• 3991
  kuş tayfasını falan geçtim onlara alıştık da biz böyle şeylere o mevkide hiç alışkın değiliz be abi.

  aralık ayı geldi, nerede bu adam yahu? bu mudur bu kadar yazılıp çizilen bizi aylarca süründüren transferin öznesi?

  kendini ne ara kanıtlayacak çok anlayamadığım forvet. babel oynayıp bir halta yaramıyor, falcao da oynamayıp aynı eylemi gerçekleştiriyor şuana kadar maalesef. ben galatasaray'ımın menfaatine bakarım arkadaş.

  andone'de sakatlandı, zaten gol atamıyoruz, ne olacak bu iş böyle.
 • 3993
  bu sezon çok işimize yarayacak futbolcu.

  sasa ilic takımıza geldiği 2005-2006 sezonun başında sakatlanmış, sakatlıktan döndükten sonra birkaç hafta kötü performans gösterince de medya adama epeyce bir vurmuştu. o dönem rakip takım taraftarları bizimle dalga geçmiş, bizim taraftar da fena galeyana gelmişti. müzmin sakat, futbolu bırakabilir, zayıf, güçsüz, kondisyonu yetmiyor vs.

  ama aynı iliç gayet sağlam ve etkili bir biçimde lige dönmüş ve sezonun yıldızı olmuştu. aynısını falcao'nun da yapacağını düşünüyorum.
 • 3994
  fb ve bjk taraftarının alay ettiği isim koskoca falcao, bastıra bastıra tekrar edelim ki; alay ettikleri isim radamel falcao garcia... sonra laf ettiğimizde de kızıyorlar.

  https://gss.gs/em6.png

  falcao bir zamanlar ballon d'or peşindeyken, dünyanın en iyi futbolcusu olmak için yarışırken; fb taraftarının o çok övdüğü vedat muriqi arnavutluk liginin bilmem kaçıncı sıradaki takımda küme düşmeme mücadelesi veriyordu, ta ki geçen seneye kadar rizespor gibi bir kulüpte top koşturuyordu. hiç merak etmesinler, öyle çok büyük bir başarı hikayesi de çıkmaz. ha birde mevlüt erdinçleri var, sahi o nerede?

  bjk taraftarı ise takımının neredeyse forvetsiz olmasına rağmen nasıl olur da, falcao gibi bir isimle alay etme cürreti bulabiliyor anlamış değilim. zamanında emek hırsızı dedikleri bir burak yılmazları var, o kadar.

  aşağılık komleksi böyle bir şey işte arkadaşlar. zamanında menemen ile vefa yapanlar; şikeden yargılanıp tüm futbolcularını kaybeden takımlar anlamaz böyle büyük oyuncuları. gerçi böylesine büyük oyuncular illaki hatırlatırlar kendilerini sadece biraz sabretsinler.

  yakın geçmişten örnek vermek gerekirse;

  https://gss.gs/U8x.jpg
  https://gss.gs/F1g.png
  https://gss.gs/6Z0.jpg

  https://gss.gs/ffg.jpg
  https://gss.gs/AHG.png
  https://gss.gs/Xea.jpg
 • 4000
  sağlıklı bir şekilde döndüğünde beklenen katkıyı vermemesi için bir sebep göremediğim yıldızımız. fenerbahçe medyası ve taraftarları tarafından robin van persie benzetmeleri yapıldığını görüyorum. geliş sürecindeki tutumuna, ilk maçlarındaki hırslı ve çalışkan görüntüsüne hatta sakatlık sonrası yayınladığı antrenman görüntülerine bakarak bu adamın buraya futbol oynamak için geldiğini anlayabilirsiniz. sadece şanssız bir sakatlık yaşadı, olan bu. umuyorum ki güçlü bir şekilde dönüp, ligi sallayacak.

  yine de kendisi üzerinden belirtmek istediğim bir şey var. transfer sürecinden herhangi bir yazılı mecrada transferi ile ilgili olumsuz bir şey yazmadım ancak yakın çevremdeki küçük futbol meclislerinde kulübün transfer politikasını bolca eleştirdim. isterse senede 50 gol atsın* mali açıdan sıkıntılı dönemlerden sonra yeni yeni düzlüğe çıkmaya başlamış bizim gibi kulüpler, artık kariyerinin sonlarına gelmiş dünya yıldızlarına bu ücretleri kolay kolay ödeyemez. allah muhafaza, domestik ligde bir kaza yaşasak ve şampiyonlar ligi gelirinden olsak, yeniden batacağız. söylemek istediğim, kulüp mali ve sportif olarak hak ettiği seviyeye gelene kadar, yani bir dünya devi olana kadar genç ve potansiyelli oyunculara para harcamalıyız. yanlış anlamayın ben kendisini çok seviyorum ve son 10 yılda en çok beğendiğim forvet oyuncusu kendisidir. bu formayı giyiyor olmasından gurur duyuyorum. ancak dediğim gibi daha rasyonel transferler yapmalıyız.
 • 4001
  9 kasım 2019 tarihinde oynanan gaziantep futbol kulübü galatasaray maçının ilk yarısında forvetlerden biri falcao olsaydı forvet golü izlerdik.
  mesela falcao’nun gol atıp atamaması değil, galatasaray’ın o maçtaki ilk yarı gibi oynayabileceği ve o oyunu geliştirebileceği maç sayısını yakalar mıyız, asıl mesele bu bence.
 • 4003
  fenerbahçe ve beşiktaş taraftarının dalga geçmesini taraftar profillerini göz önüne aldığımızda zaten ciddiye almamak lazım.
  ama şunu göz ardı etmeyelim robin van persie konusunda biz nasıl dalga geçtiysek onların da kendilerince geçme hakkı var. bu tarz konuları çok ciddiye almayın. hayatta daha ciddiye alınacak konular var. tek temennimiz falcao'nun gerçek potansiyelini gösterecek bir şekilde sağlığına kavuşması bunun dışında olan konular boş laf.