• 5213
  geldiğinde sakat falan değildi, müzmin sakat hiç değildi. son 3 sezon ortalaması 37-38 maç olan bir adamdan bahsediyoruz... oynadığı maçlarda da gayet iyi performanslar sergilemiştir. kadıköy’de o penaltıyı atmaya ancak ümit davala’nın yüreği yeterdi...

  ancak gel gelelim, şampiyonlar ligine gidemiyor olmamız sebebiyle bize bir tık lüks şu andan itibaren. bu sebeple takımdan ayrılması her iki taraf için de kazançlı bir hareket olacaktır.
 • 5214
  2020 yaz transfer sürecini sessiz ve derinden geçirmemiz gereken oyuncu. talibi çıkar ve gitmek isterse hiç uzatmayıp bonservis talep etmeden yol verilebilir, ama hiç öyle bir niyeti yoksa da gerizekalı gibi adamın üstüne üstüne oynayıp elindeki değeri mundar etmek tam da bizim yapabileceğimiz türden bir ahmaklık olur. bu yönetimden çok taraftar için geçerli bir uyarı, yönetim yine biraz daha itidalli olacaktır, ama taraftara hiç güvenemiyorum bu konularda nedense.
 • 5215
  geri zekalı sosyal medya taraftarı adamı taciz etmeye başlamış. sanki o git diye mesaj atınca falcao da hanıma dönüp; "hanım rebellion47 bizi bu diyarlarda istemiyor, kalk gidek." diyecek. aynı mbaye diagne'ye yapılan gibi bir baskı yaratılırsa seneye evde yatan bir 5 milyonluk oyuncumuz olur. salın adamı, çünkü oldu da gidemedi diyelim en azından elinden geleni yapmaya çalışan forvetimiz olur, çıkar 20, 25 maç neyse oynar. yoksa bu geri zekalı sosyal medya taraftarı yüzünden sezon boyunca evinde mangal yapan forvetimiz olacak.
 • 5216
  medya da para yemek gibi gelmiş gibisinden bir ambiyans yaratılmak isteniyor ama bu adam monaco'dan bizden daha fazla para kazanırken takımı yeni sözleşme teklif ederken geldi. ayrıca bizden daha fazla para teklif eden kulüpleri bırakarak geldi. ilk açıklamasında bu transferin gerçekleşebilmesi için direnmemin ne kadar doğru olduğunu anladım gibisinden açıklama yapmıştı. kesinlikle yatmak gibisinden bir düşüncesi olduğunu düşünmüyorum.

  ancak bazı şeyleri netleştirmek gerekiyor. transferi bana göre yanlış bir transfer bu maliyette herhangi bir oyuncunun adı dahi geçmemesi gerekiyordu. yanlış yapıldı ve geldi. biz tam olarak bu adamdan faydalanabildik mi oynadığımız oyun, oyun içerisindeki verimini katmıyorum oynadığı süre bakımından soruyorum kesinlikle hayır. seneye bu yaşanabilir mi bence yaşanacak çünkü hem yaşlanıyor hemde daha önceden de bu sakatlıkları birçok kez yaşamış. ee o zaman biz her sene şl geliri olacak diye bu oyuncuyu alıp hem şl geliri olmayıp hemde bu oyuncudan süre olarak dahi verim alamıyorsam neden takımda.

  eğer kendisine bir teklif gelirse oturup konuşulup anlatılır durum ve kendisi ile bir ortak yol bulunur diye düşünüyorum ama yok gitmek istemezse ilk yazdıklarımdaki gibi bu adam yatmaya gelmedi yönetim alarak bir hata yaptı üzerine iletişim hatası yaparak bu adamı takımdan koparmamak gerekiyor oynadığı zaman katkı sağlar. yönetimin çıkıp böyle zamanlarda oyuncunun değerine vurgu yaparak takım için ne kadar önemli olduğunu söylemesi gerekir. yöneticilik bu tarzda durumlarda ortaya çıkıyor.
 • 5217
  galatasaray spor kulübünün sözleşmeli futbolcusudur. şanssız bir sezon geçirmiştir. takımda sakatlanan tek futbolcu da kendisi değildir.

