• 78
  yakın dönem entry'lerim neden silinmiş diye çok mesaj aldım, normalde bir daha yazmayı da düşünmüyordum ama hemen her gün adıma yazılan terbiyesizce entry'ler destan kategorisine girdiğini görünce son bir kez yazmak istedim.

  niye buradaki izlerimi sildiğimin nedeni tam da bu işte... gün aşırı karım, karımın gözünü doyurmam, nikah şahitlerim temalı ahlaksızca girdiler burada muteber sayıldığı için burada yokum.

  bir insan televizyona çıktı diye eşine anasına osuna busuna laf edebilme hakkı elde ettiğini zannedenler yüzünden artık yokum. hesabı kapat seçeneği olsa onu da yapacaktım, baktım olmuyor, son olarak eski entry'lerimi kendim için saklayayım istedim.

  şu karı kız eş nikah temalı entryleri destan ilan edenler utanmaz ama söyleyeyim, eşim galatasaray tribünündendir ve ortaokuldan beri maçlara gider. hala daha kombinesiyle birlikte maçları takip ediyor. eşimin gözünü doyurmam için galatasaray'ı sattığım fikri burada destan muamelesi gördü ya, gerçekten söyleyecek söz yok. ayıp be

  eşime olan saygımdan bir daha buraya tek bir harf yazarsam o zaman uğur değişmiş dersiniz.

  basın uğur'un üstüne basın, belki bir entry'iniz daha girer haftanın en iyilerine.

  bundan böyle yokum, kalın sağlıcakla...
 • 79
  maalesef insanımız sıkça düştüğü iletişim araçlarına faillik atfetme yanılgısına düşmüştür. (bkz: #2305013) bildiğim kadarıyla galatasaray sözlük kendisine bir saygısızlık yapmamıştır. editöryel bir ayıp olduysa ondan da yazarlar sorumlu değil çünkü sözlük idaresini ne denetleme ne de sorgulama hakkımız var.

  anlattığı olayı bilmiyorum ama anlaşılıyor ki birkaç densiz ailesini katıp kendisine kalp kırıcı laflar söylemiş. pclion da duygusal bir veda yazmış. sözlüğe bizlere kırılmış. ancak ben de bunu ona yakıştıramadım işte. biz kendisini sevdiğimiz için %99'u yalanlarla dolu bir medya grubunda senelerdir yorumlarını dikkate alırken o sözlükteki %1'e kızıp tüm sözlüğe çatıyor. mesleğidir kendisinin ukalalık olmasın ama burası sadece bir iletişim aracı bir totalite ifade etmiyor. kısaca hatırlatmak istedim. neyse sen de kal sağlıcakla uğur kardeşim ama değişsen fena olmaz.
 • 80
  yorumculuğu hakkında pek olumlu düşünmesem** de hakaret edildiği ve bu hakaretin normal görüldüğü için sözlüğü bırakmasından dolayı üzüldüm.

  aynı zamanda; her insan aynı duygusal yapıya sahip değil fakat bu olumsuz cümleler konusunda biraz önemsemeyi azaltmasını öneririm. zamanında dünya düz değil yuvarlak diyen adamı bırakın destansı entry'yi, haftanın en iyisi en kötüsünü; asmışlar lan. bildiğin asmışlar. biz hepimiz insanız diyen siyahi adamı sen ses köylü diye vurmuşlar. burada söylemek istediğim çoğunluğun haklı/haksız olma durumu. * o yüzden başkalarının kötü ve kırıcı laflarını umursamasın çok, bunu diyen birden fazla kişi olsa da. hele sosyal medyada asla.. görüyoruz futbolcuların, ünlülerin hakkında edilen ağır küfürleri. ne yazık ki bunu umursamamaktan başka çare yok.

