• 3
  hakkında;
  galatasaray'a büyük müjde.

  sarı kırmızılı kulübün, riva arazisi ile ilgili proje için anıtlar kurulundan beklediği onay sonunda çıktı!..

  anıtlar kurulunun verdiği inşaat izni ile rivaya tam 850 adet villa yapmayı planlayan galatasaray yönetimi, buradan müthiş bir gelir elde edecek.

  360 bin metrekarelik alana inşaat yapabilecek olan sarı kırmızılı kulübün, 850 villadan 200-250 milyon dolar arasında bir gelir elde etmesi bekleniyor.
  haberleri çıkan galatasarayımızın mal varlığı.
  kaynak: internet.
 • 5
  ''galatasaray kulübü başkanı adnan polat, hayata geçirecekleri riva'da ki konut projesinden 850 milyon dolar gelir bekliyor. bu proje hakkında üyelerden yardım isteyerek, ''gelin hepiniz bize destek olun. yani g.saray'a destek olun. banka kredilerini biz ayarlayalım. uzun vadede hepinizi ev sahibi yapalım'' dedi.''

  850 villanın tanesi 1 milyon dolardan satılması planlanıyor. keşke gerçek olsa 5 senede bitse 2015'te borçsuz harçsız bir klüp olsak.
 • 7
  adnan polat'ın bugün gsyiad genel kurulu'nda yaptığı açıklamaya göre, yapılacak 800 küsür villa karşılığında kötümser bir tahminle 700-800 milyon dolar arası gelir elde edeceğimiz arazimizin bulunduğu bölge. ayrıca bölgede oluşacak sokaklara da çanakkale savaşı'nda şehit düşen galatasaraylıların ismi verilecektir. araziyi kulübümüze kazandıran eski başkanımız selahattin beyazıt adına da bir orman oluşturulacaktır. kulübümüze de bu yakışırdı.
 • 10
  2. takım bile kurdurtacak para gelirine sahip arazi. kursak mı ne? *

  --- alıntı ---
  riva projesinde 1000 e yakın villa yapılacak. tam sayı belli değil.
  bu villaların tanesi 1 milyon dolar gibi bir fiyatı olacak.
  borçlarımızı ödemekle kalmıyor... benim bildiğim riva'dan beklenen gelir 675.000 tl yani yaklaşık 450 milyon dolar... galatasaray'ın 2009 yılı borcu 140 milyon dolar... bu borcun bir kısmı, telekomla yapılan sporsorluk anlaşması, diğer sponsorluklar, gsmobile, gsstore, gsbonus gibi projeler, loca satışları ile kapatıldı ve hala kapatılıyor... kalan kısmıda riva dan gelecek parayla anında kapanıca üstünede 300 milyon dolardan fazla gelir kalacak... o para adamı delirtir... olası bir 3.köprü inşaatının riva dan geçtiğini düşünemiyorum bile...

  --- alıntı ---
 • 16
  --- alıntı ---
  bir gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi kurma kararı verdik galatasaray’da. riva’da 1 milyon 200 bin metrekare arazimiz var. büyük şehir belediyesi’nden proje onaylarını aldık. anıtlar kurulu’ndan 3 kez onay aldık ve ruhsatlarını aldık. şimdi inşaat aşamasına geçecek. eylül ayında ön yeterlilik ilanı vereceğiz. ona göre teklifleri toplayıp, inşaatı nasıl gerçekleştireceğimize kara vereceğiz. buradan çok büyük bir gelir elde edeceğiz. 200 bin metrekaresine inşaat yapılacak. 800 bin metrekaresi yeşil alan olacak. 200 bin metrekaresi orman alanı olarak kalıyor. 844 konut yapılacak ve bunlar çevreyi koruyan, ekolojik dengeyle uyumlu konutlar olacak. belki riva deresi’ni de temizleyip riva deresi’yle de bağlantısını sağlayacağız. orası istanbul’un akciğeri ve galatasaraylıların da oturmak isteyeceği kemerburgaz’ın 10 katı daha kaliteli bir site çıkacak ortaya. buradan galatasaray 200 milyon doların üzerinde bir gelir elde edecek. bu gelirin yarısını, yeni gayri menkul elde etmek için kullanacağız.
  --- alıntı ---

