• 20
  şampiyonluk yolunda bize engel olma hususunda beni hakemlerden de, rakiplerden de, tff'den de hatta iktidardan bile daha çok korkutan şey. hiç bir şey bitmedi.

  son anlarda aldığımız hiç bir şampiypionlukta son düdük çalana kadar şampiyonuz demedik. 2006, 2008, 2012, 2015 ve 2018 şampiyonlukarının hiç birinde rahat rahat şampiyon olmadık. son düdük çalana kadar şampiyonuz demedik.

  ligin ilk beş haftası sonrası kendilerini şampiyonluk ilan edenlerin ve derbi kazanıp şampiyon gibi dolaşanların sonlarını biliyoruz.

  son düdük çalmadan şampiyonluk kutlayacak mekan belirlemenin şampiyonluk şarkısı için isim belirlemenin sonuçları çok tehlikeli.

  bizim kültürümüzde rehavet yok.
 • 21
  5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçını da 11 mayıs 2019 çaykur rizespor galatasaray maçını da iyi oynamamamıza rağmen kazandık. 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçında da beşiktaş maçında* olduğu gibi agresif tribüne ihtiyacımız var. fatih terim etkisiyle final maçı için takımda konsantrasyon sorunu olmaz ama tribünlerde ve ekranlarda galatasaray taraftarının da finale konsantre olması lazım. şenlik için eski adıyla 20:45'ten sonra epey zamanımız var. biz bu final maçına maç stresini yaşayarak, ciddiyetle geldik. korku değil ama kararında stres, tam ciddiyet ve yüksek konsantrasyon olmazsa olmazımız. kazandıktan sonra da doyasıya mutluluk.
 • 22
  galatasaray taraftarında görünmeye başlanan durum, şimdiden şampiyonluk marşları paylaşılamaya, zafer konuşmaları yapılmaya başlanmış durumda bir an önce silkinip kendimize gelmeliyiz.

  maçın şakası yok, kendi evimizde başakşehir' in şampiyonluğunu görme ihtimali bile beni çok üzüyor. herkes bir an önce işin ciddiyetinin farkına varmalı ve sosyal medyada oluşan rehavet ortamından uzaklaşmalıdır.

  twitter ve instagram' da yapılan pek çok paylaşımı futbocular da rahatlıkla görebiliyor. bu durum onların ve tribünlerin gevşemesine sebep olabilir.

  (bkz: 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçı)
 • 23
  aşırı zararlı bir hadisattır bu. fakat, galatasaray'ı, galatasaray taraftarını diğer takımlardan ve taraftarından ayıran en mühim hususlardan birisi bu duyguya sahip olmayışımızdır. dereyi görmeden paçaları sıvamayız. erken konuşmayız. büyük konuşmayız. o yüzden timsaha yatmadık asla yatmayacağız.

  inançla, pür dikkat mükemmel bir yarın akşama hazırlanmaktan başka bir ihtiyacımız yok. yolun sonu inşallah zafer olur, her şey çok güzel olur bizim için.
 • 24
  galatasaray taraftarı son 15 gündür kulübe düzenlenen algı operasyonları ile uğraştığı için 19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçıyla ilgilenmiyormuş gibi duruyor. ama mevzu böyle degil tabi.

  gündemimiz sadece saha içi olsaydı elbette böyle bir tablo oluşmazdı.

  yine de rahat olunuz. gece 00:00'dan sonra konsantrasyonu alasını göreceğiz. yenilirsek evimizde kupa kaldıracak adamlar. 20'ye 10 da oynasak ciddiyeti elden bırakmayacağız.
 • 25
  fatih terim'in olduğu takımda zor olduğunu düşündüğüm konudur. ancak taraftarı nasıl engelleyeceğiz, onu bilmiyorum? futbolda her maç kendi özelinde değerlendirilmelidir. futbol hatalar oyunudur ve o hatalar, en olmayacak zamanda, art arda gelebilir.

  90 dakika kaldı*. en fazla bir 90 dakika daha. çıkıp oynayacağız. 60 küsur maçtır içeride kaybetmiyoruz. ağırlıkla da kazanıyoruz. ama her serinin bir sonu vardır. bu son umarım önümüzdeki sezona kalır.
 • 29
  çok ama çok tehlikelidir.

  sonunda rezil oluruz falan diye değil oyuncuların konsantresi açısından fena bir durumdur.

  malesef hem kulüpte hem bir kısım taraftarda var böyle bir hava.

  19 mayıs 2019 galatasaray istanbul başakşehir maçını rakip takım kazanırsa başakşehir şampiyon oluyor hanımlar beyler farkındayız değil mi? beraberlik halinde de iş son hafta sivas deplasmanına kalıyor.

  lütfen kendimize gelelim ve olayın ciddiyetini kavrayalım.
 • 30
  kesinlikle galatasaray taraftarının içinde bulunduğu durum;

  beyler futbol bu. futbolun şakasının olmadığına dair bir tane örnek yazacağım:

  22 nisan 2012 galatasaray fenerbahçe maçı (1-2):

  topla oynama oranları: gs %61 fb %39
  toplam şut: gs 28/9 fb 5/4
  korner: gs 8 fb 0
  ceza sahasına orta: gs 40/15 fb 16/0

  2011-2012 sezonu süper final 2. hafta maçımız tt arena'da fenerbahçe ile idi. 5 puan farkla fener'in önünde liderdik ve galibiyet halinde şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaj elde edecektik. baştan sona üstün oynadığımız, 28 şut attığımız, sayısız gol pozisyonuna girdiğimiz maçı tabiri caizse fener'in iki defa kalemize gelerek attığı iki golle kaybettik.

  futbolun şakasının olmadığına dair bir diğer örnekte 2000 yılında iç sahada aldığımız fener mağlubiyetidir. 2000 yılında uefa kupası ve ligde dolu, dizgin şampiyonluğa koşarken o sezon tarihinin en kötü zamanlarından birini geçiren fenerbahçe'ye hem de ali samiyen'de 1-0 mağlup olmuştuk. 90 dakika tek kale oynadığımız, sayısız fırsatları değerlendiremediğimiz maçı fenerbahçe 82. dakikada bulduğu garip bir frikik golüyle (ki frikikte top emre belözoğlu'nun sırtına çarpıp yön değiştirmiş, ters ayakta yakalanan taffarel kıpırdayamamıştı) kaybetmiştik. yani futbol bu. herşey olabilir.