  şimdi böyle konuşunca aklıma monacoprensi geldi, bak o da son günlerde dünyanın lafını yiyor. :) ama ne ilk ne de son yazar böyle davranılan.
  ayrıca kendisinin hangi entryden bahsettiğini bilmiyorum ama şöyle bi durum var bu destansı entryler hakkında: (bkz: #2296727)
 • 81
  samimi, kolay ulaşılabilir, bizden biri olduğu için üzerine manasız şekilde gidilen, açığı aranan iyi yorumcu, kendisiyle tanışmasam da muhtemelen iyi insan. burada kendisinin ailesine kadar dil uzatabilme hakkını kendinde görenler, o yazdıklarını kendisinin okuyacağını bildiği için nefretini böyle coşkulu şekilde gösteriyor. çünkü hakaret boyutunda eleştiri getirdikleri bu kişi, onun o çok değerli(!) fikirlerini okuyacak, hatta dolaylı yoldan yada kendisinin de dahil olduğu bir kesime seslenecektir bilimum sosyal medya mecralarından. bu zihniyetin hayattaki en büyük başarısı; göz önünde olan biri tarafından, o mevkiye şu anda kendisinin bulunduğu konumdan gelmiş olmasının da verdiği kıskançlıkla kustuğu nefretininin o kişi tarafından farkedilmesi ve kaale alınmak çünkü. fikirleri toplum tarafından ciddiye alınmayan, değerli bulunmayan, hatta ve hatta küfür ve hakaret etmeden ortaya bir fikir/argüman dahi koyamayacak, kendi savunduğu fikirleri olan ve bunları televizyonda dile getirebilen bir kişiye, sırf o fikirlere katılmadığı, hatta duymaya tahamül edemediği için eşine kadar varan bilimum küfür ve hakareti kendine hak gören, toplumun bir parçası, bir bireyi olmayı becerememiş kişiler bunlar. sevgili pclion'un da bu organizmaları ciddiye alarak kendisini üzmemesini temenni ediyorum aynı zamanda sözlüğe yazmayı bırakma kararına %100 hak vererek, anlayarak ve saygı duyarak. kendisini ekran başından takip etmeye devam edecek sevenleri.
 • 82
  memleketin en tarafsız yorumcusudur benim nazarımda. iyi de bir cimbomlu olduğunu düşünmeme rağmen ekran karşısında formasini çıkartip yorumlar yapması takdir edilesidir. keşke her yorumcu onun gibi objektif olabilse.

  ayni zamanda dürüstlüğüne ve samimiyetine inancım tam. birilerinden para alarak onların ağzından konuşmuyor en azından veya ne bileyim aman taraftar kızmasın gibi kaprisleri de yok. sinan engin gibi tribüne oynamıyor. donanımlı olduğu da aşikar. yani ben öyle görüyorum kendisini şu an. ilerde değişir mi bilmem. inşallah değişmez.

  şahsen ben kendisiyle aynı platformda olmaktan çok mutluydum ama sanırım kendisine terbiyesizlik yapılmış ve gidiyor. saygi duyarım ama böyle şeylere alışsa iyi eder. milletin ağzı torba değil ki büzesin. valla yolun açık olsun uğur ağbi. biz seni tv'den de izleriz sıkıntı yok.

  galatasaray'ın haklarını koruman dileğiyle.
 • 84
  ikinci kez sözlüğü terkeden yazar. kendisinin özel hayatına yapılan yorumları kınamakla beraber yine saçma bi sebeple " gidiyorum amk" tribine girdiğini belirtelim.

  daha önceki gitme sebebini bilmeyenler varsa hatırlatayım, birisi başlığına " bizden biri olduğu için abartılıyor " yazmıştı. evet bu yüzden gitmişti :) sebebe bakar mısınız ? bi de giderken " burda yazdığım için abartılıyorsam yazmıyım bundan sonra " diyip gitmişti :))))

  gittikten sonra sözlük ve sözlükte yazanlar hakkında komikli twit atıyordu twitterda. dalga geçiyor umursamıyorum diyordu. sonra bi daha geldi umursamadığı platforma ve başlığına yazılanlara cevap vermeye başlamıştı :)))))

  şimdi de geçenkinden mantıklı olsa da yine saçma bi sebeple gidiyorum diyor. güle güle uğur. nasıl olsa olacakları biliyoruz artık twitterda önce mağdur edebiyatı yap sonra iki üç şaklabanla beraber gs sözlük'e göm. yazarlara göm. taraftara komple göm. sonra kendini öv, sözlük gündeminden düşmeye başlayınca geri gel, gündem ol, bi lafa alındığını idda edip geri git :ddd

  neyse yazının özetini isteyenler ve tanım yapmam gerektiğini belirtecek olan moderatörler için,

  bir oyuncunun performansı hakkında yorum yaparken " sinan vuramasa o da yok " gibi cümle kurabilen bir garip futbol yorumcusu. "bu internet işi çok garip fazla kafa yorarsan aklını oynatırsın" diyen teknoloji bakanı gibi bi şey işte. farkı yok.
 • 85
  yanlis bir muamele gormus yazar.nasil ki burasi sozluk; herkes kendi goruslerini yaziyor, kendisi bu isi profesyonel olarak meslek halinda yapan bir insan. o yuzden yorumlari daha cok dikkat cekiyor. kendisinin yorumlarini begenmemek, bu sekilde saldirilmasini hakli cikarmaz. kimseyi kendisinden daha cok ya da daha az galatasarayli yapmaz. cok yanlis sekilde ustune gidildi. ozellikle bahsettigi hassas konularda laf edildiyse durum daha da vahim.

