• 18
  sadece burak elmas'a vurup insanlara linçlettirmek amacıyla "bunlar gelirse fatih hocayı yiyecekler" iftiralarına çok samimi bir dille cevap vermiş remzi hocamız.

  https://twitter.com/...885026432966657?s=20

  remzi sanver hocaya da sormaya gerek yok, burak elmas'ın sadece twitter hesabında dolaşarak hocaya karşı olan düşüncelerini çok net görebilirsiniz.

  zengin başkan fetişizmi* olan veya yönetimleri sadece yaptıkları veya yapamadıkları transferler ile yargılayan taraftarlar tarafından tabi ki beğenilmeyecek ve çeşitli iddialarla itham edilecek, lakin bunun çok bir önemi yok, sosyal medyada bu tarz konularda yorumlar yapan insanların %99'u bu konuda belirleyici değil, ben dahil. kararı galatasaray genel kurul hazirunu verecektir. yarın burak elmas seçilir, ilk transfer döneminde güzel transferler yapar, 1-2 tane de güzel oyuncu satışı yapar, bu kitlenin gözünde tarihin en iyi başkanı olur, rakiplerimize cevap verir "sapla başkanım" olur. bu kitlenin gözünde galatasaray'ın temsiliyeti, marka değeri, camia bütünlüğü, kulübü ekonomik yönden iyi yönetmek gibi konular önemli değil. önce ya transfer ya istifa der, 2-3 tane güzel transfer gelir, başkan iyi ama çevresindekiler kötü, ekibini yenileyip yeniden aday olsun derler. yönetimin ekonomik yönden iyi bir yönetim sergilediğini söylerler ama bir kere bile açıp mali raporları okumamışlardır, sportif aş kara geçerken neden derneğin borcu bu kadar arttı diye sorgulamazlar.

  yarın burak elmas çıksın desin ki 50m € sıcak para koyuyorum kasaya, transferde kullanacağım, öyle bir baskı kurulur ki taraftar tarafından yarın gidip sayın mustafa cengiz'i indirip seçim tarihi gelmeden yerine burak elmas'ı koyarlar. girin okuyun twitter'daki yorumları, "paralı mı?, "parası varsa gelsin.", "mustafa cengiz çok iyi transferler yaptı biz onun başkan olmasını istiyoruz." yorumların %90'ı bu şekilde. anlayabiliyorum, türkiye'deki sosyal medya kitlesinin büyük çoğunluğu bu kafa yapısındaki insanlar, spor-sanat-siyaset-bilim-teknoloji konu fark etmeksizin insanların düşünceleri çok sığ, son yıllarda internete ve akıllı telefonlar sayesinde sosyal medya platformlarına erişmek çok kolay bir hale geldi çünkü. bir maçtan sonra kötü performans gösteren bir futbolcunun eşine sosyal medya üzerinden küfürler edilebiliyor, ölüm tehditleri edilebiliyor. eğitim seviyesi düşük, olaylara sığ bakan insanların sosyal medyada bu şekilde hareket etmesini anlayabiliyorum, sebebini de açıkladım.

  ama galatasaray sözlük gibi bir platformda bir galatasaray başkan adayına, hepsini geçtim galatasaray'a geçmişte önemli hizmetleri olmuş değerli bir galatasaray taraftarına nasıl bu kadar kolay bir şekilde ithamlarda bulunulabiliyor bunu anlamıyorum. galatasaray'dan menfaat talep ediyormuş, abi konunun ne kadarını biliyorsunuz da bunu bu kadar rahat söyleyebiliyorsunuz. gelirlerse fatih hocayı göndereceklermiş, kaynak? statükocu zihniyete hizmet ediyorlarmış, neye dayanarak bu ithamlarda bulunabiliyorsunuz. mustafa cengiz yönetimini yarı yolda bırakıp rakip başkan adayının listesine geçmiş, abi ben bildiğim kadarıyla olayı özetleyeyim, bu konuda çok bilgi kirliliği var. o dönem burak elmas zaten seçime hazırlık yapan ozan korkut-adnan öztürk ekibinin 3. parçasıydı, zaten onların listesindeydi, o dönem aslan yürekliler hareketi olarak hazırlık yapıyorlardı, mayıs 2018'de yapılacak olağan seçimde bu ekip zaten adaydı, ocak 2018'de dursun özbek baskın seçim kararı alınca bu seçime girmek yerine normal hazırlıklarına devam edip mayıs ayındaki olağan seçime girme kararlarının arkasında durdular, baskın seçimde de bir çatı adayın etrafında birleşme fikri ortaya çıktı, teklif giden isimlerin hiç biri çatı aday olma fikrine sıcak bakmayınca, ve dursun özbek'in karşısında da tek aday mustafa cengiz olunca oturup konuştular, oylar bölünmesin, mayıs ayındaki seçime kadar bizden birini listeye alın biz de size oy verelim dediler, böyle oldu. burak elmas aslan yürekliler ekibinin bir parçası olarak mustafa cengiz yönetimine girdi, mayıs ayında yapılacak olan seçimde zaten kendi ekibinin listesine geri dönecekti, bu dönüş mayıs'a kalmadan daha erken yaşandı, bunu da normal karşılamak lazım, fikir ayrılığı kadar normal bir şey yok. mustafa cengiz'in kendi ekibinden bile kaç kişi kaldı şu an yönetim kurulunda. aklıma gelen ilk isimler özgür savaş özüdoğru ve erol mandıracı, fikir ayrılıkları yaşadılar ve yollarını ayırdılar, normal olan bu. umarım bu konuyu deşerek, sayın burak elmas'a itibar kaybettirmeye çalışanlara bir yanıt olmuştur.

