• 239
  fenerbahçenin kendisi için villarreal'e en az 7.5 milyon euro verdiği 32 yaşındaki ileri uç oyuncusu. fenerbahçe transfer ettiği sırada kap açıklamasında bonservis bedelini yazmasa da villarreal başkanı 'bacca'nın bonservisini fenerden silkelediğimiz parayla alacağız' minvalinde konuşmuş. bacca'nın satın alma opsiyonu ise 7.5 milyon euro. yani fener baya bi silkelenmiş.

  kaynak: https://buzzspor.com/...onservis-belli-oldu/
 • 240
  garip bir takımın forvet oyuncusu.

  bir takım düşünün ki forvet hattı eski süper lig kralı fernandao'dan, premier lig'e yüksek bonservisle transfer olmuş janssen'den, yılların tecrübeli golcüsü soldado'dan ve van persie'den oluşuyor. isim? tamam. profil? tamam. klas? hayli hayli tamam. oyuncu yönetimi? 0. kadro planlama? 0.

  fenerbahçe'nin nani'li kadrosuna harcadığı parayı saçma sapan harcaması, günümüzdeki bu rezillikleri de oluşturan şeylerden. adamlar kıçı başı öyle böyle dağıtmadı.

  o para akıllıca harcansa korkunç şeyler olabilirdi. soldado, fernandao, janssen, persie forvet hattının plansızlığı da o fiyaskonun ardılı bence.
 • 241
  eğer şu adamı biz alsaydık ve fenerbahçe'de gösterdiği performansı gösterseydi, gazeteler oyuncunun bonservisini, kaç yıllık sözleşme yapıldıysa sözleşme boyunca alacağı para ve primleri, ayrıca uçak, ev vs masraflarının hepsini toplar, türk lirasına çevirir ve ilk sayfadan haber yaparlardı; büyük kazık diye. ama şimdi hiç kimsenin sesi çıkmıyor(negredo için de aynı durum söz konusu)

  işte böyle de yavşak bir basınımız var.
 • 242
  bonservisine ne verildiği ile alakalı uefa'ya nasıl bir bilgi verildi bu önemli. dirar 4.5'a alındı. soldado 7.5 milyon €, giuliano 7 milyon €, valbuena 1.5 milyon €, isla bonservissiz(!) gelmiş. toplam 20.5 milyon € harcanmış demektir bu. janssen ve kameni'yi hesaba katmıyorum daha.

  buna mukabil kjaer 12.5 milyon €, emeike 2.5 milyon €'ya, stoch ve ertuğrul 1 milyon €(!)'ya satılmış. toplam 17 milyon € kazanılmış. aradaki fark -3.5 milyon €. uefa bunun farkındaysa fener'e geçirirler.