  veda yazisi yazmis; umarim kararindan vazgecer ve katki vermeye devam eder. sozluk adina da burada yazarlik yapan bir insanin ana akim kanallarda spor yorumcusu olmasi bir degerdir.
 • 86
  galatasaray sözlük'e iftira atmaması gereken yazar.

  --- alıntı ---
  gün aşırı karım, karımın gözünü doyurmam, nikah şahitlerim temalı ahlaksızca girdiler burada muteber sayıldığı için burada yokum.

  eşimin gözünü doyurmam için galatasaray'ı sattığım fikri burada destan muamelesi gördü ya, gerçekten söyleyecek söz yok. ayıp be
  --- alıntı ---

  böyle bir entry bir defa girildi, farkedildiği anda da silindi. üstelik kendisinin bu entryi giren kişi için çok daha ağır bir üslupla çok daha çirkin bir entry girmesi de cabası. kusura bakmasın ama yanlış olduğunu düşündüğü bir hareketi yapabiliyorsa çok da konuşmaması gerekiyor. ahlak insanın kendi doğrularıyla sınanmasıdır. burada yazarlara çirkin ithamlarda bulunmadan önce iğneyi kendisine batırmasını öneriyorum.

  sözlüğe yazmamakta özgürdür. ancak rica ediyorum iftira atmasın.

  ha nikah şahitleri eleştirilmiş. eleştirilir. yarın medyada da eleştirilecek. çünkü eleştiriye açık bir konu. nikah şahitleri olmaz da başka bir şey olur. ama eleştirilecek. ölen bir insanın ardından su testisi su yolunda kırılır kadar çirkin yorumlar yapılabilen bir yer medya. umarım bu gün sözlüğe karşı yaptığı kaba dayılığı o gün samimiyetle medyaya karşı da yapar. biz para vermiyoruz onlar para veriyor... bakalım o gün bize sergilediği doğrularıyla karşı karşıya kaldığında napacak...

  biraz büyümesi lazım. yaptığı iş eleştiri. üstelik medya önünde bir insan. dolayısıyla da eleştirilecektir. eleştiriye açık olması gerekiyor. ilk olarak sneijder mevzuunda söylediklerinden sonra görmüştük eleştiriye kapalı yapısını. sosyal medya kendisini övmek için icad edilmiş sanıyorsa yanılıyor. burada malesef insanlar 1 övülüyorsa 1000 gömülüyor. ama uğur karakullukçu sosyal medyadan çıktı, o yüzden fazla da garipsememeli, öyle değil mi? galatasaray sözlük yine ölçülü. twitter'da, bloglarda, ekşi sözlük'te veya diğer platformlarda daha azı yok. mesela kendisi de sözlüğü ve kendisi hakkında atıp tutan had bilmez, ipsiz sapsız insanları eleştiriyor.

  nikahı eleştirilebilir. şahitleri eleştirilebilir. hangi kriterden eleştirilemezmiş tam anlamadım. yazıları da eleştirilebilir. aksini iddia etse de bu kadar insan bakış açısının değiştiği fikrindeyse belki de öyledir. belki kendi farkında değildir değiştiğinin? zira bu gün o televizyona çıkmasına sebep olan, bu insanlar tarafından populer hale getirilmiş olmasıdır. ha seni biz yarattık değil söylediğim. başarı kendisine ait. yazdıklarıyla insanlara hitap etmiş, zor bir şey başarmış ve kabul görmüş. ama eleştiriliyorsa da sorumlusu kendisidir.

  karısı hakkında çirkin bir laf var mıdır başkaca sözlükte. umarım yoktur ama olabilir. gözden kaçırmışızdır. ihbar ederse gereken yapılır. hatta bu tarz hassas durumlar için özel mesaj da atabilir. 5 moderatör var. 5'inin de kapısını çalsın. o zaman elbet bir moderatör o an sözlüktedir, derhal kaldırılır. fakat bunun muteber sayıldığını iddia hem kendi yazdığından öğrenmiş olması gerekir, hem de kendi hakkında yazılanlardan öğrenmiş olması gerekir ki yanlıştır. bu tarz yaklaşımlar muteber değildir ve bu tarz yaklaşımları içeren entryler silinir.

