resim
Patrick John Miguel van Aanholt
Takım : Galatasaray
Mevki : Sol Bek
Yaş : 31
Boy : 1.76
Uyruk : Hollanda
 • 121
  boey ve cicaldau'dan sonra hayır diyemeyeceğim transfer. gönül kendisinin yerine de moreno'yu isterdi ama o bütçemizi gedson'da kullanacağımızı ümit ediyorum.

  bu transferin en iyi tarafı bonservissiz olması ve oyuncunun euro 2020'de aktif olarak oynamış olması. yani hazır geliyor bu çok iyi haber.

  ama bir notum var, teknik ekibin yerinde olsam kendisinin babel'le görüşmesini kısıtlarım. bu ikilinin arasında birlikteliğinden verim doğmayacak bir ilişki olduğunu seziyorum, umarım yanılırım.
 • 122
  teknik özellikleri zayıf olmasına rağmen defansif özellikler ve fiziği sayesinde sıkıntı çıkarmayacağını düşündüğüm yeni transferimiz. hele bir orta açıyor evlere şenlik*. oyun kurulumuna katkısı ile orada iyi işler yapacağını düşünüyorum. yaşı sıkıntı fiziğiyle oynayan bir oyuncu olduğu için sözleşmesi ilerledikçe düşeceğini öngörüyorum. inşallah faydalı olur.
 • 124
  öncelikle hayırlı olsun. sinan yılmaz oyuncu hakkinda hazırladığı videoda; hızlı, hücumu seven, defansta cok iyi olmayip idare edecek bir oyuncu(ismi konuşulanlara göre ise defansı daha iyi dedi), fizik olarak iyi ve ortaları çok kötü olduğundan bahsetti. benim dikkat çekmek istediğim nokta ise 30 yaş üstü oyunculara öcü gözüyle bakılması. her taraftar gibi ben de ilk onbirde en az 7 futbolcumu 25 altı yaş isterim ama takimi illaki tecrübeli oyuncularla da harmanlamak şart. bu tecrübeli dediğim futbolcu fizik olarak bitmiş falcao, feghouli, ardagiller tayfasindan değil. fizik olarak hala diri olan oyuncudan kastım. 30 yas üstü oyuncu alinacaksa da bonservis verilmemeli. rachid ghezzali istememe sebebim buydu. yoksa bonservissiz, iyi oyuncu, hollanda milli takim as oyuncusu, maaş da 2 milyon euroyu geçmiyorsa bence sıkıntı yok. umarim camiamıza hayırli olur.
 • 127
  fizik olarak über iyi olduğu için yaşı umrumda değil açıkçası. 30 yaşında bonservissiz transfer yapılacaksa böyle isimlerle yapılmalı. arda turan gibi 30'undan sonra spor salonunda naylon eşfotmanla haşır huşur koşmaya çalışan emekli federallere dönüşecek tiplerden uzak durulmalı. diğer yandan wijndal, mitchel bakker, tyrell malacia gibi wonderkidleri bulunan hollanda'nın sol bekte kendisini tercih etmesi bizim için müthiş bir referans.

  ismi geçenlerin arasında da fatih terim'in oynamak istediği futbola en uygun oyuncuydu. o yüzden bir miktar şaşkınım açıkçası. orta açmak yerine, daha çok duvar paslarıyla içeri koşular atan bir bek. diğer adayımız da aldığı her topu orta açan bir tipti. gerçekten tesadüfi yaşıyoruz.
 • 129
  van aanholt, mental açıdan yedlin’in sol bek oynayan bir benzeri ne yazık ki. fizik kalitesi fena değil yedlin’e göre top tekniği de daha iyidir ama oyun bilgisi zayıf olduğu için o beklenen sıçramaları kariyerinde yapamadı bir türlü. sanırım başka isimler için çok uğraştık. psv tur süreci de böyle olunca listede en uygun maliyetli isme yöneldik. kendisi yerine maliyette fark yaratmıyor olsaydı alioski’yi tercih ederdim free havuzundan.