  ışın çelebi
 • 17
  --- alıntı ---
  galatasaray kulübü’nün yaklaşık dört yıllık uğraş sonunda ocak 2010’da ruhsat almayı başardığı riva arsasında hem geliştirilecek proje hem de projenin ihaleye çıkarılması noktasında somut adımlar atıldı. elde edilen bilgilere göre, galatasaray kulübü, 150 ile 400 metrekare arasında değişen ve dört farklı tipte villadan oluşan proje için ön talep toplamaya başladı. 244 bin metrekarelik satış alanına sahip 844 konut için şimdiye kadar 200 adet ön talep toplandı. riva projesi için inşaata başlama tarihi olarak ocak 2011 belirlenirken, toplamda dört etap olarak planlanan projenin ilk etabının teslim zamanı ise 2012’nin başı olarak açıklandı.

  ihale yönteminde iki olasılık
  riva’daki villaların nasıl yapılacağı konusunda galatasaray kulübü’nün iki farklı projesi var. bunlardan ilki hasılat paylaşımı. bu noktada uluslararası ihaleye çıkmayı düşünen kulüp, gelen teklifleri değerlendirecek. kulüp, bu modelle çalışmaya karar verirse, verilen teklifin yüzde 50’sini peşin isteyecek.
  projenin gerçekleştirilmesinde ikinci alternatif ise inşaat ve satış pazarlamanın tamamıyla kulüp tarafından yapılması. bunun için bir inşaat ve yatırım şirketi kurmayı planlayan galatasaray yönetimi, yeni şirkete riva’nın işlerini taşeronlara verdirerek projeyi tamamlatacak. inşaata ilave olarak satış ve pazarlama da bu şirketin bünyesinde olacak. projeden beklenen hasılat ise minimum 750 milyon dolar olarak öngörülüyor. yönetimin riva projesini hasılat paylaşımı modeliyle ihaleye çıkartması halinde kulüp kasasına 250 milyon dolar girmesi planlanıyor, projenin kulübün kendisi yapması halinde ise beklenti 500 milyon dolar civarı.

  planda arsa almak var
  elde edilen bilgilere göre, kulüp, projeden elde ettiği gelirle inşaat ve yatırım şirketini en geç 1 yıl içinde gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüştürecek. sonraki plan ise başta silivri’de olmak üzere yeni arsa ve arazi yatırımları yapmak.

  neden gecikti?
  kulüp riva gibi ruhsatın zor alındığı bir lokasyonda yaklaşık dört yıl uğraşarak ruhsat almayı başarmıştı. bugüne kadar ihaleye çıkılmamasının iki nedeni var. bunlardan ilki: dünyadaki global krizin hız kesmesini beklemekti. ikincisi ise istanbul’da gayrimenkul piyasasının daha da canlanmasını görmekti.

  villalar ‘akıllı’ olacak
  müşterilere ileri kaba inşaat halinde teslim edilmesi planlanan projedeki villalar, akıllı teknolojiyle tasarlanıyor. ayrıca çevre kavramının da ön planda olacağı projedeki villalar tek kat ile üç kat arasında değişecek.

