• 4054
  adam 35 yaşında bize anca ısınacak, o da yolun yarisi be abi.

  emre akbaba falcao'dan daha önce dönecek gibi duruyor.

  jahovic, dzyuba, sorloth gibi isimlere yonelebilirdik. varya slimani bile olurdu. hiçbişey bilmiyorsanız gomis bile olurdu be abi.

  van persie ile kıyaslayalar var da, adam 38 gol atmış en büyük haliyle.

  entry sildirir sildirmesine de, önce bi madrid'den gelsin.
 • 4055
  taraftarda kırılmalara sebep olan futbolcumuz. önce gelmesi beklendi şimdi sakatlıktan dönmesi bekleniyor.

  benim düşüncem sakatlanması problem değil. futbol tarihinde sakatlanan ne ilk nede son futbolcu. bence asıl problem kulübümüz bu süreci hiçbir şekilde yönetemedi.

  mesela geldiğinde bu sıkıntıyı yaşıyor muydu bu adam? eğer öyleyse neden risk alındı oynatıldı? tabi burada teknik ekibi de sorgulamak gerekir. çıkıp falcao'nun tam hazır olması için şu kadar zamana ihtiyacımız var taraftarımız acele etmesin denebilirdi.

  hadi sıkıntısı yoktu sağlam geldi o zamanda sakatlık sürecinde daha açıklayıcı bir tutum sergilenebilirdi. taraftar günlerce yolunu bekledi bu adamın. falcao ile yatıp falcao ile kalktı. beklenti arşa ulaştı. sen çıkıp 2 bilgilendirmeyi adam akıllı yapmazsan ortalık yangın yerine döner.

  sonuç olarak olan oldu biten bitti. taraftar olarak sabredip bekleyeceğiz ve destek olacağız bu adama. çünkü bu adam bizim için kalite artıracak etken. düzenli oynadığında performansı yetmezse oturur onu konuşuruz elbet.
 • 4056
  yine yeniden anlık duyguları mantığımıza tercih ettiğimiz bu günlerde şunu şuraya not edelim ki ileride gösterebilelim;

  takım birazcık futbol oynayabilir ve kendisi de yaşadığı sakatlıktan kurtulabilirse (ki bence tamamen kurtulmak için ortalarda yok) maç alacaktır, korku salacaktır. adam hırslı bir profesyonel beyler...
 • 4057
  geçmiş sakatlık eğilimi
  30 üstü yaş
  yüksek maaş

  türk takımları için uzak durulması gereken üç özelliği barındıran futbolcuydu. florin andone ayarında bir adam daha alsak yeterliydi. iq seviyesi düşük taraftarın gaz vermesiyle almış bulunduk. tarih 17 kasım 2019. falcao geleli 3 ay dolmadı ama aynı taraftarlar oynamadığı için eleştiriyor.

  gelirken övdüğünüz kadar katkı sağlamayacağı kesindi. yıllık 7 milyon bağlanacak oyuncu değildi. aynı ölçüde eminim ki bugün eleştirdiğiniz kadar da kötü devam etmeyecek.

  siz istediniz, siz getirdiniz ama biz gerçek galatasaraylılar falcao'nun arkasında olacağız.

  falcao bu takıma bir şekilde katkı sağlar ama siz taraftar olarak kulübü doğru yönlendirecek zekaya ulaşır mısınız? bence çok zor.
 • 4058
  son zamanlarda sakatlık olayından sonra taraftarların dilinde andone ayarında bir oyuncu diye tutturuluyor. eğer o tarz biri alınsaydı ve ligde ve avrupa maçlarında oynasaydı sürekli falcao alınsaydı böyle olmazdı tarzı yaklaşımda bulunan taraftar grubu olacaktı. sakatlığı maalesef bütün planlarımızı alt üst etmiş olup galatasaray kariyer başlangıcı tobias linderoth ve kolbeinn sightorson gibi olmuştur. umarız devamı böyle gitmez ve galatasaray’a katkı vermeye başlar. bununla beraber çoğu taraftarın transferini beğendiği andone’ninde sivas maçı hariç skor katkısı yapmadığını ve devreyi kapattığını hatırlatalım. herkes andone tarzı bir transfer istiyor ve bu transferi övüyor ama sakatlık bu işin doğasında var. lakin bu sezon yaz transfer dönemi bittiğinde taraftarımızı mutlu eden transferleri inceliyorum, serinin soğukta futbol oynayamadığına dair bir habere rastlamıştım gerçi galatasaray kariyeri de pek iyi başlamadı sayılır paris maçı hariç, lemina beşiktaş’ın sakatlığı nedeniyle transfer etmediği söylendi ve sakatlığından dolayı bazı maçları kaçırdı, falcao ve andone şuan sakatlar, babel ve emre mor daha önce oynadıkları takımlardan sorunlu ayrılmış kişiler, sözleşmesinin son senesini geçiren yaşı kemale ermiş mariano ve nagatomoyu dışarda bırakmayıp genç para edilebilir satılabilir linnesi kadro dışı bırakıyorsun. transfer yapılanmamız isim olarak çok güzel gözükse de gerçekte hiç doğru bir yapılanma olmadığı gün yüzüne çıkıyor. babel, falcao, feghouli, belhanda gibi top rakipteyken savunma zaafiyeti olan ve en önemlis koşmayan bir takım yarattık aynı takım koşmadınız için topu kapıp hızlı hücuma çıkamıyor çıksa bile hızlı kanat oyuncusundan mahrum kaldığı için geriye ve yana doğru oynuyorlar. 8 numara eksikliğinden dolayı savunma ile orta saha arasında bulunan bölümde sürekli yan pas yaparak zaman geçiriliyor top bir şekilde luyindana veya musleraya geliyor ve babele doğru uzun top atılıyor sonuç olumsuz ve top kaybı oluyor.
 • 4059
  tamamen yönetimin basiretsizliğine kurban giden oyuncu. taraftara da hak vermeye başlıyorum artık .

