• 106
  bir dönem yazarlık yaptığım ve hala ilgiyle takip ettiğim e-dergi. fakat bir parça da olsa alındığım bir durum söz konusu. ailevi ve maddi nedenler yüzünden vakit ayıramadığımdan dolayı yazarlığı bırakmak zorunda kalmıştım. bugün eski yazılarıma bir göz atayın derken, yazar kişisi olarak adımın silinip ilgili kısıma admin yazıldığını görmem şahsımı üzdü. keza benim gibi daha önce ayrılan diğer yazar arkadaşların, yazıları da aynı duruma maruz kalmış.

  ne olursa olsun, zaman ayırıp emek verilen yazılarda dergiden ayrılsa bile yazan kişinin ibaresi bulunması gerektiği kanaatindeyim. bu durum pek hoş olmamış.
 • 107
  çok sevdiğim, kalemi kuvvetli ve plase dergi için önemli bir değer olan makedonyali’nın dergimizdeki eski yazılarla ilgili entrysinin ardından bu konu hakkında bir bilgilendirme yapmak isterim.

  (bu arada ilk olarak özelden bu durumu açıkladım ancak ileri zamanlarda da yanlış anlaşılma olmaması için buraya yazıyorum. okurlarımız adına da bir bilgilendirme olur.)

  ekibimiz 30-40 kişi arasında seyrediyor ve yazarlarımız yazılarını dergi hesapları ile sisteme yüklüyor. fazla sayıda kullanıcı hesabı olduğu için, yoğunluk nedeniyle aramızdan ayrılan arkadaşlarımız olduğunda sistemi yavaşlatmamak ve editörlerimizin düzenlemelerini kolaylaştırmak adına ayrılan arkadaşlarımızın hesaplarını siliyoruz. hesap silindiğinde de sistem yazının yazarını otomatik olarak admine çeviriyor. kasıtlı ya da tek bir kişiye yönelik değil, sistemsel bir durum.

  durum budur.