• 5188
  sezon başında bonservise vereceğimiz paramız yoktu ve kendisi piyasadaki sayılı bonservissiz iyi forvetten olduğu için transferi makul gözüküyordu. ilk hatayı transferi pembe dizi gibi uzatarak yaptık. adam bize imzayı attığında ligde 5 puan kaybetmiştik bile.

  kişisel olarak kira + opsiyon ile çıkışta bir forvet almayı bin kez tercih ederdim ama gomis sonrası forvet derdi çektiğimiz döneme tekrar dönme korkusuyla son gün gelen falcao transferine sarıldım ben de.

  hiç sakatlanmasa ve bundan 5-6 gol fazla atsa yine eleştirilecekti. çünkü öyle bir kontrat yapılıyor ki muhteşem oynamaktan başka şansın yok. sevdiğim bir model değil ama ffp'nin bizi mecbur etttiği bir model. 10 milyon bonservisli birine yılda 1m vererek toplam 13 harcayamıyorsun ama en iyi ihtimal 5x3'ten falcao'ya 15 verebiliyorsun bu ekonomik kısıtlamada.
 • 5189
  ligde fazladan 10 maç oynasa bu kadar yaygaraya neden olmayacaktı. peki falcao'nun suçu nedir? istatistik üzerinden yapılan bu değerlendirmeler mantıklı gelmiyor. sezon başında muriqi'i alsaydık belki kendisini almayacaktık ama o zaman da ptt topçusu almışız diye yaygara kopacaktı. şampiyon olamadığımız zaman bu kadar kıyamet koparılmasından hoşlanmıyorum. andone de tüm sezonu kaçırdı çünkü o da sakatlandı. o da bedavaya oynamadı. hayal kırıklığımız elbette var ama sürekli birilerini linç etmekten vazgeçmemiz lazım.
  top class forvettir maalesef çok sakatlık yaşadı.
 • 5190
  kendisini seviyorum. oynadığı süre boyunca da başarılı oldu ama sorun oynamadığı, daha doğrusu oynayamadığı maçlarda. gelecek sezon uefa kupasına bile katılması şüpheli olan bir takımda bu derece maaş alması lüks. istemeye istemeye gitmesini istiyorum. gelişi bir rüyaydı drogba gibi ama artık uyanma vakti. bundan sonraki durağı avrupa mı olur, mls mi olur ya da körfez veya çin mi olur bilemiyorum ama kendisine başarılar diliyorum. gelmesi ne kadar gerekliyse gitmesi de o kadar gerekli şu şartlarda. bize diagne yeter ):
 • 5191
  boşu boşuna gömülen futbolcumuz. ben dahil hepimiz gelince göbek atmadık mı? hoş başlıkta girdilerim duruyor. başta karşıydım transfere ama ben de akıma kapıldım. neyse konumuz o değil. bu adamın maaşını görünce ama o falcao dedik mi? dedik. yarın bir gün, başka bir yıldız oyuncu gündeme gelince aynılarını yapacak mıyız? yapacağız. iğneyi falcao'ya, çuvaldızı kendimize batırmamız lazım. yeri gelince transfer engellemeyi biliyoruz haklı olarak. bundan kelli bu tarz transferleri de engelleyelim de gücümüz bir işe yarasın.
 • 5192
  umuyorum galatasaray taraftarı olarak kendisinin transferinden, kendi adımıza gerekli dersleri çıkartarak, her transfer döneminde yıldız da yıldız, çilek, çikolata, vişne diye ağlamayız.

  %60 taraftar gazı ile, %20 de bir önceki sezonun forvetsizlik skandalının diyeti olarak mustafa cengiz yönetiminin “biz oyuncu alabiliyoruz” mesajını verebilmek için alınmış futbolcudur.

  kalitesini kariyerini oturur tartışırız, lakin andone’nin şanssız sakatlıklarını dikkate almazsak, takımın üçüncü forveti olarak alınan adem büyük, neredeyse kendisinden daha çok maça çıktı bu sene.

  bize, taraftar olarak yıldız değil, verimli olabilecek adamlar üzerine yoğunlaşmamız gerektiğini -umuyorum son kez- göstermiş olan futbolcudur.
 • 5193
  gerçekten transfer haberleri çıktığında ve geldiğinde faydalı olacağını düşünenler vardıysa futbol bilgisini bir sorgulasın. adamın son 3-4 yılı inanılmaz bir düşüşle ve sakatlık geçmişiyle doluyken ve önümüzde ligimize gelen bu tarz isimlerin çok başarısız olduğu gerçeği de varken hala bu adamı ısrarla isteyen ve 3 ay uyku uyumayan adamlar vardı. kendisi yerine eren derdiyok kalsa daha faydalı olurdu.
 • 5195
  modern futbol döneminin en büyük birkaç santraforundan biridir. hatta bir dönem için tartışmasız şekilde gezegenin en iyi forveti idi. 2016-2019 yılları arasında yakalamış olduğu yılda 30+ maç istatistikleri ile de sakatlık sorununu atlatmış görünüyordu.