  yapılacak şey çok basit. tıbbi olarak adamın sakatlığının detaylarını paylaşmak. gerekirse ilk yarıyı, sezonu kapattı neyse söyleyin.

  dişe dokunur bir açıklama halen göremiyoruz. insanlar haliyle türlü türlü komplo teorileri üretiyorlar.
 • 4060
  belli ki istanbul depremi, okçuluk skandalı ve muhtemelen gittiği her yerde karşılaştığı olağanüstü ilgi kendisini rahatsız etti. beklediğini bulamadı. takım da top oynamıyor zaten. bekle ki pozisyona giresin.

  falcao dilini konuştuğu ispanya’da tedavi* olurken eşi de çocuklarıyla birlikte istanbul’un tadını çıkarıyor.

  uzun lafın kısası, ben artık beklentimi kestim. o maçta oynar şu maçta döner diye düşünmüyorum. tek dileğim minimum zararla kapatmak bu defteri.

  edit: olağanüstü ilgiyle şunu kastediyorum. misal iskender yemeye gittin bir yere. 32 kişi sıraya giriyor senle fotoğraf çektirmek için. o sırada iskender soğuyor filan. düşünsene milyon oyroların var ama iskender yiyemiyorsun. e ne anladım ben bu işten. monaco’da hiç böyle değildi.
 • 4061
  falcao'nun alınma sebebinin 2 husus olduğunu düşünüyorum.

  1: şampiyonlar ligi'nde kadromuza bir dünya yıldızı katmanın da havasıyla, avrupa'da ses getirmek.

  2: galatasaray, eskiden olduğu gibi kadrosuna dünya yıldızlarını katabiliyor, ve güçleniyor imajı verebilmek.

  transfer olduğunda bu rüzgarı da arkasına almıştı halbuki? fakat, oynadığı maçlardaki silik görüntüsü, ardından gelen ve ne kadar süreceği belli olmayan sakatlığı, bu esnada da şampiyonlar ligi'nde madara olmamızla birlikte, sezon başındaki halimize geri döndük. ödenen paralar da resmen boşa olmuş oldu.

  alınabilir bir risk miydi? bence alınabilir bir riskti. işler yolunda gitseydi ve falcao özlediğimiz tarz bir oyun gösterseydi, şu an bambaşka şeyleri konuşuyor olabilirdik?

  şimdi büyük bir yol ayrımına gireceğiz. hala belli bir piyasası varken, sezonun ilk yarısının sonunda gönderecek miyiz, yoksa sezonun ikinci yarısı gerçek formunu bulur, 15-16 gol atar diye umarak kadroda tutacak mıyız?
 • 4062
  biteceği söylenen ama sürekli ertelenen tedavi süreçlerinden sonra açıklamaların hiçbirine inancım kalmadı. artık kendisinden sözleşmesini feshetmesi dışında hiçbir beklentim yok. lig ve şampiyonlar liginde toplam 10 maç kaçırmıştır herhalde. biz de diyorduk ki cl'de çıkıp 2 gol atsa maaşını çıkarırız. he bak çıktı şu an.
  ilk maçlarda hırsıyla, attığı golle, yaptığı koşularla kendini sevdirmişti ama 3 maç oynasın diye 5 milyon sabit ücret alacak adam ronaldo olsa eleştiririm.
 • 4063
  kendisine karşı en ufak bir şüphem yok. sakatlık herkesin başına gelebilir. falcao profesyonel bir oyuncu olmasaydı, kendine bakmasaydı geçmişte oynadığı takımlarda süreklilik sağlayamazdı. verilen para azdır, çoktur bir şey diyemem ama oynamaya başladığında hepimiz iyi ki almışız diyeceğiz.
 • 4064
  sneijder, drogba,van persie,hagi,falcao gibi oyuncuları alma imkanınız olduğunda alırsınız, bu iş bu kadar basit,kimini kariyeri düşüşte iken riske girer alırsınız, kimini yaşandığında.normal zamanlar da almak imkanınız yok zaten. şu amda ibrahimoviç'te imkan dahilinde olsa alınır.tutup tutmayacagi ya da sakatlanıp sakatlanmayacagi da şans meselesidir. bu tarz transferler risk transferidir, ya mükemmel bir uyum sağlar size sınıf atlatır ya uyum saglayamaz,sakatlık olur verim alamazsınız. falcao'nun alınması doğru karardı, bundan sonrası için verim alıp alamayacagimizi zaman gösterecek.
 • 4065
  bile bile lades denilen oyuncu.

