• 2610
  fatih terim'in 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamada "uğraşılıyor" açıklaması bende geçen hafta yapılan "%99" açıklamasını bu hafta terse döndü olarak yorumlamama neden olan forvet.

  geçen hafta %99 okeydi, bu hafta %99 olmuyor olarak değerlendiririm ben eğer ki halen uğraşılıyorsa.

  tamam, diyoruz ki uğraşmayalım. gelmiyorsa gelmesin. ama bir forvet alınması şart. kesinlikle şart başka bir çıkar yolu yok bu işin. çünkü elimizdeki diğer forvet diagne ile şampiyonlar liginde resmen alay konusu oluruz başka bir şey değil. adamda top indirme yok, top kontrolü yok, etkin hücum presi yok, pozisyon takibi ve bilgisi bir forvete göre çok ama çok düşük. ayrıca bizim sistemimize de tamamen zıt bir oyuncu diagne ki bunu daha önce de açıkladım zaten. (bkz: #2697455)

  abi başka alternatiflere hemen dönülmeli, bu geceden tezi yok diğer alternatifler değerlendirip görüşmelere başlanmalı ve en az 1 (tercihen 2) forvet getirilmeli bu takıma.

  falcao da gelmesin abi. bi falcao yok ya dünyada.
  gerçi doğru, bizim yönetim için hep tek adam var.

  modeste - alan - falcao.

  şuraya da bu konudaki durumu ekleyeyim: https://www.youtube.com/watch?v=VW8Q4k6WCnI

  edit: diagne ile ilgili entry eklendi.
 • 2611
  kendisinin transfer süreci hem takıma hem de taraftara büyük zarar verdi.

  daha önce de yazmıştım. her zaman eldeki bir kuş, daldaki iki kuştan iyidir. transfer sürecinin bu denli kötü yönetilmesi ile beraber bütün tepkinin mbaye diagne' ye yönelmesi onun da performansını olumsuz etkiledi. bu saatten sonra gelir gelmez bilmiyorum ama gelmezse işimiz oldukça zor. çünkü diagne mental olarak kuvvetli bir futbolcu değil.

  edit: gelmesi durumunda ise gene her şey toz pembe olmayacak. çünkü uzun zamandır doğru düzgün antrenman yapmadığını düşünüyorum. bir süre de onu beklemek zorunda kalacağız. o sıra umarım ki tren kaçmaz.
 • 2613
  daha gelmeden bize beş puan kaybettirmis futbolcu.

  bir aydır boş yere gundemimizi meşgul ediyor. şimdiye kadar bir forvet transferi yapmamız gerekiyordu. her şeyi geçelim her saniye bu adamı konuşuyor olmamız esas sorunlarımızın üstünü kapatıyor. galatasaray futbol takımının ciddi sorunları var. her sene olduğu gibi çok kotu bir hazırlık dönemi geçirdik. kendi evimizde son saniyelerde defans yapacak kadar ne yaşadı bu takim.(bkz: 25 ağustos 2019 galatasaray konyaspor maçı)

  kendi evimizde ucani kaçanı yakalayıp dosta düşmana korku salmamiz gerekirken biz gereksiz yere bu futbolcu üzerinden gündem meşgul ediyoruz.

  geleceksen gel, monaco ile ortak paydada bulusamiyorsak alsınlar futbolcularını başlarına calsinlar.
 • 2619
  hocanın açıklamalarından sonra anladığım kadarıyla maliyetinden dolayı vazgeçilecek olan oyuncu.

  anlamadığım olay ise falcao transferinin maliyetli olacagını bilmiyorlar mıydı da transfer sezonu sonunda anladılar?

