• 5140
  hakkında en uyuz olduğum yorum ''elimizde patladı'' yorumudur. hayır elimizde patlayacak ne yaptı ? krasic gibi bizden sonra 3. lig takımına mı transfer oldu ? rvp gibi vale faturasını bize mi kitledi ? slimani gibi nusretten mi çıkmadı ? oynadığı dakika ya göre en çok gol atan adamdan bahsediyoruz. tamam buna rağmen beklentileri karşılayamadı ama elde patlamak nedir ? hayır bize para cukkalamak için geldi desem bizden aldığı parayı dünyanın her yerinde kazanırdı bu adam. kaldı ki bu adama kolombiya'da, drogbaya afrika da bakıldığı gibi bakılıyor. hatta daha fenası; adam esco'nun oğluyla kanka. yarın bir gün gittiğinde bize katkılarının biteceğini mi sanıyorsunuz ?

  tabi aldığı ücret çok fazla yolların ayrılması gerekiyor o ayrı konu. kendisine klüp bulmakta zorluk yaşayacağımızı sanmıyorum. keşke kendisiyle hikayemiz böyle olmasaydı.
 • 5142
  önümüzdeki sene cl olmayacağı göz önüne alınırsa bu maaş yükünde devam edilebilmesi mümkün değil. zaten sahadaki duruşu fizik olarak da artık olmayacağını gösteriyor. pozisyon alması, oyun bilgisi falan tartışılacak şeyler değil ama öyle anlar oluyor ki topa vuracak hali olmuyor. yıl içerisinde 20 küsür maçta yararlanabileceğin adama bu kadar para verebilecek halimiz maalesef yok
 • 5143
  kendisinin elimizde patlaması için ne rvp gibi gezip tozması, ne de slimani gibi nusret'ten çıkması gibi koşullar gerekmemektedir. bonuslar hariç yıllık 5 milyon euro gibi bir meblağ karşılığında kendisiyle anlaştık. bakın bonuslar hariç diyorum. şu ana kadar oynadığı toplam maç sayısı tüm kulvarlarda toplam 22(yazıyla yirmi iki) . yani maç başına değeri bonuslar hariç 228.000 euro civarına tekabül ediyor.

  yaşı 34, seneye allah uzun ömürler versin 35 yaşına gelecek. müzmin sakatlığı malum. seneye avrupa'da da olmayacağız yüksek ihtimalle. bu yüzden maceraya gerek yok. kendisine teşekkür ederek, gelecek sezon çalışmayı düşünmediğimizi iletmeliyiz. yerine geleceğe yönelik, takım oyununa katkısı yüksek bir oyuncu transfer etmemiz çok zor değil. bu yüzden dünya starı romantizmini bırakalım lütfen.
 • 5144
  beklediğimizin yarısı kadar katkı vermedi. belki olağanüstü bir sezon yaşadık, sakatlıklar konusunda çok şansızdık ama kendimizi kandırmayalım hiç birimizde bir elmander etkisi, bir gomis etkisi yaratmadı. seneye devam etmeme gibi bir durum oluşursa, bir talibi çıkarsa bunu mutlaka kullanmalıyız diye düşünüyorum. seneye de aynı sakatlıklar devam ederse bir yılı daha forvetsiz geçiremeyiz.
 • 5145
  an itibariyle elimizde patlamış futbolcudur. performansı malesef van persie'yle bile zor yarışır. hatta ilk geldiği sezon rvp falcao'ya göre iki kat fazla maça çıkmış.

  falcao bu sezon çıktığı 22 maçta 11 gol attı. ligde 16 maçta 10 gol.
  van persie, fenerbahçe'ye geldiği ilk sezonda 48 maçta 22 gol attı. ligde 31 maçta 16 gol.

  o beğenmeyip kıçına teneke bağlayarak yolladığımız eren derdiyok bile 2018-2019 yılının ilk devresinde 18 maçta 10 gol attı. bu gollerden ikisini de şampiyonlar ligi'nde attı. hani falcao'yu performans göstersin diye aldığımız turnuva.

  kendimizi kandırmayalım. falcao bu sezon rezilleri oynadı. canı ne zaman isterse maça çıktı. istemezse çıkmadı. sezonun yaklaşık 2/3'ünü kaçırdı. bu adamın bu sezon elde patlaması için daha ne yapması gerekiyor?

  dalga geçtiğimiz rvp ve eren derdiyok'la bile kıyaslayamayacağımız kolombiyalı sakat.
 • 5146
  düşene bir tekme de ben vurayımların nesnesi olmuş oyuncu.

  insan bir kez düşmeyegörsün. sebebinden bağımsız herkes yüklenir de yüklenir. kişi istediği kadar çabalasın, uğraşsın, elinde olmayan sebeplerden ötürü bir türlü istediğini yapamadığında her zaman aslî suçlu olur. hele ki bu kişi ünlü, saygın, başarılı biriyse iki kat artar bu çatmalar.

  falcao da böyle. kendini sakatlamak pahasına, kendini seyirciye göstermek pahasına, oynamaması gereken zamanda oynadı. kendini çok zorlayınca sakatlanıp bir türlü geri dönemedi. zaten düzenli oynamaya başladığı süreçte galatasaray 2018 - 19 sezonunun ikinci yarısındaki sivasspor deplasmanına kadar galip geldi. o süreçte oynadığı oyunla takımın hücumda etkin olmasında epey rol oynadı, hatta 23 şubat 2020 fenerbahçe galatasaray maçında bir forvetin yapması gereken her şeyi yaptı, bir de penaltı golü attı.

  pandemi sonrası takımla beraber o da kötüydü ama yılda 7 milyon alan falcao ve tipini beğenmediğimiz belhanda en çok göze batan adamlar oldu. bir de üstüne tekrar sakatlanınca tamamen tuzla buz oldu. oysa kendisine 7 milyon vermek zorunda değildik. dünyada kalan tek forvet o da değildi. oynadığımız futbola uygun tek santrfor da değildi ama biz abdürrahim başkanumnan çıktığımız bu yolda über beceriksizliklerimizle kendimizi falcao'ya ve monaco'ya teslim ettik.

  garibim falcao da seyircisi olan ateşli takımda gol attıkça coşarım diyordu. nereden bilsin fatih hoca'nın pozisyon oyunu oynatmak pahasına küme düşmeyi göze aldığını? eh, böyle sakatlanacağını da ajandasına yazdığını sanmıyorum. elhasıl ben falcao'nun iyi niyetinden şüphe duymuyorum. bazen olmuyor işte. ne kadar zorlarsan zorla, beklentileri karşılayamıyorsun.