  ‘imtiyaz yok, ihale şeffaf olacak’
  seyrantepe’de olduğu gibi riva’da da ihalenin şeffaf olacağını hatırlatan galatasaray spor kulübü yönetim kurulu üyesi ışın çelebi, eylül ayında yapılması planlanan ihaleye ilgili şunları söyledi:
  “ortada bir başarı var. borç bataklığına saplanmış bir kulübü dünyanın en modern stadyumlarından birisine sahip hale getirdik. bir zamanlar icradan haraç mezat satılmak istenen araziyi, arsaya dönüştürdük. bugün gelinen noktadan borçtan nefes alamayan bir kulüp elde edeceği gelirlerle yatırım yapabilir hale gelecek.
  burada galatarasaray camiasının çok önemli katkısı var. dört yıllık uğraşla imar ve ruhsat izinlerini çıkardığımız projenin ihalesinde kimsenin imtiyazı olmayacak. ihaleyi şeffaf bir şekilde yapacağız.”
  --- alıntı ---

  http://www.milliyet.com.tr/.../1282357/default.htm
 • 18
  --- alıntı ---

  galatasaray, türk telekom arena’dan sonra ikinci büyük projesi riva arazisini sonunda paraya çeviriyor. sarı-kırmızılı yönetim, 200 milyon dolar gelir beklediği proje için 24 eylül’de gazetelere ön yeterlilik ilanı verecek ve düğmeye basacak.
  dört yıl süren yoğun uğraşlar sonrası geçtiğimiz aylarda 244 bin metrekarelik satış alanına sahip arazinin ruhsat sorununu bitiren sarı-kırmızılılar, 844 villanın satışından büyük geliyor bekliyor. şu ana kadar 200’ün üzerinde ön talep alınırken, sarı-kırmızılı yönetim, 2011 ocak ayından itibaren inşaata başlamayı hedefliyor.
  başkan adnan polat’ın da riva projesi ile ilgili gelişmeleri çarşamba günü yapılacak divan kurulu toplantısında üyelerle paylaşması bekleniyor. galatasaray yönetimi ilk planda 70 ile 100 milyon dolar arası bir gelir hedeflediği araziyle ilgili beklentisini 3. köprüyle ilgili gelişmeler ışığında 200 milyon dolar seviyesine yükseltmişti.
  toplam 1 milyon 175 bin metrekarelik riva arazisinin 205 bin metrekarelik bölümü galatasaray selahattin beyazıt ormanı olarak ayrıldı. sarı-kırmızılılar, 8 bin metrekarelik bir alanı da eğitim alanı olarak belirlemişti.

  --- alıntı ---
 • 21
  rivayı satmak tam bir memur kafasıdır. sığ düşünmek bu olsa gerek. ordan elde edebileceğiniz iyi bir gelirle zaten kapatmayı düşündüğünüz borçları 6-7 yılda sıfıra indirebilirsiniz. ne kadar borcun var 250milyon dolar atıyorum, riva ne kadar 250 milyon dolar. oooh sat gitsin kafamız rahat etsin. ama biri çıkıp da demez mi sana arkadaş burası değerlendirilmeye başladığında sana belki de en büyük gelir kaynağı olacak diye.
 • 23
  satmak müsrifliktir ve de rasyonel değildir. çünkü biz satarsak arsa fiyatına satmış olacağız. 225 milyon tl diye biliyorum ben arsa değerini.

  şöyle örnek vermek gerekirse balıkçıdan levrek alsan 8 liradır tanesi. ama sen o levreği lokantada yersen 20 lira. *

  kulüp şimdi hasılat paylaşımı yöntemiyle değerlendirecek araziyi. büyük bi şirketle anlaşıp oraya mesken yapılacak. yanlış hatırlamıyorsam oraya sadece mesken için izin alınmıştı. oraya her istediğimizi yapamayacağız yani. şu anda türkiye'de bırakın kulüpleri, bu denli büyük yatırımın altına girebilecek inşaat şirketi bile sayılıdır. biz de bu yükün altına girmemiz imkansız olduğu için hasılat paylaşımı yapacağız. yani şirket oraya konut yapacak, biz de gelirden pay alacağız ya da arsasını müteahite verenler gibi apartmandan daire. aynı şey.

  yani demek istediğim arsa fiyatına satılmayacak arazi. satılırsa da müsriflik olacaktır hakikaten. ama elimizden çıkacak o arazi yıl sonuna kadar orası kesin.