  2-3 ay çabaladıktan sonra "efenim çok maliyetli biz vazgecelim iyisi mi" demek milleti kandırmak oyalamak demektir. ne yani falcao'yu yıllık 2.5 - 3 milyon euroya alırız mı sanıyorlardı, biliyordun zaten maliyetli olacagını. diyeceğim odur ki bu forvet konusunu tam 2 senedir çözemedi yönetim, diğer konularda eleştirmem fakat forvet konusunda çok plansız programsız davrandılar.
 • 2620
  geçen hafta transferi konusunda içimiz %99 rahatken, bugünkü açıklamalardan sonra bu ihtimalin %50'lere indiği anlaşılmıştır.

  anladığım kadarıyla maddi yönden çok fazla ekstralar çıkıyor. sadece oyuncu özelinde değil, menajerler de sürekli taleplerde bulunuyor olabilir.

  hocanın açıklamalarında hep bi' ekonomik şartlar, galatasaray'ın geleceği söylemleri vardı. sanki vazgeçecekmişiz gibi duruyor.
 • 2621
  galatasaray taraftarını kimsenin kandırmaya hakkı yok. sezon sonundan beri gündemde olan adamın maliyeti şimdi mi aklınıza geldi. bonservissiz alma ihtimali vardı da abdurrahim albayrak’ın fotoğrafı sızdırması sonucu bu ihtimal de bittiyse o da kendisinin problemidir.

  mustafa cengiz’den sonra galatasaray başkanı olmak istiyorum diyen adamın, böyle amatörce hata yapma şansı yok. her şeye rağmen o falcao buraya gelecek. 9 numarayı giyecek topçu.
 • 2623
  gelip gelmemesi önemli değil. transfer bu. bazen olmaz. ama hep mi olmaz? hep mi yöneticiler kendi pr’larını yapmak için taraftarın hassasiyetine oynar? asamoah, modeste, alan, pato, falcao... sol tarafa güneş doğan fotolar, en az 2 forvet alacağızlar, 8 ay forvet alamayıp transferin son günü kasımpaşa’ya on milyonlarca euro kaptırmalar, transferlerin hepsi kampa yetişecekler, falcao %99 oldular, sarmaş dolaş resimler, 2 senedir takımın ne oynadığını henüz kimsenin çözememesi falan?
  çok acayip klikler var sözlükte. hocaya asla söz söyletmeyenler, cengiz’e söz söyletmeyenler, belhanda’dan nefret edenler, ona tapanlar... gri tonlar yok sözlükte. ya şucusunuz ya bucu. hem hoca hem yönetim hatalı olamaz mı? kötü gidişatta tüm galatasaray paydaşlarının, taraftar dahil sorumluluğu olamaz mı?
 • 2625
  falcao tam ihtiyacımız olan forvet, hoca da bu yüzden istiyor, hatta istemek değil bence baya çok istiyor. ceza sahasında topu aldığı zaman yere düşmeyen, direk kaleye sokabilen bir adam falcao, aykut kocaman gibi leş futbol oynatan takımlara karşı bulduğumuz pozisyonları değerlendirememekten dolayı bu durumlara düşüyoruz, falcao böyle fırsatları direk değerlendirebilecek kapasitede bir futbolcu, artık bir an önce takımımıza katılıp maça çıktığını görmek istiyorum.
 • 2626
  fatih terim'in söylediklerinden benim çıkardığım sonuç şu: galatasaray bu oyuncuyu alırsa alır, ancak bunun için hayvan gibi bir mali külfetin altına girmesi gerekir ve bu çok sorumsuzca davranış olur. ft işin yalnızca saha içi kısmına bakarak karar verecek olsa tabii ki gelsin der, ancak mali kısmına dair de sorumlu davranmak istediği için gönül rahatlığıyla gelmesin de diyebiliyor. hatta verili olan ekonomik koşullarda daha makul olan seçenek, falcao gelmesin demek. ancak bu hamur bu kadar kabartıldıktan sonra ft, falcao'nın alınmaması durumundaki tepkinin altına girmek istemiyor, ki burada bence haklı. bu yemeğin faturası, gidip adamla yanak yanağa fotoğraf çektirenlerin önüne gelmeli. bu arada ben de şahsen bu ekonomik koşullarda sırf falcao'yu getiremediler diye kimseye fatura kesmem ancak bu yönetimin işi bir değil iki değil, her transfer dönemi bu adamların çiğliğinin ceremesini çekiyoruz.
 • 2629
  falcao mevzusu artık olumlu yada olumsuz bir şekilde noktalanmalı, eğer gidişat olumsuz ise başka bir alternatife yönelmeliyiz.

