• 17
    çokça oynadığım oyun. bağımlısıydım bir ara ama yavaş yavaş azalttım. bence hayata çok benziyor. elinde ne olduğunu kimi zaman gizleyen kimi zaman blöf atan insanlar var çünkü. hayatın ta kendisi kadar demiyim ama oldukça benziyor*

    hatta sanki büyük bir poker oyunu içerisinde yaşıyormuşuz gibi hissediyorum bazen.*

    bu oyunu oynamanın iyi yanı, insanları daha iyi analiz edebiliyorsunuz. hatta bir insanın iş hayatı anlamında elinin dolu olup olmadığını veya x kişisinin yalan söyleyip söylemdiğini daha rahat anlayabiliyorsunuz. kötü yanı ise uzun süre oynarsanız mutlaka elinizdeki bütçeyi sıfırlıyorsunuz.

    çok iyi oynarım tabi ki ama şunu çok iyi bilirim, her zaman sizden daha iyi oyanyan birisi vardır ve her zaman şansa da ihtiyacınız olur. o yüzden oynarken kibir size kaybetirir. en duygusuz olacağınız yer poker ortamıdır. duygu işin içine girerse olumlu veya olumsuz, kaybedersiniz. iyi oyuncular taktikle oynar. benim de kendime ait tricklerim var tabi. zaten poker taktik işidir. her duruma göre bir taktiğiniz olur. neyse öncelikle temel olarak aklınızda şu olmalı; poker, para kazanma değil kaybetme yeridir. bunu öncelikle kabul edin. para kazanma arzusu size kaybettirir. para kazanma arzusunu yenip, oyuna odaklanıp, tecrübe edinirseniz başarılı olabilirsiniz.