  son olarak söyleyeceğim, bunu belirtmek cidden üzüyor, çünkü daha önce sözlükten bazı yazarlar tarafında bu şekilde ithamlar altında bırakıldım. kimsenin paralı trollü değilim, burak elmas yönetiminden veya yakın çevresinden kişisel olarak tanıdığım bir kişi bile yok, kulübe üye olan bir tane bile tanıdığım yok, galatasaray liseli değilim, statükocu değilim, fikri hür, vicdanı hür bir galatasaraylıyım. geçmiş entrylerime de bakabilirsiniz, daha önce ozan korkut'u da destekledim, ilk seçildiği dönemden 2. seçimdeki dönemine kadar mustafa cengiz'i de destekledim, hatta seçildiği ilk 2-3 aylık periyotta dursun özbek'i bile destekledim, ünal aysal'ı da hocayı gönderene kadar destekledim. kim galatasaray'ın değerlerini koruyup, galatasaray'ın menfaatlerini gözeterek iş yapıyorsa veya bunları yapacaklarına inanıyorsam bir taraftar olarak onları destekliyorum, destek dediğim gönlüm onlarla, yoksa benim desteğimin veya muhalefetimin de bir anlamı yok, çünkü bu konularda bir söz hakkım yok. karar galatasaray genel kurulunundur.

  remzi sanver hocanın tweeti üzerine bu başlığa yazmak istemiştim ama konu biraz başlık olarak burak elmas'a kaydı, eğer bu entry başlık olarak hatalı bir yere yazılmışsa moderatörlerimizin uyarması halinde gerekli düzenlemeyi yapabilirim.
 • 19
  kendisi hakkinda yakin zamanda şöyle yazmıştım:

  --- alıntı ---
  burak elmas başkanlığında yönetimde olacağı söylenen kişi. kendisini tanımıyorum fakat söylendiği gibi ise yani masonlar locasından ise rakipler bu mevzudan çok daha fazla üzerimize gelir.
  mason locasından olmasından mütevellit kendisinin yönetimde olması demek galatasaray'ın başarılarında rakiplerin ağzında emzik olarak kullanacakları argüman demek.
  --- alıntı ---

  ve yanılmadığımı aşağıdaki twit ile gördüm:
  https://twitter.com/...798681127682057?s=20

  kendi taraftarimiz bile bunu söyluyorsa, ki bu da bekledigim birşey idi, secilirlerse bu durum ciddi bas agrisi yaratacak.
 • 21
  burak elmas'ın yönetim kurulu listesinde bulunan profesör.

  https://youtu.be/yk2d5AHqxzM

  kendisinin katıldığı ve masonlukla ilgili sorulara cevap verdiği teke tek programı ektedir. merak edenlere tavsiye ederim.

  onun haricinde kendisinin bu dahiliyetinden dolayı üzerimize gelecek varsa bırakınız gelsinler. cahilden korkup böyle birine karşı cephe alacaksak vay halimize. elbette kendisinin listesinde olduğu burak elmas'ı destelemeyebilirsiniz. sonuna kadar saygı duyarım, kimin kimi desteklediğine dair yorum yapmak bana kesinlikle düşmez. ancak remzi hoca gibi birini, masonluğu üzerinden, bomboş yaygaralara yedirmemeliyiz diye düşünüyorum. yönetim kurulunda olsa da olmasa da galatasaray camiası için büyük bir değerdir kendisi. zaten özgeçmişine bakıldığı vakit herkesin malumu olacaktır bu.
 • 22
  mason olmak öyle eyes wide shut filmindeki gibi derin işler çevirmek değildir.
  siyasetten çok farklı noktalara evrilmiştir.
  birebir farklı derecelerden insanlar tanıyan biri olarak kısaca söyleyebileceğim; filmler ve kurgudan çok etkilenilmemesi gerektiğidir.

  abd'nin kuruluş zamanı ile şu an arasında 300 yıl var. o arasa hem dünya hem masonluk çok değişti.

  burak elmas'a muhalif konumda dursamda bu konudan kimseye pek ekmek çıkmaz cahil cühela dışında.
  onlar da ne düşünürse düşünsün biz önümüze bakalım.
 • 24
  rahmetli özhan canaydın'a insani olarak tek kelime negatif bir söz söyleyebilecek insan evladı yoktur bu ülkede. remzi sanver bey de kendisiyle aynı dernekte benzer yüksek konumlara haiz bir insandır ayrıca çok kıymetli bir hocadır. abdulhamit dizisi izler gibi hayata bakanlar hariç kimse negatif bir şey üretemez. rahatsızlık duyanlar galatasaray camiasının yapısından ve uluslararası saygın fertlerinden haberdar olmayanlardır.

  ayrıca galatasaray öyle bir güç ve güzelliktir ki, aynı karede abdurrahim albayrak ve remzi sanver'i barındırabilir. bunun sosyal hayatta örneğine rastlamak çok zordur.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!