• 762
  son gelen bilgilere göre kendisi bir kez daha kovulmuş beyaz tv'den. zaten tekrar ekranlara çıkarılması hataydı. hatta bu adamın ekranlarda yer alması komple hata. boşnak derneklerinin baskısıyla işine son verilmesi son derece olumlu hareket.

  bir de bu adamı, bu sözlükte "galatasaray'ın hakkını savunuyor" diye övenler vardı. üstelik çok yakın tarihte.
 • 763
  rasim’in neden televizyonlardan uzaklaştırıldığını incelemek istiyorum. bu adam ekşiden boşnak saksafonu* diye bir şey söyledi. böyle şeyleri yıllarca söylüyordu.

  bu sefer farklı olan şey neydi? saksafon demesi değil, “boşnak” saksafonu demesi. eğer sadece kusturmalı saksafon deseydi yine rasim hayatına devam edecekti. asıl yanlış olan bu. rasim böyle terbiyesizlikleri hep yapıyordu ve kimse yadırgamıyordu. sadece daha kalabalık bi kökene söylediği için ilk defa bu kadar tepki çekti. ve iddia ediyorum zenci saksafonu deseydi yine bir şey olmayacaktı çünkü tepki gösterecek bir siyahi topluluk bu ülkede yok. örnek olarak gomis’e maymun diyen insanlar hayatlarına hiçbir şey olmamış gibi devam edebiliyor.

  kısacası bu olay çok daha önceden sadece saksafon ve buna benzer terbiyesiz sözler söylediği için gerçekleşmeliydi. sadece kalabalık bir ırka söylenmesi beklenmemeliydi.
 • 768
  sarf ettiği söz gibi iğrenç bir şahsiyettir. sadece sarfettiği sözden ötürü değil bu hayattaki duruşu, daha önce yazdıkları, söyledikleri, yaptıkları yüzünden. sırf şaklabanlıklarıyla güldürüyor diye hiçbir kanalda yer almaması gerekir. bu herife gülüp komik adam, büyük troll, kudurtucu falan diye öven de net geri zekalıdır.
 • 769
  her şeyden öte malum terör örgütünün orduyu ele geçirmek için düzenlediği ergenekon davasının medya ayağı bu adam. rok belki üniversite bitirmemiş olabilir ama oldukça fazla kitap okumuş ve türk siyasetinin yakın tarihini oldukça iyi bilen bir adam. bu adam ergenekon davasının başladığı 2007/2008 yılından itibaren 2014 yılının ortalarına kadar orduyu itibarsızlaştırma görevinin medya ayağıydı ve maalesef kitap okumaz, sorgulamaz halkımız bu adamı dinleyerek hmm doğru, hüloooo diye geziyordu.

  fakat bu adamın spor yorumcusu kariyeri tamamen farklı ilerledi. kendisini bir troll gibi ortaya çıkardı ve halka, özellikle genç kesime, oldukça sempatik geldi. bu belki kendi siyasi kimliğini daha sempatik hale getirmek, belki de kişiliğinin bir parçası, orasını bilmemiz zor.

  boşnak olayına gelecek olursak bana kalırsa boşnaklar bu işte fazlasıyla alınganlık yaptı. haklılar mı? evet ama o zaman amerikanların da ayaklanması gerek.

