resim
Roberto Mancini
Görev:Teknik Direktör
Takım:İtalya
Yaş:57
Uyruk:Italya
  • 5385
    avrupa'da realli juveli gruptan juve'yi yenerek çıkmış olmasına rağmen ligde haftalar öncesinden çift haneli puan farkıyla havlu atmış olan teknik direktör.

    madem avrupa için ligden vazgeçebiliyorduk da kendisini neden gönderdik o halde, kalsaydı en azından 1 sene daha? şimdi o dönemki anlaşamama muhabbetinin doğru olmadığını herkes biliyor, kalmasını istesek kalırdı kendisi. biz de göndermeyi istiyorduk zaten o da bize yardımcı oldu. o dönem ben hiç hatırlamıyorum ligdeki konumun böylesine umursamazlığa alındığını bir de o dönem de az hakem katliamı olmamıştı üstelik. teknik direktörden teknik direktöre sanki yorumlar mı değişiyor yoksa bana mı öyle geliyor bilemedim?

    takımın başına gelmiş olması bile hatadır peşinen onu da belirteyim, kendisini getirenin de hangi amaçla getirdiği malum. bundan bağımsız, söylemlerde bir çifte standart olduğu da gerçek. o dönemde de kendisini eleştirdim kaçan şampiyonluk yüzünden, şimdi de eleştiriyorum sorumlularını. teknik direktör kim olursa olsun galatasaray ligde bu kadar erkenden çift haneli puan farkı yiyorsa bu başarısızlıktır.