  temposu düşmüş, hızı azalmış da olsa bu kumaşta bir oyuncunun türkiye liginde düzenli olarak sezonda 30+ maç yapması demek, takımını şampiyon yapması demekti. ayrıca özellikle güney amerika'da ve tüm dünyada milyonlarca fanı olan böyle bir oyuncunun galatasaray formasıyla şampiyonlar liginde goller atması muazzam bir marka değeri yaratabilirdi. zira, bunun bir benzeri daha önce didier drogba ile denenmiş ve proje başarılı olmuştu.

  bunun gibi birçok sebeple transferinin acımasızca eleştirilmesini doğru bulmuyorum. ancak ne yazık ki gelinen noktada elimizde koskocaman bir hayal kırıklığı bulunuyor. maalesef, şampiyonlar liginde olmayan ve yeni bir yabancı oyuncu sınırlaması garabetinin eşiğinde bulunan takımımızın yılda 15-20 maça çıkabilen ve bu kadar az maça çıkmasına rağmen 6 milyon avroyu aşan yıllık ücrete sahip bir futbolcu ile devam etmesi mümkün değil.

  galatasaray gibi takımların şartlar müsait olduğunda bu gibi projelere yatırım yapmasını yanlış bulmuyorum. ancak bazen bu projeler başarısız olur ve zararın neresinden dönülürse kardır. radamel falcao projesi de maalesef başarısız olmuştur ve galatasaray mümkün olan en kısa sürede bu zarardan dönmek durumundadır.
 • 5196
  kendisi hakkında sakatlık geçmişine baktığımızda yıllara göre şu tablo çıkıyor karşımıza:
  - 2005/2006 sezonu; çapraz bağlarda kısmi yırtık, sakat geçirilen gün sayısı 231, kaçan toplam maç 36
  - 2010/2011 sezonu; kas problemleri 21 gün, diz sakatlığı 28 gün, kaçan toplam maç 10
  - 2013-2014 sezonu; baldır sakatlığı 24 gün, çapraz bağ yırtığı 190 gün, kaçan toplam maç 24
  - 2015/2016 sezonu; kasık sakatlığı 150 gün, kaçan toplam maç 28
  - 2016/2017 sezonu; baldır sakatlığı 35 gün, beyin sarsıntısı 28 gün, adductor şikayeti 11 gün, baldır sakatlığı 21 gün, kaçan toplam maç 15
  - 2017/2018 sezonu; baldır sakatlığı 22 gün, baldır sakatlığı 21 gün, baldır sakatlığı 31 gün, kaçan toplam maç 10
  - 2018/2019 sezonu; bel problemi 13 gün, adductor şikayeti 9 gün, kaçan toplam maç 4
  bu noktaya kadarki süreç takımıza transfer olmasına kadarki süreç yani son 10 senede sezonluk ortalama 10 maç sakat geçiren bir futbolcuyu kariyerinin sonlarına doğru transfer etmişiz ve buna taraftarın %80’ i bayram etmiş kimse de dememiş ki arkadaş bu adam sakat. geçen sene çok az sakatlandı şeklinde savunulmuş hep ama kariyerinin sonuna gelmiş bir futbolcunun özellikle kronikleşmiş sakatlıkları olmasına kimse ses etmemiş. zaten bu transfere onay veren sağlık ekibinin klüpten uzaklaştırılması lazım ha eğer sağlık ekibi sakattır demesine rağmen transferi bitiren kim varsa klüpten uzaklaştırılması lazım, taraftardan çekindiğimiz baskıya maruz kaldığımız için aldık cümlesi ise tamamen safsata olur.
  gelelim 2019/2020 sezonu için falcao’ nun sakatlık karnesine; darbe 18 gün, aşil tendon problemleri 65 gün, baldır sakatlığı 17 gün, adele çekmesi 36 gün, toplam kaçırılan maç sayısı 23.
  bu futbolcu bizden 23 maç kaçırarak senelik ne kadar garanti ücret ve ne kadar prim aldı değerli taraftarlar ?
  işte bu kafalarla, adamcılıkla, iş bilmezlikle, inatla bu noktalara geldik.
  şu an falcao’ yu eleştirmek çok gereksiz adam zorla gelmedi bize, yönetimin ve taraftarın kafasına silah da dayamadı. önemli olan taraftar olmak değil, bilinçli taraftar olmak. ben hep formamız altında hayal ettim lafı kadar saçma bir laf da olamaz, etme güzel kardeşim biraz mantıklı ol sene olmuş 2020. dünya standartlarında olan bir futbolcunun mevcut galatasaray’a gelmesi için ya kronik sakat olması ya da kariyerinin sonunda olması gerekiyor. senelerdir avrupa’da ne yapmışız, ne başarımız var, ancak kendimizi kandırıyoruz, sonrası hep hüsran. herkes bize karşı diyoruz, tamam biz çok iyi futbol oynuyoruz acayip sistemimiz var, ne oynadığını bilen sayılı takımlardanız dünyada ama yerel ligimizde herkes bize düşman operasyon yaptı, tamam ama avrupa’da ne oldu ?
  pandemi olmasaydı rüzgarı almıştık şampiyon olacaktık, e ama pandemi oldu parelel evrene geçiş de yapamayız, neden pandemi sonrası bu kadar rezil olduk, neden o kadar sakat oldu, futbolcular neden bilinçli değiller - muslera’ nın sakatlığı hariç, ona kimse bir şey diyemez - aslında sorulacak söylenecek çok şey var ama galatasaray camiasının mevcut durumunun özeti falcao transferidir, bu transferi isteyen taraftar, karşısında durmayan teknik kadro ve yapan yönetimdir.
 • 5197
  bu sezon maçlarının yarısından fazlasını kaçıran futbolcu. bu transferin suçunu nasıl taraftara atarsınız anlamıyorum. hepimiz gördük süreci, takip ettik yani. 3 ay boyunca forvet transferi yapamayan yönetim, kendilerine yakın olan bir gazeteci vasıtasıyla ortaya attı falcao ismini. geliş sürecini de taraftar mı yönetti? bitmemiş transfer ile fotoğraf çekinip oğlu vasıtasıyla kim dağıttı sosyal medyaya? cidden bunları nasıl kolay unutabiliyorsunuz? belki 10-15 gün erken gelse daha hazır olacaktı. bunu kim engelledi bu amatörlüğü yaparak? ben de istedim gelmesini çünkü zaten isim yapmış futbolcu ama istememin en büyük nedeni bu beceriksizlerin o sürede başka forvet bulamayacağıydı. bu transferin %100 suçlusu menajerlerin eline düşen yönetimdir. ancak yönetim içinde paylaştırırım şunun suçu bu kadar şununki bu kadar diye. her şeyi taraftara yüklemekten vazgeçin.
 • 5199
  kap bildirimine göre galatasaray'dan yılda 5 milyon euro kazanan, 34 yaşındaki efsane santrafor.