  ben açıkçası bu adamı ekranlarda görmek istemiyorum, çünkü çok fazla kişinin günahına girdi, ölümlere sebep olan bir terör örgütünün medya ayağıydı. ama beyaz futbolda görürsem de arada bakar trollüklerini izlerim.
 • 772
  tvde galatasaray’ı yarım yamalak da olsa savunabilen, galatasaray aleyhine konuşanı susturabilen, hatta fenerlileri sinir krizine sokan eğlenceli bir adamdı. beyaz tvde ona güldüğüm kadar kimseye gülmedim. amma koskoca bir ama var; siyasi olarak yaptığı onca şeye rağmen (son on iki yıldaki tüm söylemlerine bir bakın) tvde kalıp boşnaklara küfrettiği için tvden alınması tam bir trajikomedi.
 • 774
  isterse akşama kadar galatasarayımı savunsun hiç kıymeti yok, kendisinin ve eşinin memlekete zararlı cemiyetlerle ortak hareket tarzı içinde olduğu gün gibi ortadadır. çok uzağa gitmeden türk silahlı kuvvetlerine yapılan tuzaklara çanak tutmaları, onurlu genç subayların ordudan uzaklaştırılması ve sonrasında palazlanan yapılanmaların kalkıştığı hareketler, mevcut ordu yapısının geldiği durumlara bu zihinlerin ürünleri katkıda bulundu.
  mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte onlarca zorluğa katlanarak bu yurdu cumhuriyet halinde neslimize emanet edenlere biraz olsun vefa göstereceksek bu tarz insanlara karşı tavrımız net olmalıdır.
 • 775
  neresinden tutsak elimizde kalan olayın ortasındaki adamdır.
  birkere söylemeye cüret ettiği sözün ne manaya geldiği ve haklı olarak neden bu kadar tepki gösterildiği yukarıda bir renkdaş tarafından açıklanmış. meselenin bir tarafında rok bir tarafında saffet sancaklı olmasa birşeyde söylemem zaten. bunu diyen adamı değil tv ye çıkarmak televizyonun önünden bile geçirmeyeceksin.
  saffet sancaklı şu mesele olmasa acaba milletvekili olarak bu ülkeye ne katmış? oturduğun yerden eşşek yüküyle maaş al bu ülkenin bütün nimetlerinden yararlan rok aşşağı rok yukarı. suriyelilerle ilgili kadın cinayetleri ile ilgili asgari ücretle ilgili orman yangınları ile ilgili işçi memur zamları ile ilgili bu arkadaşı ortada gören varmı? bir rok için poster gibi o kadar adam toplanmışlar birde reklam yapacaklar ya resim çekilmişler. yukarda saydığım hakikaten vatan millet için faydalı işlere 5 tanesi bakmaz. saffet efendiyi birazda bu işlerde görmek isteriz ama kendisi gene yabancı sınırı için atlar ortaya.
  gelelim rok efendiye. ona diyecek sözüm zaten yok. sözde ergenekon balyoz operasyonları sırasında algının kralını yapan onlarca masum insan hapislerde yatarken gururuna yediremeyip intihar ederken kanser olurken bu arkadaş fetöcü şakşakçılığı yapıyordu o yüzden daha bunlar iyi günleri. bu dünyanın öbür dünyası da var. tv ye çıkamamayı değil mahşerde vereceği hesabı düşünsün.
 • 776
  ergenekon sürecinde şerefli türk ordusuna düzenlenen o alçak kumpasa tuttuğu çanaktan dolayı, bugün kaçak durumunda olan birçok terörist hakkında yaptığı güzellemelerden ve aynı örgütle geçmişteki ilişkisinden dolayı binlerce defa televizyonlardan kovulması gerekirken, ucuz bir meseleden dolayı ikinci kez kovulmuş şahsiyet(siz).

  adam kusturmalı boşnak saksosu yerine kusturmalı sakso deseydi bugün hala ekranlardaydı. yani bu ifade daha aşağı kalır mı? ki bunun gibi bin tane falso lafı vardır o güne kadar.

  benimse asıl takıldığım nokta zaten bu. buna alınganlık gösteren o ekip; ergenekon ve balyoz davalarında edindiği misyondan rahatsız olmadı da, bu adamın malum örgütle geçmiş ilişkisinden rahatsız olmadı da, ekranlarda o malum ifadeden daha ahlaksızca onlarca ifade kullanırken akıllarına ahlak, edep gelmedi de işin ucu kendilerine dokununca mı konuşur oldu? veya bu kampanyayı iktidara yakın bir mhp milletvekili değil de chp’li bir vekil yürütseydi yine kovulur muydu?

  size dokunmadığı için bin yaşattığınız yılanı gün gelip size dokunduğu için öldürdünüz ama size gelene kadar o yılanın zehirlediği masum insanların hiçbiri umrunuzda olmadı. bu adam ahlaksızlıktan ötürü kovulsa binlerce kez kovulurdu zaten, rica minnet kovulduğu çok bariz.

  yani kimsenin toplum ahlakını, geleceğini vs. düşündüğü yok bu ülkede, düşünsek zaten şu halde olmazdık. bu yüzden en az rasim kadar, ona karşı sadece ve sadece bu sebepten ötürü karşı kampanya yürütenler de mide bulandırıcıdır benim nazarımda.
 • 778
  şerif faysal yıldırım isimli twitter trollü tarafından üretilmiş edepsiz bir geyiği televizyona taşıdığı için ırkçı, sırpçı ve benzeri sıfatlara layık görülen dengesiz. bence bu adamın ciddi bir ahlaksızlık ve densizlik sorunu var. boşnakların ya da balkan göçmenlerinin bu kadar üzerilerine alınması gereken bir durum yok.