• 33
  ptt 1. ligin en potansiyeli oyuncusu.

  ravil tagir'in başkanının açıklamalarını dinledim az önce, adamın bir eline güneşi bir eline ayı versen bu çocuğu galatasaray'a göndermez. berke özer ve barış alıcı'yı, ali koç'a başkanlık hediyesi olarak verdiğini açıklıyor.
  paraya ihtiyaçları oldukları için sonraki 2 satıştan pay almak koşuluyla ravil ve burak ince'yi avrupa'ya vereceklermiş. çocuklar daha 18 yaşını doldurmadığı için 18'ine kadar kiralık altınordu'da kalacaklarmış.

  ali koç'un tek telefonuyla ravil ve burak ince'yi fenere verir mi, bence yine verir. her ne kadar çağlar'ın şimdiki değerine ağzının suyu aksa da ali başkanını kıramaz.

  velhasıl kelam yerli potansiyelli oyuncuları diğer kulüplerden önce bulmamız gerekli. altınordu tamamen para peşinde koşuyor, trabzonspor gençleri topluyor yavaş yavaş, bjk akademisinden de oyuncular geliyor, fb'den bişey olmaz.
 • 34
  kaliteli bir topçu. örnek alması gereken yaşça kendisinden büyük ve aynı yoldan ilerlemiş yerli top tepicilere iyi bakmalı. yalnızca top mu tepmek istiyor yoksa futbol topu sanatçısı mı olmak istiyor?

  bunun haricinde bizi zerre miskal ilgilendirmeyen futbolcudur. rize, sivas kulüp başkanları derken bir de altınordu başkanını galatasaray üzerinden prim yaptırmaya gerek yok.

  neden galatasaray üzerinden prim diyorum? biz taraftarız. biz keskin sirke üslubu üzerine yazar çizer konuşuruz. fakat yönetimler birbirine plaket verir, şahsi hayatlarındaki ticari ilişkileri üzerinden iş ortaklığı yaparlar vs.

  hele ki galatasaray'da formasıyla sahaya çıkmak hayalim demeyen messivari futbolcu da olsa, duygusallığın (money money) prim yaptığı bu tür ilişkilerin sonunu sağlıklı görmüyorum. taraftar futbolcu gelir, o da kötü oynar kıstası benim bahsimle alakası olmayan bir kısım.

  bahtı açık, futbol hayatı ingiltere'de olsun!
 • 35
  ravil'in u-16 milli takımında tandemde birlikte oynadığı futbolcu emin bayram. ravil, altınordu'nun planlaması doğrultusunda daha önce profesyonel maçlara çıkmaya başladığı için u-21 milli takımına kadar yükseldi. emin bayram ise sadece 1 resmi maçta süre aldı*.
  ben ikisini milli takımda hiç izlemedim ama izleyenler emin'in kalite olarak ravil'den bir farkı olmadığını söylüyor. ravil'in tek artısı sol stoper oynuyor olmasıdır.
  he potansiyelli bir gencin alınmasını ister miyim? tabii ki isterim ama öyle uçuk paralara değil. çok iyi paralar veren varsa da yurtdışına gidebilir.