resim
Patrick John Miguel van Aanholt
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:31
Boy:1.76
Uyruk:Hollanda
 • 389
  keşke kendisi yerine yeni yapılanmamıza uygun bir oyuncu ile anlaşsaydık. 31 yaşında 1.9 milyon euro maaş ile eski tarz transferlerden biri oldu. yeni transferler içinde en zayıf halka da kendisi.
  transfer döneminde şöyle bir şey söyleniyordu "hep genç oyuncular mı alacağız tecrübeli oyuncu da lazım"
  sinan yılmaz bu olayı çok güzel özetlemiş. cicaldau 24 yaşında ama 31 yaşındaki aanholt'tan daha tecrübeli ve olgun bir oyuncu. babel 34 yaşında ama altyapıdan çıkmış 18 yaşında futbolcular gibi sadece ayağına top istiyor. tecrübe sadece yaşla olan bir şey değil yani.
 • 390
  bana kalsa kendisi yerine bonservis ödeyerek faitout maoussa‘yı alırdım.
  ama işte bütçeyi daha başka yerlere kullanmak için bek transferinde sadece 1 milyon euro bonservis ödedik.
  kendisi eleştiriliyor ama son 10 yılda sol beke kim gelse eleştirildi.
  bazıları hemen eleştirildi, bazıları bir zaman sonra ama sürekli beğendiğimiz kimse olmadı.
  bugün öve öve bitirilemeyen beşiktaş o bölgede nsakala’yı oynatıyor.
  dünya üzerinde sorsanız 100 kişiden 99’u van aanholt der.
  o 1 de işte nsakala’nın kendisi:)
  başa dönecek olursak, ben kendisini almazdım ama rica ediyorum sol bek oynayan ömer bayram muamelesi yapılmasın.
 • 391
  16 eylül 2021 galatasaray lazio maçı'nın ilk 15 dakikasında bir korktum çünkü lig maçlarında savunma zaaflarını görüyorduk lazio maçında felipe içinden bir geçince dedim eyvahlar olsun ancak korktuğum gibi gitmedi geri kalanı maçın. daha dikkatli savunmaya başladı o dakikadan itibaren.

  kötü transfer olarak görmüyorum kesinlikle. olgunluk konusunda da ne zaman görsem takıma yardımcı oluyor. alanya maçında* mohammed oyuna girerken motivasyon veriyordu, ne yapması gerektiğini anlatıyordu, maç sonunda o tepkilere rağmen tribünü alkışlaması, maç önündeki takımla diyalogları kötü bir karakter almadığımızı gösteriyor.

  umarım yanıltmaz ama ben memnunum. daha iyisi olabilir miydi kesinlikle ancak çok da sıkıntı çıkaracak birisi değil. sadece rotasyonuna dikkat etmek gerekiyor. ömer kendisinin yedeği değil.
 • 392
  anket yapılsa 2021-2022 sezonu transferleri içerisinde tahminimce galatasaray taraftarının %90 ının en içine sinmeyen transferi kendisi çıkar.

  günümüz futbolunda beklerin defansif özelliği kadar en az ofansif katkılarının da olması gereğini kabul ediyorum ancak türkiye futbol ligleri içerisindeki herhangi bir takım günümüz futbolunun o kadar uzağındaki beklerin vereceği ofansif katkıya sıra gelmez.

  ha ligin içerisinde galatasaray'ın kapalı savunmaları açmak ve şampiyon olmak için böyle bir katkıyı alması gerekiyor. hem sağ hem sol bekten ki ikisi de atağa çıksın zaten ama böyle yaldır yaldır yaldır sürekli kesintisiz çıkıp bu kadar yerini kaybetmesine ve defansif zaaf oluşturmasına gerek yok.
 • 393
  kasada daha fazla bonservis harcayacak para kalmamış olabilir, doğal olarak bonservis tercihi daha farklı bölgelerde kullanılmış olabilir diye düşünüyorum. fakat mevcut yabancı sınırı daha da sınırlanarak artacağı bir senaryoda önümüzdeki transfer döneminde istesek bile oraya transfer yapmamız zor görünüyor. aanholt özelinde ise bence gayet iyi bir oyuncu ama yaşı, savunma zafiyeti ve muadili bir rotasyon oyuncusu olmaması en büyük sıkıntı.
 • 394
  galatasaray’a imza attığı anda ilk 11 oyuncusu olduğu hollanda milli takımının geniş kadrosuna bile alınamamasıyla psikolojik olarak olumsuz etkilenen sol bekimiz.

  hollanda’nın bu lige karşı öyle bir bakış açısı var, daha önce başka hollandalı oyuncularda da bu durumu gözlemledik. bu psikolojik süreci atlatıp sahaya %100’ünü verirse kalite olarak hala üst düzey bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.