• 17
    3 büyüğün bulunduğu lig. benfica, porto ve sporting lizbon. istatistik sevenler için hadi başlamışken biraz daha yazalım. portekiz liginde 1983-84 sezonu bittiğinde 26. kez şampiyon olmuş benfica, sporting lizbon'un 16, porto'nun 7 şampiyonluğu varmış. ardından gelen 29 sezonda benfica 6 kez şampiyon olmuş, porto ise tam 20 şampiyonluk kazanmış, sporting lizbon 2 kez, boavista ise tek şampiyonluğunu kazanmış. 5 olmuş fark, fark yavaştan azalmaya başlamışken yeniden bir dominasyon, son 6 senede 5 benfica şampiyonluğu ve 37-28 şu an durum. sporting lizbon ise 82'den sonra gelen 2000 ve 2002 şampiyonluklarından sonra kabuğuna çekilmiş. şampiyonluk yarışına nadiren giriyorlar ama mutlu son gelmiyor.
  • 18
    dün oynanan 4 haziran 2020 maritimo vitoria setubal maçını can sıkıntısından izlediğim lig.

    iddia ediyorum, galatasaray sözlük olarak bir futbol takımı kuralım, bu iki takımı sahadan sileriz. hele birkaç tane oyuncu dikkatimi çekti, halısahada gösterseler bu performansı bir dahaki maça çağırmazsın.

    avrupa şampiyonu koskoca portekiz'in süper liginde oynayan bu iki takımın rezilliği beni baya etkiledi. ayrıca bu takımlar öyle küme düşecek takımlarda değil. orta sıralarda takılıyorlar.