  burada kilit nokta umarım kendisine 2+1(ciddi sayıda maç oynamaya bağlı opsiyon) yıllıktan fazla kontrat vermeyiz.

  bir son benzetme: nedense bana hollanda milli takımını tercih etmiş bir donk görüntüsü veriyor. umarım performansı arada dalgalansa bile donk’un terim ile standardize performans çizgisine yaklaşmasına benzer. bu şekilde ligi çok rahat idare eder.
 • 130
  aanholt, üç transfer içinde en kalitelisi ama en yaşlısı. sol bek bulmanın zor olduğu günümüzde yaş konusuna fazla takılmamak makul olanı.

  bir bek için;

  -hızı ve çabukluğu çok iyi.
  -çalım mükemmel
  -adam eksiltme mükemmel
  -hava topları çok iyi
  -çalım yememe ve savunma çok iyi
  -sol ayağı mükemmel ve sağ ayağını da kullanabiliyor
  -şut iyi

  diyebileceğim kriterlere sahip. yaşına rağmen en kaliteli transferimiz olarak gözüküyor. cicaldau ve boey’i en az yarım devre görmeden sadece skills görüntüleriyle değerlendirmek yanlış olur.

  not: benim oyuncuların seviyesiyle ilgili kriterlerim;
  mükemmel ya da harika
  çok iyi
  iyi
  vasat
  yetersiz
  şeklindedir duyrulur.
 • 132
  kendisi hakkında çok bir fikrim yok ama bu transfer başarılı bir transfer olmayacaktır. en başarılı gerçekleştiği senaryoda bütün sene ortalama bir katkı alır yıl sonunda bir hollanda takımına 1.5 milyon euroya falan satarız. bu da tabi hayal gibi bir şey çünkü büyük ihtimalle kendi ülkesinde kazanabileceğinden çok daha fazlasını bizde kazanacak bu sene. hayırlı uğurlu olsun. arada risk almadan oyun kursa, kendi kademesine ve ters kademeye girse daha fazla bir şey beklemem kendisinden. tecrübesiyle defansı rahatlatabilse iyi olurdu doğrusu. yedlin sağdayken kendisinin solda olması mantıklı olur. yalnız sacha ile patrick aynı anda sahadayken birazcık kısır bir takıma dönecez gibi duruyor. 1 milyon eurodan fazla verilmiş midir bilmem ama inşallah daha azı verilmiştir.
 • 133
  hoş gelmiş. sakatlık sıkıntısı yaşamadığı durumda en azından 2 sene bize yetecek kadar katkıyı vereceğini düşünüyorum. mariano’dan aldığımız tarzda bir katkı alabiliriz yani kendisinden. bu da hayli hayli yeter şu şartlarda.

  2 sene belki çok uzun bir süre değil ancak bedelsiz olması, farklı transferler de beklediğimiz bu dönemde masraf çıkarmadan gelmiş olması ve hiç kimsenin olmadığı bir mevkiye gelmiş olmasıyla kabul edilebilir bir transfer gibi duruyor. hayırlı olsun.
 • 134
  keşke 3 yıl değil, 2+1 sözleşme yapılsaydı. bu +1 çok önemli hele 31 yaşındaki bir futbolcuysa. oyuncunun yatışa geçmesini engeller bence.
  ortalarının zayıf olduğu söyleniyor. harika, tam bize göre. 10 sezon ingilterede oynamış. eğer buda kof çıkarsa yedlin gibi, bir efsane teori daha çöktü demektir. (premier ligde 5 sezon ve üstü oynamışsa bu ligin içinden geçer teorisi)
  hadi bakalım inşallah utandırır bizi. çok çektik solbeksizlikten. ilaç olsun dermansız yaramıza.
 • 136
  benim kendisiyle ilgili sorunum, sağ beke aldığımız sacha boey gibi ofansıyla değil defansıyla öne çıkan bir bek olması. zaten van aanholt hücumuyla fark yaratan, isabetli ortalar açıp her sene 7-8 skor katkısı verebilen bir sol bek olsaydı kariyerindeki beklenen sıçramayı yapabilirdi.

