• 5148
  sezonun yarısından fazlasını kaçırmış ve muhtemelen hiçbir takımın bonservis ödemek istemeyeceği futbolcu. örnek verilen rvp ilk sezonunda ligde 31, ikinci sezonunda ligde 24 maça çıkmıştır. ve en önemlisi rvp ile kıyaslamak nedir abi? yani 2 tane forvetin var bir tanesi hiç gol atamamış diğeri 1 gol atmış olunca bütün sezon sonunda, 1 gol atan oyuncu çok süper harika mı olmuş oluyor?
 • 5150
  2019-2020 sezonunda oynadığında iyi iş yapmış olan yıldızımız. sorun şu ki az oynuyor.

  taraftarımızla kendisi arasındaki ilişki şu sıralar aşağıdaki videodaki gibi.

  levent kırca yerine falcao'yu, etrafındaki kişileri de taraftar olarak düşünün izlerken*
  https://www.youtube.com/watch?v=zQOhUnFWKS8

  edit: türküdeki sözler de uyumlu aslında. gide gide bir söğüde dayandık...

  gide gide bir söğüde dayandım dayandım
  o söğüdün allarına boyandım gelin boyandım
  ben o yare dağlar kadar güvendim güvendim
  güvendiğim dallar elime geldi elime geldi

  ölem ben ölem ben
  kurban olam ağzındaki
  dile ben gelin dile ben

  yüce dağlar var mı size zararım zararım
  yar yitirdim uğrun uğrun ararım gelin ararım
  ben o yari her gelene sorarım sorarım
  güvendiğim dallar elime geldi elime geldi

  ölem ben ölem ben
  kurban olam ağzındaki
  dile ben gelin dile ben

  yüce dağ başına çadır açarım açarım
  çadırın içine güller saçarım gelin saçarım
  ben o yari alır dağa kaçarım kaçarım
  güvendiğim dallar elime geldi elime geldi

  ölem ben ölem ben
  kurban olam ağzındaki
  dile ben gelin dile ben
 • 5151
  müzmin sakat çıkmış futbolcu.

  son zamanlarda kantarın topuzu kaçırılıyor genel olarak fakat falcao için hiç de fazla değil bu eleştiriler. 6-7 milyon euro para alan birisi senede 20 maç oynayamıyorsa her türlü eleştiriye açıktır bu. üstelik pandemi sebebiyle 2-3 ay ara verilmiş bir ligde pandemi sonrası dahi sakatlandı falcao.

  falcao'nun ne yeteneğine ne de başka bir şeyine kimse laf etmiyor.

  falcao hakkında irdelenmesi gereken husus yetenekli olması değil, zira maça çıkmayan futbolcu istediği kadar yetenekli olsun, bir katkı sağlayamaz.

  bu gayet basit bir akıl yürütme, bu derece bir akıl yürütebilmek için pek de üstün yeteneklere gerek yok diye tahmin ediyorum.

  kendisini çokça seven taraftarlarımız falcao'nun seneye de bizde kalmasını ve 20 maç için 7 milyon euro verilmessini düşündükleri takdirde falcao'nun ayağımıza bağ olacağını çok rahat bir şekilde anlayacaklardır. ama oyunu boş ver maksat şanımız yürüsün diyen olursa zaten bir şey yazmaya gerek yok.

  elalem cisse ile demba ba ile goller atarken biz falcao ne zaman iyileşecek diye bekliyoruz.

  falcao'ya ne oluyor mesele sürekli sakatlanıyor?

  muslera sakat, emre akbaba sakattı, andone sakat ve sakatlanmıştı önceden de, kimse bu futbolculara bir şey demiyor, demek ki sıkıntı sakatlık değil.

  biri falcao'ya tekme mi attı yoksa bir yerini mi kırdı da bu adam sakatlandı?

  her maçta izlerken ha sakatlandı ha sakatlanacak diye izliyorum. dakika 60 oluyor, falcao görüntüde, yüzünü buruşturup baldırını tutuyor, diyorum ki acaba faul falan oldu da mı bu herif sakatlandı, ama yok sürekli böyle oluyor.

  bu sene elden çıkarmamız gereken oyuncumuz.

  maaşından kurtulmak bile büyük bir yükü kaldırır üzerimizden.

  düzenleme: imlâ.
 • 5152
  kulübe atılmış büyük bir kazıktır kendisi, kronik sakat çünkü görüldüğü üzere. hem diagne hem kendisinin gereksiz transferler olduğu ve yararlı olamayacakları o kadar belliydi ki kulüp bu transferleri nasıl yaptı aklım almıyor. kulübe bir an önce fatih hocayla beraber çalışabilecek bir futbol aklı lazım ama öyle birisinin olduğunu zannetmiyorum.
 • 5153
  iyi oyuncu mu? - evet
  istikrarlı mıydı? - hayır
  maaşı uygun mu? - hayır
  seneye istikrarlı olabilir mi? - bilinmiyor
  maaşını seneye karşılayabilir miyiz? - cl geliri olmadan hayır

  tüm bunları toplayın iyi ama toplam 20 maçına 5 milyon euro ödediğin bir futbolcu ve seneye aynı gelirim olmayacağından yollarımızın ayrılması gereken futbolcu.

