• 3
  kagit uzerinde cok guzel duruyor. dusunun, diagne-mitroglou'dan falcao-samatta ikilisine gectigimize. falcao tarafindan egitilen bir samatta dunya capinda bir golcu olabilir. ama baska arkadaslarin da dile getirdigi gibi, ekonomik acidan cok utopik bir hareket olur. samatta'yi mitroglou da egitebilir aslinda.

  edit: herkes mesaj kutuma "samatta yasli, ffp ikisine de engel degil" diye abandi. siz de haklisiniz renktaslarim.
 • 5
  ikisini birden almamızın çok düşük ihtimal olduğunu düşündüğüm ikilidir. (samatta'nın yüksek bonservisini de düşünürsek özellike...)

  falcao ismi pek çok nedenden dolayı daha yakın görünüyor. fakat işin detay ve saha içi kısmına girersek bizim için enerjimizi vermemiz gereken esas adamın neden samatta* olduğunu açıklayayım.

  diagne gitti diye bakar isek ve bu iki ismi birden almamızı da hesaba katacak olursak geriye bi kaç ihtimal ve kombinasyon kalıyor:

  1) falcao-mitroglou ikilisi

  2) samatta-mitroglou ikilisi

  3. ise falcao samatta ikilisi olacaktı fakat bu pek gerçekçi durmuyor.

  ilk seçenek falcao ve mitro oldukça benzer ve aynı tipte, ceza alanı golcüleridir. buna ek olarak statik ve yaşlı bir ikilidir. ( ayrıca seneye ikisini birden yenilemek zorunda kalabiliriz, ne de olsa yaşlılar. )

  ikinci seçenek ise çok daha uygun ve birbirini tamamlayan bir ikili. gerek birbirini saha içinde tamamlama bakımından olası bir 4-4-2de, gerekse birbirini yedekleme bakımından kadro mühendisliği olarak daha doğru görünüyor.

  üçüncü ve en zor görünen ihtimal ise her anlamda harika olurdu. böyle bir muhteşem ikiliyse 4-4-2 bile oynarsın. o derece korkutucular ki daha maça başlamadan bitirecek kadar.. (ayrıca zor şampiyonlar ligi deplasmanlarında tek forvete samatta'yı atıp bir anda çok tehlikeli bi deplasman takımına dönüşme ihtimalini de almış oluruz. hem de maçına göre iç sahada tek forvet falcao ile çıkıp set oynama ihtimalini de almış oluruz.)

  özetle ikisi birden alınamıyorsa doğru ikilinin samatta-mitroglou olduğu oldukça açık.

  not: mbwana ally samatta ile ilgili girim de burada dursun.
  (bkz: mbwana ally samatta/#2707150)