• 5
  nba 2020 2021 sezonunda bu gece sonunda sıralama belli olacak.

  doğuda sıralama şu şekilde bitti;

  7. boston celtics
  8.washington wizarda
  9.indiana pacers
  10.charlotte

  buna göre boston vs washington galibi playoffa 7.sıradan girecek. bu maçın kaybedeni ise indiana vs charlotte maçının galibiyle 8 sıra için karşılacak. tahminim westbrook'un inanılmaz formuyla buralara kadar gelen wizards'ın boston'u yeneceği yönünde. indiana vs charlotte maçı her sonuca açık ama boston 2 takıma da favori olarak çıkacaktır maça.yine de burdan gelecek 2 takımın 76ers ve brooklyn ile eşleşeceğini hatırlatalım. işleri imkansıza yakın olacak.

  batı'da ise durum daha karışık.

  6.sıradaki portland ile 7.sıradaki lakers'ın galibiyet sayıları aynı. ikisi de son maçlarına çıkacak. portland evinde denver ile oynarken, lakers new orleans deplasmanına çıkacak. burda şöyle bir hesap var, denver portlandı yenerse, lakers da kazanırsa, lakers 6. olacak ve 3.sıradaki denver ile eşleşecek. hem lebron hem davis iyileşmişken denver bunu istemez. muhtemelen maçı kaybedecekler ve 4.sıraya düşüp, 5.sıradaki dallas ile eşleşecekler.

  sonuçta en muhtemel playin sıralaması şöyle olacak;

  7.lakers
  8.golden state warriors
  9.memphis
  10.san antonio

  gsw vs memphis maçı şu sıralar oynanıyor. kazanan 8. bitirecek ve lakers'ın rakibi olacak. batı playinde 7.sıranın mutlak favorisi lakers. ama lakers vs gsw maçı ilginç olabilir. yine de ben lakers'ın yerinde olsam 7. olup phoenix'le eşleşmektense 8. bitirip utah'ı gözüme kestirirdim. utah'da donovan mitchell hala sakat ve playoffların başında döneceği düşünülüyor ama belirsizlik var. keza mike conley de sakat durumda. utah daha cazip bir rakip olabilir.

  sonuç olarak batı playininde gsw ve lakers'ın galip çıkacağını düşünüyorum.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!