• 3654
  kendisinin ihtiyacı olan basit şeyler şunlardır;

  -kendisine yakın oynayan kanatlar.
  -hücuma destek verecek bekler
  -çevresinde ay gibi dönüp dolaşıp onunla ikili oluşturacak bir uydu - 10 numara.
  -tüm takımın odak noktası olabileceği bir taktik

  bunları kendisine sağlamak zor mu? bence zor olmamalı bizim için.

  alex ferguson, robin van persie'yi ilk aldığında bakmış bir kaç maç rvp top alamıyor tüm takımı toplamış ve demiş ki, "arkadaşlar bizim elimizde böyle bir golcü varken onu kullanmalıyız. herkes, defans dahil herkes onu arayacak ve topu bir şekilde onunla buluşturacak.

  hatta tam metni paylaşim, rio ferdinand'ın two sides kitabından,

  --- alıntı ---

  patron'un (sir alex) robin van persie'li ilk sezonda yaptığı en dahice işlerden biri sezon başladıktan 10 maç sonra tüm takımı toplantıya çağırması oldu. toplantının tek odak noktası van persie'yi istediği yerde topla buluşturmamızdı. patron konuşmaya başladı.

  "van persie'ye bakın... olması gereken her yere koşuyor, rakip savunmanın boşluklarını buluyor ama siz adamı görmüyorsunuz, ona pas atamıyorsunuz. van persie'ye bu pasları atabilecek kadar iyi oyuncular değil misiniz? eğer bu pasları atacak kadar iyi değilseniz; sizin yerinize ona bu pasları atacak oyuncular bulup getireyim?

  van persie'ye pas atmayı becerirseniz, o gol atacak... topu istediği yerde ve zamanda van persie ile buluşturun.

  wazza(rooney), top sana geldiğinde robin'e vereceksin. scholes, carrick; top ayağınıza geldiğinde robin'i görün... rio, boş koşu yaptığında robin'i kaçırma..."

  patron tüm takımın beynini matkap gibi oyuyordu,ya topu onla buluşturacak ya da sonuçlarına katlanacaktık.

  --- alıntı ---

  işte fatih terim'den böyle şeyler bekliyorum işin açıkcası... tüm taktiği kendisi üzerinden düzenlemesi gerektiğini düşünüyorum. elimizde böyle bir futbolcu var. getirmesi, parası her şeyiyle çok zordu. onu ya kullanmalıyız ya da kullanmalıyız. başka yolu yok.