• 7
  hele bir de övülen fbjk topçusu ise mide asidimi yükselten, tansiyonumu fırlatan eylemdir.

  adamların sizin camianıza etmediği kalmasın, ağzına geleni saysın, olmadık kötülükleri yapsın, düşüncesi bile tüyleri diken diken eden iftiraları atmakta hiç çekinmesin, terör örgütleriyle ilişkilendirsin ve bunlardan sonra sen git o camialarla ilgili herhangi bir şey hakkında olumlu cümleler sarfet.

  diliniz nasıl varıyor anlamıyorum.

  ne saygı duyarım ne de sevgi. onlardan gelecek herhangi bir pozitif hissiyat da eksik kalsın.

  gelmiş hemen başlığa rakip övme sevdalısı muazzam objektif taraftarlarımız. fbjklı camiaya mensup herhangi bir şeyin şu şu sebeplerden dolayı (ki hepsi doğru) taraftarımız tarafından övülmesini doğru bulmuyorum kesinlikle dedim diye de ofsaytlara girmiş olmak ayrıca muazzam komedi olmuş. şaşırmadım aslında. öv kardeşim öv. senin bütün değerlerine küfür eden camialara karşı en ufak bir negatif his besleme, hep çiçek uzat. en güzeli. sonra da vay efendim bunlar niye bu kadar hadsizler, nereden buluyorlar bu yüzü bu cesareti diye de gelip burada şikayet etmeyeceksiniz.

  bir de burası sözlük formatı, forum konsepti değil, gayet tabi öveceğiz hakeden rakip futbolcusunu diyen tayfa da var. burası trendyol süper lig sözlük değil yalnız, "galatasaray" sözlük. ayırımı iyi yapabiliyor olmak lazım. ayrıca fbjk taraftarı gibi herkese çöp çekin, antuya dönelim demiyoruz. fbjk futbolcusu övmemek, güzel oynayan futbolcuyu yerin dibine sokmak demek değildir. burada bile bir idrak problemi var resmen.
 • 9
  sitenin formatı galatasaray taraftar forumu değil de sözlük olduğu sürece objektif bir şekilde yapılması gerekendir. yıllar sonra burayı okuyan bir galatasaraylı izlemediği bir oyuncu hakkında bilgi almak isterse, ergence yazılmış şeylerin hiç bir kıymeti olmuyor.

  3-5 primat zekalı galatasaraya veya oyuncularına sallıyor diye objektifliği mi bırakalım? girin antuya, 7/24 kerem çöp, ıcardi mal, muslera bok, boey balon şekli saçmalıkları görürsünüz. sonra içinizden "ne ahraz insanlar var" diye geçirirsiniz. e biz de gelip sürekli ferdi bok, gedson çöp, şzmanski balon yazarsak o embesillerden ne farkımız kalıyor?
 • 12
  alıntı

  ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim.

  alıntı

  mustafa kemal atatürk

  bu kriterlere uyduğu sürece hakkının verilmesi gerektiğini düşünüyorum. fırıldak ali* sen o kadar para eder misin diye futbolcumuzu kötüledi. türkiye hazırlık maçında* bütün ülke abdulkerim’e mest oldu. o yüzden çok takmamak lazım. iyi olanlar her zaman kendini belli ediyor.
 • 13
  milli maçta övmek yerine sövünce en büyük galatasaraylı sen olduğunu düşünüyorsundur şimdi. yahu yeterince ayrıştık zaten. iki dakika aynı duyguları yaşayalım diyorsun onda bile yok gereksiz eylem yok boş olay. bu kadar mı nefret dolusunuz ya.

  burası taraftar sözlüğü ise milli maç başlıklarını kapatalım. sadece galatasaray konuşalım.
 • 14
  gereksiz başlık. sözlükte bazen komşunun tavuğu misali rakipteki oyuncuya gereğinden fazla değer yüklenip övülüyor, bazen de adam gerçekten mevkiisinde ligde fark yaratacak performans sergileyence övülüyor. mesele bu değil. mesele sözlükte böyle bir başlığın olması. 6-7 yıl önce sözlükte böyle bir başlığa gülüp gecilirdi. şimdi ciddi ciddi öyleyse böyle vesaire konuşuluyor.

  bir de rakip takımın oyuncusunu övünce değerinin 4-5 milyon arttığını, bizim oyuncumuzu elestirince değerinin 4-5 milyon düştüğünü düşünen bir kesim var. bu daha vahim.
 • 15
  buraya yazılan yazılar, bir nevi tarihe nottur. zaten forum değil sözlük olma sebebi bu.

  misal ben, arda turan başlığına gidip taaa 2009'dan kalma entry'leri okuyunca o dönem arda'ya verilen değeri daha iyi hatırlıyorum.

  bundan yıllar sonra bir galatasaray'lı genç, sözlüğe girdiği zaman bir zamanlar rakipte oynamış futbolcunun başlığına gidecek. nasıl bir top oynadığını merak edecek. adam iyiyse iyi olduğunu görecek. sırf rakipte diye iyi topçuya kötü mü diyeceğiz şimdi?

  misal şu an 18 yaşında olduğunuzu düşünün. sene de 2030 olsun. alex'i de hiç izlemediğinizi düşünün. herkes alex alex diyor. siz de sözlüğe girip baktınız alex nasıl topçu diye. bir de gördünüz ki sözlüğe göre rezalet bi adam. bunun gerçekle ilgisi var mı? tabii ki yok. o yüzden onlar ne yaparsa yapsın, biz hak edene hak ettiğini veririz.
 • 16
  rakibimiz bayern münih, real madrid ya da manchester united olduğu için bir beis görmediğim eylemdir. gerçekten çok kaliteli futbolcuları var hepsinin de. ligimizde rakibimiz olmadığı için bu durumun pek bir önemi yok. ligde karakter sıkıntıları çeken bir yığın futbolcu var. övülecek herhangi bir kaliteye de sahip değiller. rizespor taraftarları, ya da beşiktaş taraftarları övebilir mesela ligin diğer takımlarını. güzel güzel okuruz bizler de.
 • 17
  senin oyuncun işini düzgün yapsın, onu da övelim.

  kimse sacha boey varken, alphonso davies övmüyor burada. aynı zamanda bayern taraftarı olarak ben överim, alphonso davies'i bizim takımda izlemek istemez miydik?

  ferdi kadıoğlu, çocuk işini düzgün yapıyor. demek ki abdülkerim o pası atabiliyormuş ama senin takımında ferdi'nin yaptığı koşuyu yaptıktan sonra kontrol edip yazacak oyuncu yokmuş.

  emil breivik, orta sahamızı yıktı. transfer listendeydi, kaan ayhan işini düzgün yapıncaya kadar.

  hojlund'u icardi olmasına rağmen istiyorum. gelsin, çift forvet oynayalım.

  kimmich'i torreira'nın yanında izlemek istemez miyiz?

  çeyrek asırdır galatasaray'lıyım ve on küsür senedir bu kulübe maddi, manevi destek veriyorum. taraftar olarak da en iyisini istemek hakkım.

  itinayla sacha'yı överim bu arada.*
App Store'dan indirin Google Play'den alın