• 62
  avusturya liginin fersah fersah üstünde yapılanması olan takım. senelerdir avusturya liginin içinden geçmektedir. avusturya halkını futboldan uzaklaştırdı adamlar. her maça banko başlayıp, tüm maçları 3.5 üstüne programladılar. arkalarında da sağlam bir sponsor var ve paradan yana sorunları yok.

  senelerdir şampiyon belli ikinci kim modunda lige giriş yapıyorlar. bu sezon şampiyonlar liginde de iddialılar. bakalım nereye kadar gidecekler.
 • 63
  2013-2014'te ilk kıvılcımı çakmıştı red bull salzburg takımı. o sene kevin kampl'ın önderliğinde aldıkları şampiyonluk sonrası avusturya ligi'ne ambargo koydular ve o seneden bu seneye avusturya ligi'nde üst üste şampiyonluklar yaşadılar ve bu sene de muhtemelen şampiyon olacaklar.

  tek eksikleri avusturya ligi'ndeki bu başarılarını şampiyonlar ligi'ne yansıtamamış olmaları idi. sanırım o şeytanın bacağını da tıpkı 2013-2014 senesinde kevin kampl önderliğinde ligde kırdıkları gibi bu sene de şampiyonlar ligi'nde genç erling haland önderliğinde kıracaklar gibi gözüküyor. kadroları çok genç ve önleri de oldukça açık gözüküyor. 2013 senesinden bugüne kazandıkları lig şampiyonluklarıyla oldukça güçlenen salzburg takımı artık avrupa şampiyonlar ligi'nde zincirlerini kırmaya hazırlanıyor.
 • 65
  bu sezon 73 milyonluk satış yapıp 25 milyon euro harcayan takım.

  redbull'un fc liefering'i satın almasıyla birlikte avusturya topraklarında kesin bir hakimiyet kurdular. felsefe ralf rangnick'in altıgen 4-4-2'si..

  şu anda donör konumundalar.
  burada kendi takımları (red bull'un sahip olduğu) arasında olduğu kadar almanya ligini de besler durumdalar. 23 yaşın üzerinde oyuncu transfer etmemeye özen gösteriyorlar.

  sevilla'dan stoper wöber'i 10,5 milyona, ajax'tan sağ bek rasmus kristensen'i 5 milyon euroya ve 16 yaşında 3 oyuncuyu maurits kjaergaard, benjamin sesko (bundan çok şey bekliyorum), bryan okoh'u toplamda 8 milyon gibi bir paraya transfer ettiler.

  diğer redbull takımlarından ; luis phelipe (rb brasil), sekou koita (fc liefering), mohamed camara (fc liefering), peter pokorny (fc liefering) geldi..

  avusturya ligine domine ettikleri için avrupa'da biraz sorun yaşadılar. rekabet diri tutar mottosu o ligde yok ne yazık ki.. çok rahat gol bulmaları, kontra atağa dayalı futbollar, geri pasın yasak olduğu felsefesi ile çılgın atıyorlar şu anda...

  dünkü maçta 3 kontra atak golleri vardı *

  buraya rb takımlarını da yazalım tam olsun.

  leipzig, liefering (alt yapı), rb brasil, new york redbull ve salzburg...
  ingiltere'den takım alacaklarına dair bir söylenti var. ralf rangnick'in epl'ye takımı çıkartıp sonra nagelsmann'ı buraya kaydıracağı, jesse marsch'ı ise leipzig'in başına getireceğine dair bir planlar yapıldığı söyleniyor.

  jesse marsch salzburg'un teknik direktörü. onu new york redbull'dan rangnick leipzig'in başındayken yanına alıp yardımcısı yaptı. felsefesini öğretip sazlburg'un başına gönderdi. stajını tamamladıktan sonra ilk sınavını orada veriyor.

  nageslmann'ın 3'lü sevdasına iki maçtır bir dur demiş gibi.
  bayern maçının ikinci yarısına 4-4-2 çıkmıştı, coman çılgın atınca. 17 eylül 2019 benfica rb leipzig maçına ise direkt 4-4-2 (altıgen) çıktı...

  bu arada bunu göstermek istiyorum.. salzburg ve leipzig dün şu düzende çıktılar.

  https://gss.gs/HYn.jpg

  donör olmaya devam ederken bir uefa kupası sıkıştırabilirler mi merak içindeyim.. .