  sözlüğü bırakabilir. bunu yaparak bizi cezalandırdığını sanıyorsa bana göre fazlaca önemli biri olduğunu düşünüyor. merak etmesin kendini silme özelliği çok yakında aktif hale gelecek. yani kendisini burada tutmak için kaldırılmadı. eleştirilemeyeceği gibi bir mağruriyete kapıldığı için belirtme ihtiyacı hissettim. yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyelim. teknik sebeplerle bir süredir kullanılamıyor bu sekme. sanıyorum yeni yıla kadar epey sorunu hallolacak sözlüğün. bu da onlardan biri.

  kariyerinde ise samimiyetle kendisine başarılar diliyorum. sadece sözlük hakkında iftira atmasın yeter. kurumsal bir yer değiliz ama güzel ifade olduğu için kullanıyorum, kurumsal olarak kendisine yapılan hiç bir terbiyesizliğe üyeliğini sildikten sonra dahi müsade etmeyiz. zaten maille şikayet yolu var ve çok hızlı şekilde değerlendiriliyor. gözden kaçırdığımız bir şey olursa o zaman da bize ulaşabilir. ama buradaki eleştiriler kurumsal olarak sözlüğe değil bireysel olarak insanlara, yani şahsen hitap ettiği kitleye aittir. onların bir yansımasıdır. yazılanları övgü veya yergi sözlüğe mal etmemesi doğru olur.

  eleştirilere açık olması temennisiyle...
 • 89
  söylenmesi gereken her şey her zamanki gibi sevgili salyangoz tarafından söylenmiş. ekleyecek bir şey yok. (bkz: pclion/#2305135)

  kıymetli eşi de tribünlerden gelmiş, böyle oluşuna da çok sevindim. kendilerine de mutluluklar diliyorum. yalnız ben gündemden hariç gerçekten çok merak ettim şu nikah şahidi olayını.

  galatasaraylı bir çiftin nikah şahidi metin tekin ve mehmet demirkol nasıl olmuş?

  https://iasbh.tmgrup.com.tr/...u-1507586125070.jpeg

  art niyetle de sormuyorum, gerçekten merak ettim. yani geçmişten gelen bir tanışıklık var mı? ne bileyim aile dostlarıdır, eşinin akrabalarıdır belki de işe girmesinde, fark edilmesinde yeri vardır bu isimlerin ama gerçekten hangisi?

  ben de bunu çok merak ettim. derdimi skym :(

  yoksa kalan şeyler hep aynı, uğur sözlüğü bırakmış.

  - gene mi :(
 • 91
  ben biktim bu adamdan da bu adamin ilgi merakindan da sozlugu surekli mesgul etmesinden de. gitsin kardesim birakin gitsin, en son twitter'i da birakmisti ama 2 gun dayanabildi. calistigi kanalla birbirlerini cok iyi bulmuslar oyle ki ikisi de her zaman magdur ve magdur edebiyatindan hoslanirlar. sol frame'de bu adamla ilgili hicbir sey gormek istemiyorum artik. kendisinin soyledikleri ve yaptiklarinin sozlukte paylasilmamasi kendisi icin en buyuk ceza olur.
 • 92
  zaten ortalık karışık bir de tripleriyle uğraştığımız yorumcu. yavşak ararsan sosyal medyada, sözlüklerde, kahvehanelerde her yerde bulabilirsin. her yerde ülkenin kurucusundan, ülkenin en naif insanına kadar hakkında abuk subuk konuşan insan bulabilirsin. az ismin olunca senin her şeyine iyi de olsa kötü de olsa terbiyesizce şeyler söyleyenler olacaktır. bu böyle yani artık. bunu görmezden gelemeyecekseniz yapmayın bu işleri. haber sitesine yazı giren bir editör değilsin ki sen. aynı anda milyon kişinin dinlediği bir adamsın. bırak bu milyon kişiden bir ikisi de bel altı vuracak yapıda karaktersiz insan olsun.
  ayrıca galatasaray'lı olduğun bilinirken galatasaray'ı ön planda tutamıyorsan ülkenin en iyi yorumlarını yapmana rağmen bile evlat olsan sevilmezsin*. istersen kaptan bülent'in oğlu ol.