• 318
  15 senedir falan çok acayip futbolcular getiriyor bu ülkeye, bir çok oyuncunun da farkedilmeyen bir yeteneğini gözler önüne seriyor. bu konuda şenol güneş ve fatih terim çok övülür ama bu yetenek rıza hocada da var, hakkı da belirli kişilerce veriliyor. bu sene kaleye aldığı mamadou samassa ve sezona stoper başlayan fatih aksoy dan mükemmel bir 8 numara ve istasyon oyuncusu yaratması yukarıda öne sürdüğüm önermeye en net 2 örnek. başarılarını çok takdir ediyorum, nazar değmesin hoca.
 • 319
  metin tekin ve feyyaz uçar gibi rıza çalımbay da gençliğinde galatasaray'lıydı. metin tekin yıllar sonra açıklamıştı bunu. bu bilgi hep kafamın bir kenarında, din değişir, takım değişmez hoca, yeme bizi, kalbin hala sarı kırmızı renklerle atıyor.

  rıza hoca iyi bir hocadır, bazı eşikleri atlayamamış olması bir üst seviyeye çıkmasına hep engel oldu. bu ülkede zaten o eşik ancak 3 büyüklerle istikrarlı şampiyonluklardan geçiyor. bu saatten sonra da onu yaşaması pek olası değil. zamanı geldiğinde de ligin iyi hocalarından biri olarak futbola veda edecektir.
 • 320
  iyi hocadir ama abartmaya gerek yok. 17 senedir hocalik yapiyor. akilda kalan efsane bir denizlispor macerasi vardi. lyonu filan yenmisti. avrupa da guzel bir ilerleme yapmisti.

  bana kalirsa trabzonspor ve besiktas macerasi da guzeldi ama takimlar sabretmedi. oralara guzel temeller atti.

  anadolu takimlarinda bir ara cok gezdi. bu onun sucu degil. butcesi olmayan abuk sabuk baskanlarla muhattap bu yuzden oluyorsun.

  ama bir futbol felsefesi olan hocalardan biri. yanlis bilmiyorsam ingilterede zamaninda egitimini aldi.

  iyi takimin varsa sende kotu bir hoca degilsen taslar oturursa bu lige renk getirirsin.

  (bkz: sivasspor)
  (bkz: 19-20 super lig cemil usta sezonu)
 • 321
  çok efendi bir adam, kendisine büyük saygı duyuyorum. imkanları dahilinde bir şeyler yapmaya çalışıyor, kendini de geliştiriyor. yerinde saymayan bir adam diyebiliriz yani.

  yıllar önce; ülkenin en çirkin takımının, en çirkin taraftarları tarafından açılan bir pankart bana çok dokunmuştu. bilen biliyor zaten, tekrar yazmayacağım. o günden beri kendisi hep başarılı, hep mutlu olsun istiyorum. böyle de duygusal bir adamım.

  biz şampiyon olamıyorsak sen şampiyon ol hocam.