  sakatlanmasında takımın çalışması kadar kendisine iyi bakmaması da bir kriterdir.
 • 5154
  https://www.transfermarkt.com.tr/...zungen/spieler/39152

  şöyle bir sakatlık geçmişine sahip olup da sakatlık problemi olmadığı iddia edilen sayılı futbolculardan olabilir. neymiş son sene 30 maçta oynamış. monaco psg'ye rakip olamadığı için maçlarını relaks moddda geçirmiş ve o yüzden oynamış olabilir mi? olabilir. ben bizim ligde de kasımpaşa kalibresindeki takımlarda sakatlanmadan 30 maç falan oynayabilir diye düşünüyorum. ama yarışmacı, serlik gören, rakiplerin ekstra konsantrasyonla oynadığı bir takımın formasıyla sezonda 30 maç oynamasına artık vücudu izin vermez. bu yüzden kendisi sakatlık sorunu olan bir oyuncudur.
 • 5155
  aldıgı maaş ve oynadıgı dakikalar hesap edildiğinde, sahadayken dakikada 2800 euro yakıyor olduğu görülebilir. yani bir dakikada sahada geçirdiği vakit, asgari ücretli bir calısanin 8 aylık maaşı yapıyor.
  ben gelmeden önce aman dikkat chelsea dönemine bakalim falan dediydim de küfür yemediğim kalmıştı. şimdi ise sağlıgı düzelsin, maaşı indirip seneye estirsin diyorum. takımda falcao gibi bir süper star olması yeni gelecek gençlere ilham ve motivasyon açısından artıdır. yoksa arda'nın elinde "nargile kafede ideal köz dakika aralığı", "silahla hastane basmanın incelikleri", "uçakta adam dövmenin püf noktaları" gibi konular konuşmaktan ziyan olacak takımımız.
 • 5156
  acaba bugün de elimizde patladı mı diye merak ettim ama gördüğüm kadarıyla bugün elimizde patlamamış.*

  2018-2019 sezonunda fransa'da 40 maç oynarken monaco, şampiyonluk mücadelesi vermiyordu ama zar zor puan kazanıyordu ve neredeyse küme düşmeme mücadelesi veriyordu. takımı kaos içinde biraz olsun ayakta tutan ve en iyi katkıyı veren oyuncunun falcao olduğunu söylüyorlardı.

  zaten güvenmeseler transferin son gününe kadar bekleyip, yeni sözleşme imzalamaya çalışmazlardı. takımımız ve fatih hocanın aklındaki oyun için doğru model bir santrfor mu, bu ekonomik şartlarda kendisiyle devam edilmeli mi, bu sezondan sonra kendisine güvenip yola çıkılmalı mı, sorularının tamamına gelecek menfi yorumlara saygı duyar, hak veririm.

  ancak, radamel falcao'nun 2018-2019 sezonu performansını gördükten sonra 2019-2020 sezonunun bu şekilde geçeceğini öngörmek bana göre mümkün değildi. keza, bu kadar sakatlık yaşamasının artık fiziğinin kaldırmadığını düşünüp, kronik bir hale geldiğini düşünmeyi doğru bulmuyorum.

  fizik olarak güçlü ve daha genç oyuncu mario lemina da defalarca kendisi gibi benzer kas sakatlığı yaşadı. hatta, marcelo sarracchi de geldiğinden beri falcao ile benzer sakatlıkları yaşıyor.

  ben de gerek ekonomik, gerek target man olan bir oyuna geçmemiz gerektiğini düşündüğümden gönderebiliyorsak, gitmesinden yanayım. ancak, 20'li yaşlardaki oyuncular bile benzer sakatlıkları yaşarken; sezon başında kamp görmemiş, üstüne aşil tendonu sakatlığı yaşamış ve ayağının üstüne basamadığından hiç antrenman yapamamış, 30 yaşının üstünde bir oyuncunun kas sakatlıkları yaşaması o kadar anormal gelmiyor.

  açıkçası her şeye rağmen, kendisinin karakterine güveniyor, kalırsa ve sağlam bir yaz kampı geçirirse gelecek sezon çok fazla sakatlanacağını düşünmüyorum. ancak, fizik olarak çok güçlü bile olsa mevcut oyun planımız ve rakip ceza sahasına yeteri kadar top taşıyamıyor olmamız sebebiyle, kendisinden yine %100 verim alamayacağımız ve büyük ihtimalle başka bir savunma zaafiyeti olan sofiane feghouli ilk 11 oynayacağı için top tutan, rakibe baskı yapan, 90 dakika mücadele eden bir target man daha faydalı olur diye düşünüyorum.