  böyle çıkacağı önceden belliydi. ne bekliyordunuz bilmiyorum. 33,5 yaşında, geçmişinde ciddi bir sakatlık geçmişi bulunan bir oyuncu. önceki girdilerime baktım da zamanında son yıllarını yıl başına 3 ay sakat geçirdiğini yazmışım. bu da sezonun 1/3'ü zaten. form tuttu, geldi, gitti, takıma / lige vs. alıştı derken bu sezonun yarısı çöp yani. bu adama ciddi bir para veriyoruz ve yararlanabileceğimiz kısım, şanslıysak, sezonun yarısı.

  daha önce de yazdığım gibi yanlış bir transfer olacaktı ve oldu. benim bir beklentim olmadığından bu sakatlıklara, oynadığı 5 maçta 1 gol atabilmesine vs. şaşırmıyorum. asıl beklentim florin andone'den idi o da maalesef sakatlandı. gene forvetsiz kaldık. zaten ite kaka ilerliyorduk şimdi tamamen biteriz artık.
 • 4066
  iyi hoş sakatlikti yasiydi falan konuşuyoruz ama iş öyle bir raddeye gelmişti ki almama şansımız kalmamıştı dostlar , herşeyden önce bunu unutmayalim.

  adamla yattık kalktık 3 ay , türkiye de işler ya rezillikle ya da güzellik sonuclanir. yönetim de transfer edememe rezilligine dayanamazdi o kadar baskidan sonra.

  ha falcaonun sonun güzellik mi yoksa rezillik mi olacak ona var daha bence...
 • 4067
  hala kendisi icin donecek soyle yapacak boyle yapacak diyenler var. adamin yasi belli gecmis sakatliklari belli, ne zaman donecegi net bile degil iken gelicek form tutacak da faydali olacak. ligin ikinci yarisi gelse 15 gol atsa bile hic birsey ifade etmemesi muhtemel sampiyonlar ligi uctu gitti lig de su onumuzdeki iki forvetsiz cikacagimiz mac sonucu gidebilir. rasyonel olmadikca kaybetmeye deva edecegiz. falcao olumne arkandayiz demek gercekleri degistirmiyor, pahali bir kumardi oynanabilecek en kotu haliyle oynadik sonuc da ortada. su ana kada van persienin 3 te 1 kadar bile faydasi olmadi o yuzden van persie kadar olmasi icin cok calismasi lazim. simdi yapilmasi gereken gonderme surecini nasil yonetileceginin dusunulmesi ve son 2 yildir rezaletin otesinde olan transfer performansinin sebebini bulunmasidir.
 • 4070
  galatasaray'a transferini taraftarın yaptığı iddia edilen dolayısıyla da mevcut durumun bu taraftara "müstahak" olduğu söylenen sakat golcümüz. ya da işte sanırım hiç şikayet etmeyin deniyor. saygı duyuyorum ama izninizle diyeceğim var.

  anlaşılan taraftar falcao fikrini buldu, menajeri ile temasa geçti. ya da menajerler taraftara gelip elimizde falcao var ister misiniz dedi. sonra taraftar fransa'ya uçtu, görüşmeler yaptı, aylarca peşinden koştu ve bütçeyi zorlayıp transfer etti.

  bütün bunlar olurken yönetim kurulu üyelerimiz de herhalde hayat mücadelesi içinde para kazanmaya filan çalışıp, lig başlasa da takımımızı özledik sonunda görsek diye gün sayıyorlardı.

  bir transferin risk analizini de taraftar yapacaksa kulübe neden yönetici seçiyoruz acaba?

