mutlaka giyeceğini düşünüyorum.

  morutan'a milli takım formasını henüz vermeyen romanya teknik direktörüne de teşekkür ediyorum. çocuk o formayı 2 dakika giyse değeri 2 milyon euro artardı vallahi*.