resim
Patrick John Miguel van Aanholt
Takım:Galatasaray
Mevki:Sol Bek
Yaş:31
Boy:1.76
Uyruk:Hollanda
 • 359
  taraftarımızın pek beğenmediği benim ise farklı düşündüğüm yeni sol bekimiz.

  bence gayet iyi oyuncu. genç, dinamik yeni takımımızda tecrübeli olduğunu topla buluşunca bana hissettiriyor, özellikle bizim yarı sahamızda topu çok rahatlattığını düşünüyorum. evet bazen yanlış tercihler yapıyor evet bazen aceleci ve bencil davranıyor, saç baş yolduracak hareketleri var ama ben memnunum kendisinden. top bizim yarı sahamızda kendisine gelirse güven veriyor bana. defansif olarak da bazen konsantrasyonunu kaybetse de meziyetlerinin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. biraz gereksiz yükleniliyor kendisine. hatta bence futbol takımımızın en büyük sorunlarından biri yedeğinin ömer bayram olması. çünkü fikstür çok yoğun ve kendisi 31 yaşında. bazen oturtmak gerekecek. ömer bayram önemli maçlarda 11 başlayınca değeri biraz daha anlaşılır diye düşünüyorum.
 • 360
  ben, hocanın ''sol bek listesinin'' ilk sıralarında olduğunu düşünmüyorum pva'nın. muhtemelen dördüncü, beşinci sıralardaydı. çünkü hocanın sisteminde, beklerin oyun kurabilme özelliği olmalı fakat pva'da bunu şimdiye dek göremedik. açıkçası top ayağına geldiğinde tedirgin oluyorum yine mi yanlış tercihler yapacak diye.

  zorunlu ekleme: ''oyun kurma'' kısmına takılanlar olmuş. bunu biraz açmam gerekecek: fatih hoca, oyuncusunun ayağının temiz olmasını ister. oyunun sıkıştığı anlarda, beklerle de rahat çıkabilmek ister. fakat pva'da benim gördüğüm ileriye dan dun vurması ve fazlasıyla pas hatası yapıp, top kaybı yaşatması.
 • 369
  terim’in 2021-2022 sezonu ile beraber getirdiği sisteme uygun olduğunu düşündüğüm sol bek oyuncumuzdur. yukarıdaki entrylerde gördüğüm bazı yorumlara saygı duyuyorum. lakin katılmıyorum. misal verecek olursak bir arkadaşımız terim’in beklerden genel beklentisinin oyun kurucu olması cihetinde olduğunu belirtenler olmuş. bundan başka yerini çok bıraktığına dair görüş belirten de...
  şimdi benim anlamadığım pva'dan nasıl oyun kurucu olmasını bekliyor ki terim? her mevki gs taraftarı gözünde oyun kurucu olmalı. 6 numara oyun kursun. 2 stoper oyun kursun. bekler oyun kursun. kanatlar kursun. muslera'nın ayağı kötü yerine, ayağı iyi bir kaleci alınsın. vay efendim 8 numaran kursun, kanatlar kursun vs... arkadaşlar benim şahsi kanaatim ve genel gözlemim terimin beklerden beklediği katkı %65 civarlarında hücumken, %35 civarı defansif katkıdır. ha boey hem hücum hem de defansif anlamda çok iyi; yerini kaybetmiyor derseniz o raddede boey'in ekstra performans gösterdiğini, ekstra enerji ile oynadığını gözlemlememiz gerekir. hatta bu yıl sonunda muhtemelen göreceğiz ki beklerimiz 5 gol üzerine çıkacaktır. terim'in pva'dan beklentisi tam anlamıyla (yine şahsi kanaatim) ve her seferinde kenara inip orta kesmesi vs. değil. gerektiğinde(özellikle cicaldau'nun cezasahasına doğru yöneldiği zamanlar) sol iç gibi oynayıp geçiş hücumlarında o bölgeyi parsellemesi ve cezasahası içerisine boş koşular atıp, süpriz gol beklentisinin olduğunu düşünüyorum.
  özetle rolünden fazla iş yapılması beklenen sol bekimiz. hem yukarıda saydığım şeyleri yapıp, hem de yerini tam anlamı ile doldurması gerçekten zor bir meziyettir.