  abdurrahim albayrak ile birlikte çektirdikleri fotoğraftan sonra ben de herkes gibi transferin bitmesi için baskı yaptım. sonuçta taraftar olarak benim elimde kulübün mali tablosu, futbolcunun sağlık raporları ve hocanın nasıl bir oyun planı planladığı yok. falcao'nun ne kadar ücret kazanacağını da bilmiyordum. bir yönetici kendisiyle fotoğraf çektirip, çevresine atıyorsa demek ki bu koşullar kulübe uygun diye düşündüm. uygun olmasaydı o fotoğraf sosyal medyada dolaşmaz, dolaşsa bile anthony modeste transferinde olduğu gibi transfer şartlarının uygun olmadığına dair kulüp tarafından açıklama yapılırdı. böyle bir açıklama yapılmadığına göre yönetim ve teknik ekip şartların uygun olduğuna karar vermiş ve hata yapmıştır. transferde hata yapmak da doğaldır. fakat bu hatayı taraftarın üstüne atmak anlamsız. çünkü elinde ne bir veri ne de yetki var.
 • 5201
  --- alıntı ---

  that $6.5m-$7m a year salary is sounding like miami's big dp sweet spot number. cavani asking for $14m is not realistic. willian not interested. who next? another name brought up: falcao, who's currently making $6m at galatasaray.

  --- alıntı ---

  mls takımlarından miami fc'nin ilgisi olduğu söylentisi var.

  https://twitter.com/...436676837679105?s=19
 • 5206
  yaşanılan süreçte en az suçu bulunan kendisidir.

  çok büyük sakatlık geçmişi olan ve kariyerinin sonuna gelmiş bir oyuncuya sırf yıldız diye milyon euro'lar veremezsin senin bütçene uygun değil. bu yönetimin suçudur.

  bir diğer suçlu taraftardır. başta ben olmak üzere hemen hemen herkes falcao ismini duyunca afalladı çünkü uzun zamandır çilek diye tabir ettiğimiz türde bir transfer yapmamıştık. ego tatmini de diyebiliriz buna.

  sakatlanmazsa ligi donunda sallar dedik, dedim ama sakatlandı. bile bile lades olduk. akıllandık mı bence akıllanmadık. falcao satılmazsa seneye sakatlanmazsa acaba ne olur diye düşünüyorum yani ister istemez. sakatlanacağını bile bile.

