resim
Patrick John Miguel van Aanholt
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:32
Boy:1.76
Uyruk:Hollanda
 • 1258
  --- alıntı ---

  süper lig'de bu sezon asist sayısı, asist beklentisinden (xa) düşük olan oyuncular: (comparisonator)

  1️⃣ rachid ghezzal: 7 (17) = -10
  2️⃣ patrick van aanholt: 2 (11.6) = -9.6
  3️⃣ guilherme sitya: 5 (14.3) = -9.3
  4️⃣ martín rodríguez: 1 (9.4) = -8.4
  5️⃣ deniz türüç: 1 (8.7) = -7.7

  --- alıntı ---

  2021-2022 sezonunda toplam 6 gol katkısı vermiş sol bekimiz.
  yaklaşık 10 net asisti de arkadaşları tarafından harcanmıştır.
  ghezzal gibi bir futbolcunun 17 asist beklentisine ulaştığı ligde 12 asist beklentisine ulaşmış olmasına rağmen ortaya yapmayı bilmiyor deniyor:)
  yahu adam bek, ilk işi savunma yapmak.
  ona rağmen koca takımda kendisi kadar asist beklentisine ulaşan oyuncu yok.
  bugün van aanholt’u gönderdin, yerine daha iyi kimi alacaksın? kim sana oynayan bekini ucuza bıraksın.
  21 yaşındaki sağ bek bir sakatlandı geri dönmesi 5 ayı buldu.
  diğer sağ bekimizin başına gelenleri biliyoruz.
  o yüzden yeni bir sağ bek daha aldık ve o da sakatlandı.
  van aanholt dediğimiz adam 2021-2022 sezonunda 48 maça çıkıp 3806 dakika süre almış, 43 tane 90 dakika yapıyor.
  istikrar desen var, istatistik desen var.
  ama bizim taraftar yakında kendisini salacaktır çünkü yeni hedef muhtemelen sergio oliveira olacak:)
 • 1261
  13 ağustos 2022 galatasaray giresunspor maçı özelinde ortalarında ve paslarındaki sıkıntının önemli bölümünün kondisyon eksikliğinden olduğunu düşündüğüm futbolcu. her ne kadar çok beğenmesem de bu kadar hücum yönü zayıf bir oyuncu değildir. hele bomboş pozisyonda auta attığı orta tamamen güç kalmayan bir bacaktan çıkacak ortadır. oraya gidene kadar sarf ettiği eforun kendisine fazla gelmesinin sonucudur. ritim bulunca bi nebze bu konuda düzelme gösterecektir diye tahmin ediyorum. kendisine çok iyi bakmıyor olabilir.
 • 1263
  kendisini kötü performans gösterdiği bir maçtan sonra hemen bu gitsin yenisi gelsin zihniyeti ile yaklaşmak 2.5 milyar borcu olan bir takım için şımarıklıktır. bu ligde rakiplerimiz on numara oyuncusunu sol beke evriltip oynattı, altyapıdan 18 yaşındaki çocukları oynattı. anadolu takımları desen senelerdir aynı sol bek havuzu dönüp dolaşıp anadolu'yu geziyor. pva gibi sürekliliği ve profesyonelliği üst düzey bir isim bulmuşken ondan yararlanabildigimiz kadar yararlanmak varken çöp bu demek bu borca nasil ulaştığımızın kanıtı. arkadaşlar riera sol açıktan beke evrildi takır takır oynadı. bugün hala övüne övüne anlatıyoruz. riera'nın hiç eksiği yok muydu? ömer bayram senelerce oynadı onun eksiği yok muydu? evet pva maç maç cok değişken performans gösteren bir oyuncu. antalya maçında muazzamdı mesela ama giresun maçında kötüydü. ama genel çerçeveye baktığında yıllarca premier lig tecrübesi edinmiş, hollanda milli takım oyuncusu, dinamizmi yüksek ve süreklilik açısından örnek bir isim. ben kendisinden memnunum.
 • 1264
  ligin en iyi sol beki olan futbolcu. bu biraz ligin sol bek kalitesinin düşük olmasından kaynaklansa da daha iyisi yoktur. geçen sene şampiyon takımın sol bekinde asıl mevkisi orta saha olan trondsen, ismail köybaşı, yusuf erdoğan, zaman zaman stoper denswil oynadı. bu şartlarda geçen sene 10 xg'lik asist üretmiş patrick 2022/2023 model galatasarayın sorunu değildir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın