• 26
  şener özbayraklı’dan 2 gömlek daha iyi sağ bek oyuncumuz. belki tek eksiği fizik gücü olabilir. başka da yok.

  delirmemek elde değil ya, emirhan gibi bir sağ bek varken elinde gidip şener’e yamanıyosun. inanılmaz gerçekten.

  edit: entrymin yazarlar tarafından fizik gücü önemsiz demişim gibi anlaşılması beni üzdü. demek istediğim; şu anda şener’den tek eksiği fizik gücü. bu bunu geliştermesine gerek yok demek değil. açıklamak gerekirse:

  http://gss.gs/1s1.jpeg
  http://gss.gs/UX6.jpeg

  ozan’ın bu değişiminin gerçekleşmesi sene değil sadece aylarını aldı. üstelik belli bir bölümünü sakat geçirdiği ayları. sezon bitti. yaz geliyor. emirhan kendisini fizik açıdan yeterli seviyeye getirebilir. ama bu potansiyeli es geçmek beni rahatsız ediyor. tempo olarak da yetenek, teknik ve oyun zekası olarak da şener’den artılarını yazmakla bitiremeyiz.

  edit2: kendisiyle yatıp kalkmasam da, bu sezon kemiksiz 12-13 maçını 90 dakika izledim. izlemeyenlere de tavsiye ederim. takımımızın youtube hesabında var bütün maçlar. keza a takımımızın bütün maçlarını 90 dakika izledim. izleyebildiğim kadar diğer lig maçlarını da izledim. belli başlı yorumlar yapmak için futbolcularla yatıp kalkmamıza gerek olmadığını düşünüyorum.
 • 27
  daha önce galatasaray forması altında ali turan-tita, ferhat öztorun-anelka, serdar kurtuluş-emenike eşleşmelerini izleyip o fizik aciziyetlerinin sonuçlarını görmeyen yazarlar tarafından tek eksiği fizik denerek fizik sorunu çok da önemli bir şey değilmiş gibi geçiştirilen genç futbolcu.

  jenerasyonunun en iyilerinden biri yunus, rakip oyuncular yunus'u tek bacakları ile sümük gibi atıyorlar. tek eksiği fizikmiş.

  günümüz futbolunda fizik herşeydir.
 • 28
  altyapıyı çok sıkı takip etmiyorum ama fizik çok önemli bir detaydir. ozan kabak şampiyonlar ligi seviyesinde fiziğe sahip olduğu için hem bizde oynadı hem de transfer yaptı. alt yapıda oynayan bir çok futbolcu yukarı çıkma yaşı geldiğinde fiziğini gelistirmemis oluyor. ondan sonra da kendilerine gelen kısa sanslarda bocaliyorlar. galatasaray alt yapısında oynayan ve bir gelecek hayal eden oyuncuların 18 19 yaşına geldiğinde bir de fiziki gelişmesini yapmış olması gerekiyor. kimse onların fizik olarak gelişmesini beklemez. yunus akgün bu sene fazla şans bulamadı ama sene başı ile sene sonu arasında fazla bir farkta görmüyorum. onun da galatasaray da tutunacagini sanmıyorum.
 • 29
  fatih terim, elinde hazır bir oyuncu varsa oynatır mı?
  oynatır.
  yaşına başına bakar mı?
  bakmaz.
  buna şüphesi olan var mı?
  bence yoktur.

  o yüzden emirhan kardeşimizin ve diğer gençlerimizin başlığında lütfen
  oooo çok iyi,
  oooo direkt forma verelim
  oooo geleceğin yıldızı neden oynamıyor gibi yorumlar yapmayalım.

  ozan gibi hazır olduğu zaman hoca onu oynatacaktır.
  ama demek hazır değil.
  siz zannediyor musunuz, elimizde bir imkan varken biz bunu kullanmayıp, başka alternatif bakalım?

  alın bakın, ozan harici hiç bir florya mahsulümüz ön plana çıkamadı.
  yani eksikleri var hepsinin.
  hoca ve teknik ekip zaten yaz kampında;

  mustafa kapı
  celil
  yunus
  atalay
  emirhan

  emre taşdemir

  gibi isimlerin* üzerine düşecek ve şans verecektir.
  umarım hepsi şanslarını iyi kullanırlar ve kadronun değişilmezi olurlar.

  ama nolur, sırf emirhan değil; diğer gençlerimizin başlığında da sanki hepsi hazır oyuncuymuş ve floryada onlarla yatıyor kalkıyormuşçasına yorum yapmayın.
  yanlış anlamayın, tabii ki istediğinizi söyleceksiniz.
  ama yarattığınız gereksiz baskı.
 • 30
  fizik konusunda gereksiz eleştiriler aldığını düşündüğüm oyuncu. kendisi daha 19 yaşında, (zenci değilse) 30 yaşındaki bir futbolcuyla aynı fiziğe sahip kaç tane genç oyuncu bulabilirsiniz? daha gelişimi bile tamamlanmamış henüz fizyolojik açıdan. arda, abdülkadir, emre (the çirkef one) vs. hiç şans bulamazdı aksi durumda. geçmişten tugay, bülent kaptanlar'ın a takımla sahaya ilk çıktıkları zamanları hatırlayın...

  önemli olan süper lig temposuna ayak uydurabilmek. o da oynayarak, şans bularak kazanılabilir. hızı, oyun görüşü ve yeteneği allah vergisi var zaten.