resim
Patrick John Miguel van Aanholt
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:31
Boy:1.76
Uyruk:Hollanda
 • 592
  2021-2022 devre arasına kadar bile idare edemeyecek gibi gözüken sol bek oyuncusu. takımın güncel form durumlarına baktığımız zaman, taylan bile biraz idare ediyor ama kendisi direkt takımı geri çekiyor. orta açıldığında ters kademeye giriyor onun dışında sahada yaptığı neredeyse hiç olumlu bir şey yok. hücumda defalarca top kaybedip kontra yedirdikten sonra sanıyorum rolü kısıtlandı, artık çok fazla çıkmıyor çok şükür. 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçında çıktığında yaptıkları da ofsayttan kaçan oyuncuya pas atmak ve yenikken 3 kişi daha atakta olmasına rağmen hem çapraz hem çok uzaktan şut çekmek. yani ciddiyetsizlik desen o da var. tekniği iyi gibi ama iyi pas opsiyonu olup oyun kurulumuna faydalı oluyor mu desen en fazla yedlin kadar derim.

  defansta zaten rezalet, üzerine gelen biraz drippling yapan oyuncu rahatlıkla orta açabiliyor. çünkü pva beyimizin en sinir bozucu özelliği de sinsiliği. çalım yerim de yetişemem, yetişsem de fiziksel mücadeleye girip topu alamam diye belli bir mesafeden rakibi izliyor. 25 ekim 2021 beşiktaş galatasaray maçında bu sinsiliğini, rosierden çalım yedikten sonra yeni bir boyuta taşıdı. rakip gelirken kendini biraz daha önde ve içte konumlandırarak savunma görevlerini tamamen marcaoya yıktı. şu an formayı alternatifsizliğe ve 19 eylül 2021 galatasaray alanyaspor maçında ömer bayram'ın gol yedirmesine borçlu. ömer bayram ya da başka biri, acilen takım içinden aanholt'un alternatifini bulmamız lazım. yedlin yine biraz idare ediyor ama şu an takımın orta saha alternatifsizliğinden sonraki en önemli sorunu pva.
 • 594
  galatasaray tarihinin gelmiş geçmiş en kötü sol beki.

  bunu maçın sıcaklığıyla değil, sabahın sakinliği ile gönlüm çok rahat bir şekilde dile getiriyorum.

  türkiye'yi de çabuk çözmüş ayrıca. oyun içindeki rezalet ötesi performansını, rakip ile horoz dövüşüne girip tribünlere oynayarak perdeliyor.

  umarım devre arası ingiltere'den taliplileri olur.
 • 595
  kıyas kabul etmek doğru mu bilmiyorum ama vucut zindeliği, çeviklik, hız vs özellikleri dışında son tercihlerinde bir dönemler dalga geçilen sabri sarıoğlu'ndan bile beter futbolcu sabri'nin ara ara çıkardığı gollük pasları asistleri gayet iyi hatırlarım bu adamda bunlar kesinlikle yok. hatta son tercihlerde sabri bundan bir kaç gömlek üstündü.

  premier lig'de yıllarca oynamış, avrupa kupalarında maçlara çıkmış, hollanda milli takımında forma giymiş son tercihleri neredeyse ptt 1. ligi 19-20 yaşlarındaki futbolcu seviyesinde. hiç mi hocaları üstüne gitmemiş, hiç mi bu özelliğini geliştirmek için çalışmamış anlamak mümkün değil. berbat son tercihleri yüzünden onca emekle ve pas oyununla oluşan nice pozisyonları heba ediyor. sanırım kontrol edemediği bir heyecan sorunu var aklıma mantıklı bir gerekçe gelmiyor.
 • 596
  pas yok, teknik yok, orta yok, pozisyon bilgisi zayıf. bu arkadaşımızın tek özelliği anladığım kadarıyla safi rüzgar olması ki o konuda da en iyisi olduğu söylenemez. kendisinin bölgesine para ayıramadığımız için aanholt'u transfer ettik anlıyorum ama bu adama 1.7 milyon euro vereceğimize keşke ömer bayram oynasaydı ve transfer için devre arasını bekleseydik.
 • 598
  kötü oynamayan futbolcu. bu arkadaşa kötü oynuyor demek bence kötü futbol oynayan futbolculara hakaret niteliği taşır. kötüden başka birşey oynuyor daha öncede kendisi hakkında yazmıştım, (bkz: #3266880). sabote mi dersiniz, mental sorun mu dersiniz ama ben tam doğru kelimeyi bir türlü tespit edemedim. sakatlık sorunu yaşıyordu belki ama emre taşdemir gibi yerli bir bekimiz varken niye kiraya verdik anlam veremiyorum. bu arkadaştan çok daha iyi oynuyordu oynayabildiği sürelerde. yazık gerçekten.
 • 600
  tarihimizin en fiyasko transferlerinden biri olabilir. bunu yaşı, performansı ve aldığı ücreti baz alarak söylüyorum. maalesef ki planlama sürecinde tecrübeli futbolcu transferi kontenjanını orta saha yerine sol bekte kullanarak büyük hata ettik. hemen hemen herkesin ilk geldiğinde de sıcak bakmadığı van aanholt'un bu derece kötü performans vermesi hiç şaşırtıcı değil. hücumda ne yapacağını bilemeyen, savunmada ise açıklar veren, sonuç olarak oyunun her iki ana aksiyonunda da bize eksi yazan bir futbolcudan en kısa zamanda vazgeçilmesini umuyorum. şu anki durumda kendisini ömer bayram'a dahi tercih etmem. ocak ayındaki transfer döneminde hata lüksümüz kalmadı, inşallah gerekenler yapılır.
 • 605
  oynadığı ilk maçtan parası eline verilip gönderilmeye çalışılacak futbolcu tipi olduğunu belli etmişti.

  hadi bu arkadaş kafadan kırık, senin bu adama daha dar kalıplar içerisinde bir rol biçmen lazım. ortalama pozisyona bakıyoruz orta sahada taylan’ın üstüne binmiş, maç içerisinde bakıyoruz sağ tarafa korner atmaya gitmiş. kendinden disiplini olmayan adama ekstra iş verirsen o da kaşıklarını da sokmaya çalışır, bilmem anlatabildim mi?

  elin oğlu rıdvan’dan, meraş’tan, n’sakala’dan verim alıyor; biz, kim hangi bek olsa öğütüp çıkartıyoruz. mariano temposuz, nago tek yönlü, saracchi sakat oynarsa da sakar, omar sıradan, linnes vasat, ömer çöp. takkeyi öne alıp düşünmek lazım sistemin hiç mi suçu yok.