• 5
  saygısızlıktır, rezilliktir. aynı zamanda halkımızın genelinin kişiliği, karakteri hakkında dünyaya fikir de vermektedir. sen her gelen misafire böyle davranırsan aynı şey sana avrupa'da yapıldığında bir gün, ağlamayacaksın.

  çiğnesin diye yere serilen yunan bayrağını kaldırtan atatürk'ten, günümüzdeki kuçu kuçulara bir toplumun evrimi. yıllar geçtikçe karanlığa gömülen tek ülkeyiz.
 • 6
  haklı kılmak için değil elbet ancak 14 kasım 2019 türkiye izlanda maçı'ndaki abartılı ıslığın bir nedeni milli takıma orada sergilenen tutumun bir sonucu. hatırlanacağı gibi izlanda hava alanında millilere sergilenen tutum, o dönem ufak çapta bir krize neden olmuştu.

  --- alıntı ---
  türkiye a milli futbol takımı'nın 2020 avrupa şampiyonası elemelerinde izlanda ile yapacağı maç öncesi gittiği izlanda keflavik havalimanı'da 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmesi tepkilere yol açtı.
  burak yılmaz, "yaptıkları saygısızlık, terbiyesizlik. üç saattir orada bekliyoruz. herkesin çantasını aldılar, herkesin kremlerini aldılar, çantasını alıyorlar. tekrar tekrar geçiyorlar, biz 6,5 saat uçtuk, 3 saattir de bekliyoruz. hatta bazı arkadaşlarımız hâlâ gelemedi. çıkabilen geliyor işte." diyerek tepkisini dile getirdi.

  milli takım kaptanı emre belözoğlu ise "ben bir şey söylemek istemiyorum. bizim ülkemize kurban olsunlar. gereğini açıklarlar. ne yazık ki evet, indiğimizden itibaren içeride gereksiz fazla arama yapıldı." ifadelerini kullandı.

  izlanda taraftarı olduğu düşünülen bir kişi ise emre belözoğlu açıklama yaparken kendisine tuvalet fırçası uzattı.
  --- alıntı ---
  kaynak:https://tr.euronews.com/...da-2-saat-bekletildi

  neyse ki biz bir misilleme yapmamışız bu konuda:

  --- alıntı ---
  2020 avrupa futbol şampiyonası elemeleri’nde haziran ayında izlanda'ya giden türkiye a milli takımı'nı saatlerce havalimanında bekleterek kriz çıkaran izlanda'ya benzer bir uygulama türkiye'de yapılmadı. dün istanbul’a gelen izlandalılar, hiçbir sorunla karşılaşmadan hızlıca havalimanından ayrıldı.
  --- alıntı ---
  kaynak yeniçağ: izlanda'ya misilleme yok!