• 5375
  gerek pandemi süreci sonrasında gelişen ekonomik düzen, gerekse futbolda ödenecek vergilerin %15'ten %40'a çıkması sebebiyle, belki de ligimizde bir daha göremeyeceğimiz yıldız transferlerden sonuncusu.

  öncelikle, bonservissiz gelen ve yıllık ücretinde indirim yapmış bir falcao, her ne kadar ilk sezonunda* hayal kırıklığı yaratsa da hala fırsat transferidir. yukarıda da söylediğim gibi bugün böyle bir fırsat çıksa belki değerlendiremeyecektik.

  yaz kampı görmemiş, aşil tendonundan sakatlandığı için antrenmanı geçtim, ayağının üstüne bile basmakta zorlanmış 33 yaşındaki bir oyuncu olarak yine forma bulduğu zaman azımsanmayacak bir katkı verdi.

  bu sezon hazırlık kampına ilk günden katılacak ve şanssızlık yaşamaz, iyi bir kamp dönemi geçirir, fizik olarak da güçlenirse, gelecek sezon hayal edilen skor katkısına ulaşmaması için bir sebep kalmaz diye düşünüyorum.
 • 5376
  gitmesine karsi degilim. ama elde kalirsa da cop muammelesi yapmamaliyiz. sonucta sakat haliyle bile mac basina gol atan bir forvetimiz var.

  tabi is fatih terim’de bitiyor. bilen bilir, fatih terim bir futbolcunun ustunu cizerse, o futbolcuyu asla oynatmaz. gecmiste buna ornek olarak en formda doneminde fatih tekke ve umit karan, milli takimin kanayan bolgesi ofansif orta saha oyuncusu yildiray basturk, galatasaray’da 2012-13 sezonunda milan baros, ve daha sayamadigim bir kac oyuncu var.

  umarim falcao’nun ustunu cizmemistir zira bir kac hafta once falcao soruldugunda biraz alayci cevap vermisti.