  falcao işi kötü başladı ve ilk senenin maliyeti bize girdi gözüküyor ama daha herşey bitmedi. birgün biterse de ve ortada da bir hata var kanısı oluşursa bunu taraftarda değil de sorumlularda aramak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

  sonuçta taraftar bu, her tür insan var. ister tabii falcao gelsin. messi de gelsin, ronaldo da yedeklerde dursun da kulübe güçlü olsun.
 • 4071
  (bkz: radamel falcao garcia/@sinisa34)
  kendisiyle ilgili görüşlerim bunlardı. samatta diyordum ama öyle bir hava estiki duşında kalmak olanaksızdı. bu bize ders olsun. bir atımlık barutun varsa şöhrete değil olabilecek en garanti isme yönelmek lazımmış. haa yarın birgün düzelir goller de atar ama en kritik dönemeçte malesef faydalanamadık. bu olayda en büyük beceriksizlik iletişim konusundaydı. ilk sakatlandığında herşey açık açık söylenebilse bu kadar gerilmezdi taraftar. her hafta bir sonraki haftaya oynar diye umutlandırıldık.
 • 4072
  ama cidden garip insanlarız.

  emre akbaba'nın ayağı kırılır, "parasını vermeyelim sözleşmesini sonlandıralım, sakat olduğu dönemde para almasın" diyenler çıktı.

  şimdi falcao sakatlandı ve aynı kafa online...
  bu stresle nasıl yaşıyorsunuz arkadaş.

  sanırsın falcao parti verirken sakatlandı. ne bekliyorsunuz arkadaş? insanlar transfer yaparken "biri gelip arkadan bunun tendonuna basarsa naparız" diye mi düşünecek? bu risk hep var 19 yaşında genç ya da 35 yaşında adam alsanda değişmez.

  ne yapsın adam? tendonunu söküp yenisini mi taksın? sabırsızlık ve kriz durumlarında yanar döner olmak ülkenin heryerine işlemiş resmen.
 • 4073
  kötü iletişim nedir, kendisinin son 4 aylık serüveninden tanımlanabilir. transfer dedikoduları çıktığında hasan şaş'ın daha önce yaptığı gibi reddetseydiniz çoğu kimse daha o kadar gaza gelmemişken size hak verirdi. en azından son dönemdeki baskının binde biri olmazdı. ama siz her şeyi sakladınız. galatasaray siz konuşmadınız diye ne fayda sağladı?

  peki bunlar oldu, herkes gaza geldi ve falcao olmazsa olmaz oldu. yaşı, sakatlık geçmişi, performansı düşünülmeden kurtarıcı ilan edildi. şampiyonlar ligi'nde maç alacaktı, derbi alacaktı, şampiyon yapacaktı falan. adam sakatlandı ama siz yine ne yaptınız? sustunuz. o gün deseydiniz falcao 3 ay sakat, ilk yarıyı kapattı veya eğer kesin bir şey diyemiyorsanız sakatlığının ne zaman düzeleceğini bilmiyoruz ama sezonun ilk yarısında bir şey beklemeyin, ne olurdu? o gün ve birkaç gün vah tüh denilirdi, şanssızlık denilirdi ve konu kapanırdı.

  ama şimdi ne oldu, kendisi üzerinden bir sürü komplo teorileri üretildi. geldiğinde kurtarıcı ilan edilen adam şimdi yerin dibine sokuluyor ve hatta keyfi oynamadığı iddia ediliyor. ve o zamandan beri herkes başka sorun yokmuş gibi kendisini konuşuyor. oysa başta söylense şimdiye unutulmuştu ve ne siz eleştiriliyordunuz ne de kendisi gömülüyordu. peki susarak ve susmaya devam ederek galatasaray ne fayda sağladı ve sağlıyor?

  bakın avrupa falan demiyorum alanyaspor, sivasspor, trabzonspor, konyaspor, başakşehir bile sizden daha çağdaş yönetiyorlar kulüplerini. teknik ekipten yönetime kadar bu susmaya, gizli tutmaya dayalı geri kafalı iletişim yönetimi fikri kimin başının altından çıkıyorsa onun yönteminden vazgeçin artık. çünkü o kişi veya kişiler kimse geri kalan hepinizin başını yakacak.
 • 4074
  koskocaman bir hayal kırıklığı, borçlanma sebebi. oyuncunun bir suçu yok, sakat adam yani. bunu görememiş her kim ise görev yapmamalı galatasaray’da. yattığı yerden para kazanıyor/kazanacak falcao. 35 yaşında, bu şekilde bir sakatlık yaşayan, geçmişinde de sakatlık sorunu olan bir adam için fazla bir beklentimiz olmamalı. elimizde patladı maalesef. ne yapsa elbet kar ama verilen para düşünüldüğünde şu yazdığım taraftara koca bir küfür. olmasaydı sonumuz böyle.