• 5179
  bu gözler ismail bouzid'i, ali lukunkuyu, tarık çamdal'ı gördü. ama bunun kadar umutsuzunu ilk defa gördüm. adamın top oynamaya niyeti yok. niyeti olmadığı gibi sahada yürümeye dermanı da yok.

  vaktiyle bir hayırsızın kızına gönül vermiştim. bir o, bir de bu kardeşimiz beni çok fena hayal kırıklığına uğrattı.

  edit: apollon nickli arkadaşın isteği üzerine pino yerini tarık çamdal'a bıraktı.
 • 5180
  2019 yazında transferi için ilk etapta çok soğuk durdum. burada robin van persie gibi olacağını söylediğim şeyler yazmıştım. daha sonra iş ciddiye binince yine soğuk durmakla beraber içten içe o porto ve atletico zamanlarındaki videolarını izleyip hafiften gaza gelmişliğim de oldu. en son artık transferi konusunda bizden başka ciddi bir takım kalmayıp, taraftarın da ısrarla transferi üzerinde baskı kurmasıyla ben de şirazemi kaydırdım. mantıklı şekilde yaklaşıp, iyice duygusal kararlara bağlayınca transferin ne kadar yanlış olduğunu gözden kaçırdık.

  hani sınavlarda hocalarımız bize derlerdi ya, çelişkili bir soruda ilk aklınıza gelen şık doğrudur, üzerine gereksiz kafa yorduğunuzda doğru yanıttan uzaklaşırsınız diye. tam da böyle bir şey oldu. ilk esnada doğru olanı düşünmüş, sonrasında ise git gide doğru olandan uzaklaşıp göz göre göre yanlış olanı tercih etmişiz. iyi de halt etmişiz.

  yıllar sonra falcao denilince fiyasko transferler galerisinde üst sıralarda yer alan birisi olarak kalmış olacak. tabi bir de yıllar süren kadıköy galibiyetinde attığı penaltı ile.

  şu kadıköy galibiyeti meselesi de çok ikircikli mesela. keşke bu sene de kazanamayıp, yine şampiyon olsaydık. benim için hiçbir zaman çok kritik bir mesele değildi ancak onyekuru o golü attıktan sonra anıra anıra sevindim. belki de keramet orada fenerbahçe'ye avuntu bırakacak dandik bir namağlup serisi üzerine bir şampiyonluk daha kazanabilmekti. yusuf fahir baba haklı olabilir :(

  falcao'dan başladık, nerelere geldik yine. çok acayip bir sezon oldu bu 2019-2020 sezonu. dilerim yüz sene boyunca böyle bir şeyle karşılaşmayız bir daha. hem falcao transferi gibi bile bile lades olmayıp, hem de böylesi garip bir sezona da rastlamayız. her ne kadar biz yüz sene daha yaşayamayacak olsak bile.
 • 5181
  böyle yüksek maliyetli bir şekilde ülkemize gelip, müzmin sakat/yatmaya gelmiş olarak adlandırılan robin van persie'nin yarısı kadar bile katkı vermedi maalesef.

  rvp, geldiği 15/16 sezonunda ligde 31 maça çıkıp 16 gol atmış. bizim dede daha 16 maç oynayabildi koca sezonda.

  rvp için sakat, oynamıyor, yatmaya gelmiş denilen bir sonraki sezonda ise (16/17) adam 24 maça çıkmış ligde.

  çok acı ama gerçek bu. rvp'nin iki katı kazık girdi bu adamda bize.
 • 5183
  bende kendisine kızıyorum, sinirleniyorum ancak top oynamaya niyeti olmasa bizden daha fazla maaş veren takımlardan birine gider, en kötü mls'e gider amerikada yaşardı. bence kariyerinin son yılları olduğu için ve son 1 senede üst üste sakatlıklar yaşadığı için tam iyileşmeden oynamamak istemesi gayet normal karşılanmalı. hemen yine sakatlansa daha mı iyi olacak sizce ? bu arada benim de şahsi fikrim bu transfer döneminde bonservisle satılmasıdır.
 • 5184
  kendisinin transferi yüzünden yönetime yüklenmek çok anlamsız ve saçma. o konuda netleşelim. haftalar boyunca twitter'ın tt listesinde ya falcao ya istifa gibi bir söylem yer aldı.

  taraftar bu adamı fazlasıyla istiyordu bu bir gerçek. günlerce, haftalarca değil neredeyse aylarca beklendi. transfer risk işidir, bu adam tutmadı. daha yaşlı didier drogba geldi ve ligimizin içinden geçti. hem de sahaya çıktığı akhisar deplasmanında 30.saniyede.

  seneye bu şahsın kontratından çıkmak durumundayız. şampiyonlar ligi gelirleri olmayabilecekken, önümüzdeki sezon taraftarların olup olmayacağı, kombine gelirleri vs. belli değilken maaşını karşılayamayız. zaten o da maaşının karşılığını vermiyor.

  ben kendisini profesyonel ve çalışkan olarak biliyorum ama karantina süreci boyunca keşke her gün mangal videoları değil de en azından spor yaptığı videolardan atsaydı. tabii eğer spor yaptıysa.
 • 5185
  gönderilmesini isteyen taraftar, ne futbolcunun kalitesini ne geçmişini eleştiriyor. mesele 7 m euro maaş ile sezonun yarısını kaçırmasıdır, bizim böyle bir lüksümüz yok. falcao üzerinden sezon planlamakta çok zor, bütün planları üzerine kursan yıkılması an meselesi...

  yaz transfer sezonunda elden çıkartılması gerekiyor, umarım gönderilme konusunda kulübe zorluk çıkarmaz keza kulüp arıyorum dediği anda yine talipleri olacaktır.

  yönetim ve taraftar için önemli bir ders olduğunu düşünüyorum.