• 5944
  çok para alıyor, gönderilmeli filan eyvallah ama adam penaltıdan gol atıyor diye ona bile kulp bulundu:) yahu 2017-2018 sezonunda gomis, 2018-2019 sezonunda diagne'nin kaçırdığı penaltılar yüzünden şampiyonluk verebilirdik.
  yanlış bilmiyorsam geldiğinden beri kullandığı bütün penaltıları gole çevirdi.
  29 maçta 1.966 süre almış, yani 22 tane 90 dakika yapar. 16 gol 3 asist yapmış.
  aslında belhanda için yapılan eleştirilerin aynısı falcao için de yapılıyor. mesela belhanda yıllık 3.5 milyon euro yerine 1,5 milyon euro kazansaydı, övgülerin sonu gelmezdi.
  ama yıllık 3,5 milyon euro kazandığından aslında lig için gayet yeterli yaptığı işler beğenilmiyor.
  aynı durum falcao için de geçerli, yukarıda yazdığım istatistikleri 3 milyon euro maaşa yapsaydı bence bu eleştirelerin çoğunluğunu almazdı.
  aslında çok sağlıklı bir eleştiri yapısı değil ama dünyanın her yerinde bu tarz verilen para- alınan verim tartışmaları oluyor.

  edit: kısaca belhanda 1,5 milyon euro, falcao da 3 milyon euroluk adam.
  bizim saçma sapan paralar veriyor olmamız onların sorunu değil.
 • 5945
  penaltı kazandığımız zaman topun başına geçtiğinde gol olma ihtimali %90 olacak şekilde rahat izlememe sebep oluyor. ayrıca penaltı dışı attığı gollerin çoğu üst sınıf bitiricilik örneği ama euro kuru 10 liraya dayandığı bu günlerde kendisine 45-50 milyon tl vermek artık mümkün değil.
  sezon sonu kendisine teşekkür ederek yolları ayırıp yeni bir yapılanma içerisine girmek zorundayız.
 • 5947
  oynadığı maç başına gol ortalaması, sürekli karşılaştırıldığı robin van persie'den daha iyi olan futbolcu. rvp fenerbahçe kariyerinde 87 maçta 36 gol atmış, maç başına 0,41 gol yapar. falcao ise galatasaray kariyerinde 32 maçta 18 gol atmış, yani maç başına 0,56. tabi beklentiler çok yüksek olunca bu rakamlar kimseyi tatmin etmiyor, aldığı paraya göre daha iyisini beklemek de hakkımız diye düşünüyorum. yine de falcao eğer devre arasında satılmazsa sezonu 18-20 civarı golle bitireceğini tahmin ediyorum.

  not: rakamlar mackolik sitesinden alınmıştır.