  diagne'yi almadan önce "kasımpaşa'nın scoutlarını da alalım, müthiş adamlar getiriyorlar" diyen, diagne ve kostas gelince şampiyonluğu garanti gören ama işler iyi gitmeyince sosyal medyadan futbolcuları taciz eden galatasaray taraftarı yine iş başında. falcao birilerinin yiyemeyeceği kadar büyük yalnız.
 • 5218
  galatasaray'in instagram taraftarlarinin yine bir baska sacmalama unsuru olmus futbolcu.

  evet maliyeti cok, evet cok sik sakatlaniyor, evet performansi dusuk. ama ne yapalim yani satilirsa ne ala satilmazsa da forvetimiz olmaya devam edecek. taraftara dusen tek sey de destek olmaktir, kostek olup falcao'yu da bitirirsek elimize ne gececek? adam istese yattigi yerden parasini almaya devam eder yani bu adama kostek olmak galatasaray'dan baska kimseye zarar vermez. ligde oynadigi mac basina belki de en fazla gol atan adam ayrica performansi abartildigi kadar kotu degil, bu sezon hem kendisi hem bizim icin sanssiz gecmistir, olabilir. iyi bir teklif gelirse satariz ancak satamazsak da dunyanin sonu degil, seneye sakatlanmamasini umarak sezon basi kamp gormus halini de izlemeyi ummaktan baska elimizden bir sey gelmez.
 • 5219
  şu adama gereksiz yüklenmekten vazgeçilmesi lazım.

  daha az maaş ile bize transfer oldu.

  sahaya çıktığında formanın hakkını verdi.

  giydiği formanın bilincindeydi.

  sakat adamı transfer edip niye sakatlanıyor sürekli diye veryansın etmenin manası ne peki. bazı oyuncuların yapısı böyle.

  amatör olarak basketbol ile uğraşırken dizimden sakatlık geçirmiştim. sakatlık sonrası tedavi sürecim bittikten sonra aynı sakatlığı yaşamamak için 5 ay boyunca deliler gibi güçlendirme çalışması yaptım. sahalara dönüşümün ikinci haftası aynı yerden tekrar sakatlandım. bu sakatlığıda atlattım derken bu seferde bileğimden sakatlandım. yapı olarak kırılgansan yapacak pek bir şeyin olmuyor burada suçu falcao tarafında aramayın.
 • 5222
  müzmin sakat futbolcumuz. bize gelmeden once de boyleydi. evet kumasi saglam ancak zirt pirt sakatlanip mac kaciran bir adamdi.

  had gelin beraber bakalim, madem araştırmıyoruz buyrun buradan bakalim.

  2010 - 2011 porto - 10 mac
  2013-2014 monaco 24 mac
  2015 -2016 chelsea 28 mac
  2016-2017 monaco 15 mac
  2017-2018 monaco 10 mac
  2018-2019 monaco 4 mac
  2019-2020 galatasaray 23 mac

  10 sezonda toplamda 114 mac kacirmis bir futbolcudan bahsediyoruz.

  muzmin sakat denilen robin van persie 11 sezonda 120 mac kacirmis sakatliklar yuzunden. zamaninda robin van persie v2 dedim diye linc yemisligim vardi. bu da burada dursun. veriyse veri, istatistikse istatistik.

  edit; imla.

  edit 2: (bkz: #2805569) maalesef ofsayt entry. zamaninda demistik. aklin yolu bir. insanlara begenmedigi gercekleri soyleyince hep boyle tepki aldim simdiye kadar. normaldir. hayal aleminde yasamaya devam.
 • 5224
  sakatlıklarını pek inandırıcı bulmadığım futbolcu. elbette bizle geçirdiği süreçte gerçekten sakatlandığı olmuştur ancak sezon genelinde, kendisine ihtiyaç olunduğunda ya da takım kötü durumda olduğunda sakatlık(!) yaşadı, ortalarda görünmedi. bundan dolayı da kendisine yüklenilmesi gereksiz değildir. iyi bir futbolcu, iyi bir profesyonelden ziyade iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum. gelecek sezon * başka bir takıma gitmesini ümit etmekten başka çare yok. galatasaray gelecek sezon * avrupa kupalarında yer almazsa yerel mücadeleyi hiç ciddiye alacağını sanmıyorum. yani bu sezon * 20 maça çıkmışsa gelecek sezon * 10 yazın siz oraya. zaten gelirlerin düşük olduğu ortamda düzenli ödeme alamayacağı için falcao'dan yana başımız çok ağrıyacaktır.