• 4134
  hakkında yapılan yorumların salt futbolculuk meziyetleri üzerinden dönmesi normal olduğu kadar acımasız olan kolombiyalı santrafor.

  şahsen harıl harıl falcao beklediğimiz yaz aylarında kendisinin yerine genç bir isim(örneğin aynı dönem ismi geçen mbwana ally samatta)alınması gerektiğini, transferin malum ffp durumları nedeniyle oldukça riskli olacağını söylemiştim. bu entry sebebiyle tepki bile almıştım.

  her transfer döneminde bir sonraki transfer dönemini düşünerek hareket etmek bir alternatif değil, gereklilik. bütçe yaratabilmek için sürekli satış yapmamız gerekiyor. satış konusundaki hünerlerimizi değerlendirdiğimizde ortada oldukça karanlık bir tablo olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. hal böyleyken, potansiyeli olan genç futbolcu profili transfer için tek hedef olmalı.

  bu konuyu şimdilik bir kenara bırakıp, takımın farklı bir probleminden bahsetmek istiyorum. futbol takımımız uzun süredir saha içi liderliği devralacak bir oyuncu arıyor. ayrıca bu mesele türk futbol camiasında bolca soluyabileceğiniz romantize edilen basit problemlerden biri de değil. oldukça ciddi bir mesele. falcao tam da bu noktada ciddi katkı verebilecek bir tip. belli bir istikrar sağladıktan sonra takımı sahiplenmesi ve senelerdir eksikliğini çektiğimiz lider oyuncu eksikliğini gidermesi oldukça olası.

  olan oldu ve transfer bitti, elimizde bitiriciliği müthiş kariyerli bir santrafor var. bu noktadan sonra falcao'dan takımı sahiplenmesini bekliyorsak önce bizim onu sahiplenmemiz gerekir.

  edit:imla
 • 4135
  bence falcao’nun galatasaray’da bir geleceği yok ve artık bundan sonra iyileşeceği günü beklemek, performansını ya da motivasyonunu tartışmak, ikinci devre için kadrolara yazmak anlamsız. benim tahminim falcao’yu göndermeden önce taliplerine kendisinin hayatta olduğunu ve topa vurabildiğini kanıtlamak için son kez antalyaspor maçında oynatıp vedalaşırız ve bu hikaye sona erer.

  sakatlığı zaten açıklandı, aşil tendiniti, yani aşil tendonunun iltihaplanması. aşırı yüklenmeden dolayı oluşan, tedavisi ve iyileşmesi zor, ağrısı acısı çok olan bir sakatlık. uzun süren iyileşme döneminden daha kötüsü, iyileştikten sonra bile zorlanma sonrasında aşil tendonunun kopma ihtimali var. aşil tendonu kopan futbolcu, eğer iyi antrenman yaparsa ortalama 8 ayda sahalara geri dönebiliyor, falcao yaşındaki futbolcular için bu süre daha uzun sürer. yani kısaca falcao iyileşse bile kesinlikle kendisini zorlamayacak, birçok maçı dinlenmek ya da kendisini korumak amacıyla kaçıracak ve buna rağmen hep aşil tendonunun kopması ve 1 yıl oynamama (belki de futbolu bırakma) ihtimali olacak.

  bu durumu öğrendiğimizde falcao’nun devre arasında galatasaray’dan ayrılması mantıklı gözüküyor. eğer devre arasında bir kulüp bulabilirsek bu transferden en az zararla çıkmış oluruz. hiç bonservis almasak bile yaklaşık 2.5m€ ücret ödemiş olacağız, büyük dert değil, takımdan yolladığımız mitroglou’ya bile 2m€ ödüyoruz bu sezon. onun dışında 3 ay boyunca kadroda planladığımız falcao yerine andone’yle oynamış, o sakatlanınca da adem’e kalmış olduk ama geçen sene daha kötüsünü yaşamıştık, hiç forvet alamadık, önce eren’le oynamış, o sakatlanınca sinan’a kalmıştık, sezonu şampiyon bitirdik. falcao gittikten sonra yine forvet aramaya çıkarız, belki bu kez papiss cisse’ye yürürüz, belki son gün diagne geri döner de yine 13’lük olmayız.
 • 4139
  çocukları istanbulda okula yazdırılmış. haftasonuda binicilik klübünde ata biniyormuş. eşi istanbulda sosyal hayatını baya geliştirmiş durumda. kendisinden haberler verecek olursak; yoğun bir antreman programını bireysel olarak uygulamakta. bu yoğun programı bizler için mi yoksa devre arasında transfer olacağı başka bir takım için mi yapıyor bilemeyiz. falcao paracı bir oyuncu değil. mental açıdan kendini iyi hissettiği her yerde iş yapar. ya bir sabır taşına döneceğiz ya da fitili ateşleyip ortalığı yangın yerine çevireceğiz. bakalım neler olacak.