• 4156
  kendisini artık korka korka izleyeceğiz.

  en basitinden mesela dünkü maçta* oyuna girdikten hemen sonra orta saha civarlarında hava topu mücadelesinde yerde kalmıştı. işte o zaman ellerimle yüzümü kapattım ve "aha yine 2 ay yok" dedim.

  sahada koştu "inşallah zedelenme, yırtık mırtık oluşmaz" diyerek dua ediyordum.

  artık her an kenara dönüp de beni değiştirin korkusuyla izleyeceğim.

  o artık bizim küçük evladımız oldu. ya yürürken bir şey olursa? ya uyurken kramp girse? ya gülerken kendini zorlarsa..?

  edit: yazım hatası düzeltildi.
 • 4157
  hazır iyileşmişken ocak ayında satarak devre arası transferleri için kaynak yaratmamız gerekiyor. takımın bir sürü eksiği var, mevcut kadromuzla falcao sağlamken bile iyi oynayamıyoruz.

  öte yandan katar kulübü olmadığımız için kronik sakat bir adama böyle dev bir maaş veremeyiz. falcao da bu yaştan sonra asla eskisi gibi güçlü oynayamaz. güzel bir bonservis elde ederek satalım, yolumuza bakalım.
 • 4159
  gerçekten bizim taraftarı anlamakta güçlük çektiğim başlığın öznesi kral futbolcu.

  ben kendisinin gerçekten iyi performans gösterip takımı şampiyon yapmasa da ileri götüreceği kanaatindeyim.

  sorun futbolcular değil onların bir arada oynayıp anlaşamaması olduğunu daha öğrenemedik. ilerleyen haftalarda takımımız 1-0 kazansa bile güvenlerinin yerine geleceğinden ve falcao nun da buna liderlik edeceğinden şüphem yok.

  gs ruhu bu adamda. oynadıkça göreceğiz. allah sakatlık vermesin.
 • 4161
  futbol bilmişleri tarafından hakkında ileri geri konuşulan oyuncu. artık şu adamın yakasından düşün, yeter!

  ayrıca kesinlikle emin oldum bu sözlükte fbjk'li provakatörler var. ulan bu takımın sorunu falcao falan değil. şu an ileri uca suarez'i koy yine bir şey yapamaz. bu sakatlık gerçekten allah'ın bize lütfu oldu. eğer sakatlık olmasaydı ve biz aynı puanları falcao ile beraber alsaydık olacakları düşünemiyorum. resmen allah korudu.

  (sorunları anlatayım da yukarıdaki sözler havada kalmasın)

  renktaşlar, dün oynanan 7 aralık 2019 galatasaray alanyaspor maçını stadda izledim ve bütün gerçekleri çıplak gözle gördüm. gözüme en çok batan şey bu takımın kontra atak oyuncusunun olmayışı. alanya haldır haldır geliyor, defansı bomboş kalıyor ve dönen toplar ceza sahası yayının orda en az 5-6 kere bizim oyuncularda kalıyor lakin atağa çıkamıyor kağnı ordusu.

  (topun ceza sahasına gelememe sebebi vol1)

  ikinci olarak bu takımın net olarak fernando'su yok. (lemina'yı fernando olarak değerlendirirsek o zaman da ndiaye'si yok diyebiliriz) nzonzi resmen duvar. verdiğin top adamdan geri dönüyor. adamın topla ilerleme veya pas verdikten sonra öne 4-5 adım atıp alan açma gibi bir özelliği yok. yani pas istasyonu olacak topçu yok orta sahada. cidden skandal bir performans izledim dün nzonzi'den. gerçekten stadda izlerken çıldırdım.

  (topun ceza sahasına gelememe sebebi vol2)

  üçüncü olarak bekler. iki bekte hücum anlamında resmen yoklar. ne orta açabiliyorlar, ne topla içeri kat edebiliyorlar (mariano'nun volkan babacan'a attığı müthiş goldeki* gibi), ne de sıfıra inip defansın belini döndürebiliyorlar. nagatomo'nun kenara kadar gelip soluyla orta açamayıp topu marcao'ya vermesinden ve mariano'nun hem orta açamayıp hem de topla içeri sürklase olma özelliğininin kaybolmasından gerçekten bıktım. hücum anlamında resmen ligin en kötü 5 beki arasına girer mariano-nagatomo ikilisi.

  (topun ceza sahasına gelememe sebebi vol3)

  görüldüğü üzere bizim en büyük sorunumuz topu ceza sahasına getirememek. bu adam ceza sahası topçusu ve biz de onu bu özelliğinden dolayı aldık yani gol atsın diye ama topu ceza sahasına getiremiyorsak adamın ne suçu var. ulan top ceza sahasına gelmiyor falcao nasıl gol atacak başka türlü sayın futbol dahileri? umarım içinde bulunduğumuz durumu anlatabilmişimdir. saygılar...
 • 4162
  19 20 sezonu için takımın sorunlarından biri olan oyuncu. takım bütçesinden 5 milyon avro alıp 3 ay hiçbir şey vermemesi dahi buna delilken oynadığı iki üç maçta ihtiyaç duyduğumuz takımı oynayacak forvet olmadığını da gösterdi. bizim sorunumuz gol pozisyonu sonlandıramamak değil; bize vedatın fener performansı gibi oynayacak takıma pozisyon hazırlayacak bir forvet, lazım.