  3-5 milyon euro civarı bonservis ile satabilirsek muhteşem olur. kendisini kötü hatırlamayacağım.
 • 5207
  takımdan gitmeyeceği kesin olan futbolcu. diagneyi takımda tutmamız gerektiğini düşünüyorum, diagne, falcao, adem ana forvet rotasyonumuz olur ve gerektiğinde ogulcani da orada kullanabiliriz. oğulcan bence 2-3 sene sonra bu takımın en önemli oyuncularından birisi olabilir. şu an değil ama işlenirse olabileceğine inanıyorum.

  diagne yerine ben samattayi isterim ama diagneyi satma ihtimalimiz de bence pek bir düşük. trezeguet'i getirebilirsek diagne'den iyi de verim alırız.
 • 5208
  bu adam ne drogba gibi tank ne de higuain gibi saf teknik değil yani bu vakitten sonra kendisine kefil olmak çok zor ve boşa hayal kurmaktır. seneye takımda kalırsa bu elimizdeki gücü tutmaktan çok mecburiyet olur. umarım iyi niyetli olur ve bize bir şey katamayacağını düşünerek gitmek ister yoksa o 5 milyonluk maaş ile transfer döneminde üstümüzden geçer.
 • 5210
  zamanında transferi yanlış olan oyuncu. şimdi de ya performans göstermesini ya da bir şekilde elden çıkarmayı bekleyeceğiz. covid-19 döneminde böyle bir sözleşmesi olan adamı elden çıkarmak imkansıza yakın gibi gözüküyor. performans beklesek de verecek gibi değil. nereden tutsak elimizde kalıyor yani. hayırlısı olsun onun da bizim de adımıza.

  tabii çuvaldızı biraz da kendinize batırmanız lazım * ofsaytlanacağım ama varsın ofsaytlanalım. ısrarla sözlükte 'falcao, transfer' nidaları atan arkadaşlara sesleniyorum. son alınan iki forvette de taraftar baskısı oldu. ikisini de istemedim; sonuç ikisinden de verim alamadık * bafetimbi gomis'den sonra adam gibi forvetimiz olmadı. bunu 'ben forvetten anlarım abi, bak ikisi de fos çıktı' demek için söylemiyorum. ne kasımpaşa ne de monaco maçlarını izledim. haliyle gözlem yapacak veri yoktu zaten elimde. o yüzden bu baskıya katılmadım. diagne alındığı gibi sadece gol videolarını, özetleri ya da kasımpaşa'nın bir maçını falan izlemişimdir. ne bu kadar para edecek oyuncu ne de yaygara koparılacak bir yetenek gördüm. eminim klüpte futbolla ilgilenen herkes de bunun farkındaydı ama öyle bir baskı oluştu ki medya, taraftar, zaman kısıtı falan. aldılar geldiler. sonra da aynı şey falcao için oldu. alınmadan önce 2018 dünya kupası'nda izlemiştim adamı en son, orada bile fiziken bitikti. millet niye galeyana gelip yine falcao diye tutturdu anlamamıştım. sakatlık riski de vardı. sonuç; maalesef beklendiği gibi. yine bir medya / taraftar baskısı. yine hatalı bir karar, yine forvetsizlik. farklı mevkii ve geçmiş yıllar olsa da aynı yaygara tarık çamdal için de koparılmıştı.

  'taraftar tabii ki ister, yönetim / teknik ekip doğru karar vermeli' yazanlar oluyor. o işler öyle basit değil. bu kadar yaygara koparılınca ben buraya basit bir girdi girerken bile 'yahu, herhalde ben yanlış düşünüyorum' diyorum. adamlar ise tüm sezonu milyonluk potansiyel gelirleri / giderleri yönetmek zorundalar. elbette baskıyı kaldırmaları beklenir ama çok çok büyük kulüplerin bile ne saçma sapan transferler yaptığını zaman zaman görüyoruz. karar vermek de çok kolay bir şey değil bu piyasada. biz taraftar olarak işleri daha da komplike hale getirmemeliyiz.

  diyeceğim o ki taraftar olarak artık şu 'transfer baskısı'nı yapmasak mı? o kadar scout ekibimiz var, antrenör var o var bu var. adamların işi bu. bizim gibi günde 8 saat asıl işini yapıp hobi niyetine futbolla ilgilenmiyorlar, asıl işleri futbolla ilgilenmek. elbet izliyorlardır bir sürü maç, bir sürü futbolcu. alıp gelirler birini. yaygara koparmaya gerek yok kanımca. iki senede forvete akıtılan para; bonservis maaş falan derken 20 mn euro yu geçiyor. verim alınsa yine üzülmezsin, alınmadı da. ffp kıskacındayız zaten, yazık günah bu paralara.