  falcao transferi olumsuz biterse taraflardan sadece galatasaray zarar görür, falcao kulübünde kalsa 8 m euro maaş almaya devam edecek ve iyi kötü sene sonunda benzer teklifler alır, monaco için sıkıntılı bir durumda yok falcao gibi adamı ha bu sezon bedava vermiş ha bir daha ki sezon, galatasaray için ise artık olmazsa olmaz noktasına gelmiş durumda; falcao gelmezse elimizde sadece diagne var, formunu geçtim sayısal olarak sezonu bu şekilde sürdürmemiz çok zor...

  insanı en çok üzen şeyde bu durumu defalarca yaşamamıza rağmen yine yaşıyoruz.
 • 2630
  transferi için uğraşılan futbolcu.

  2 hafta kaçtı belli ki haftaya da kaçacak, elde bile alışma ısınma vs derken bir hafta daha kaçacak.

  kaldı 30 hafta. e bunun 2-3 ü sakatlık, kart vs desen 5.

  25 hafta oynayacak, kupa maçlarındaki zaten oynatmayız, şampiyonlar ligi var.

  yıllık ücret öde, geç aldığın için maçlar kaçırdın, alışma evresi, antrenman yemesi derken ne anladım bu işten.

  bu yönetimin beceremediği işlerden birisi forvet almak.

  geri kalan her şey için destekliyoruz tabii ki.
 • 2631
  yazılan bütün entryleri takip etmeye çalışıyorum. kendisini çok isteyenler, çok önemli olduğunu düşünenler bunu hangi performansına göre, izledikleri hangi maçlarına göre iddia ediyorlar lütfen yazsınlar. bakın bunu, bu başlıkta 3. kez tekrarlıyorum, rica ediyorum; 33 yaşını doldurmuş falcao için bu kadar uğraşmaya ne gerek var? lütfen anlatın. ama anlatırken bana porto ya da atletico döneminden bahsetmeyin, monaco'da ya da kolombiya milli takımıyla hangi maçlarını izlediniz son yılında? ne oynadı, ne yaptı?

  bakın eğer gelirse ve iki maç üst üste copa america'daki gibi oynarsa elimizde bir de falcao sorunumuz olur. hani 2 yıllık gelecekse ve bonservis verilmeyecekse ben de istiyorum kendisini ama 2 yıldan fazla kontrat elimizde patlar, bonservis verirsek elimizde patlar.

  geçen sene şampiyonlar ligini boş geçti, ligd e15 gol attı 3'ü penaltı. gollerinin sanırım 2'si hariç hepsi standart gol. iki tanesi falcaovari sayılabilir. oysaki falcao, falcao olduğu yıllarda 10 tane kendine has gol atardı.

  tüm bunları gelmesin demek için yazmıyorum. bonservissiz gelecekse yıllık sadece 5 milyon euro maliyetle gelecekse hemen gelsin. ama sanmayın ki bir kurtarıcı geliyor. falcao artık çok klas bir bitirici, ne yazık ki bundan fazlası olmasına dizleri müsaade etmiyor.

  bir de şu argüman var ki ciddiye alınmaya bile değmez ama neyse; o kötü monaco'da o kadar attıysa bizde iki katını atar. çok uzağa gitme, kasımpaşa'da 20 atan adam sende neden atamıyor? sen kasımpaşa'dan daha mı az hücum ediyorsun? alanya'da şov yapan vagner love neden beşiktaş'ta olmadı ya da?

  tüm bunlardan sonra son sözüm; umarım senelik 5 milyon euro civarı bir maliyete 1 ya da 2 yıllık gelir.