  ancak oyunu bildiğine dair, avrupa futboluna uyumlu olduğuna dair şüphem yok. chelsea, newcastle, leicester, sunderland, crystal palace ve hollanda milli takımı formalarını giymiş bir oyuncu. psv altyapısı çıkışlı. futbol sahnesine çıktığı andan itibaren bu seviyelerde oynamış bir futbolcunun kalitesinden şüphe edilmemeli.

  anlık piyasa değeri 7 milyon euro, ligimiz ortalamasına göre çok yüksek bir değer.

  serbest oyuncu olarak geldiği için bonservisi yok, 2 milyon euronun altında alacağı her maaş takımımız standartlarına göre uygundur. 1.5 milyon euro civarı alırsa tadından yenmez.

  şans her zaman yanında olsun. biz hollandalıları severiz, o da burayı çok sever umarım.
 • 138
  öncelikle takımımıza hayırlı olmasını temenni ederim, kaldığı süre boyunca umarım katı sağlar...

  sol bek mevkiinde ismi geçen adaylar içerisinde gelmesini en az istediğim oyuncu kendisiydi. crystal palace'ın izlediğim iki üç maçında atletik, ancak oyun disiplininden kolaylıkla kopabilen bir görüntü sergilemişti. yaşının 31 oluşu, yıllık ücretinin yüksekliği, ryan babel gibi saha dışında sürekli aktif bir oyuncu ile yakın arkadaşlığının olması diğer bazı dezavantajları olacaktı...

  yıllık ücreti nispeten makul ancak diğer soru işaretleri halen devam ediyor. bu açıdan pek içime sindiğini söyleyemem. bir süredir ludwig augustinsson ismi vardı, bilmem temasa geçildi mi, kendisi gelmek istedi mi/istemedi mi, bonservisi/yıllık ücreti mi çok pahalı oldu, onun transfer edilmesi beni şahsen daha mutlu ederdi...

  kendisi ve takımımız için hayırlısı olsun, başarılı bir galatasaray kariyeri dilerim...
 • 141
  mevcut koşullarda transferinden şikayetçi olmadığım oyuncu.

  eğer ana stratejiniz genç oyuncuları oynatıp, verim alıp satmaksa ve bu strateji doğrultusunda transferleri yapıyorsanız, yeri geldiğinde bazı mevkilere oynadığınız oyuna uygun, maddi olarak zorlamayacak, oyunu olgunlaşmış oyuncular alabilirsiniz.

  galatasaray muhtemel 11'i ;

  muslera

  sacha-----------x-----------------marcao--------pva
  taylan
  berkan--------------çika
  x-----------------------------------------------kerem
  mostafa

  gibi bir şey olacak muhtemelen. şu kadroda muslera ( statüsü ayrı olduğu için genç yaşlı kıyasına dahil etmiyorum) hariç 10 oyuncunun 6'sı 25 yaş ve altı, 1'i 26 yaş, 2'si belirsiz ve sadece 1'i yaşlı diyebileceğimiz yaşta. yaşı 31.

  o belirsiz ikili yüksek maliyetli yaşlı oyuncular olmazsa , ki olursa ben de itiraz ederim, gayet genç bir takımımız var.

  eğer maddi koşullar alternatiflerini almamızı zorlaştırıyor-sa ve oyuncu oyunumuza uygunsa bence şimdilik laf edilecek bir transfer değil.
 • 142
  linnes, saracchi, mariano, her ne kadar hiçbir maçını izlememiş olsam da sacha boey kadar hücumcu değil, tam tersi daha dengeli bir tipte olmasına seviniyorum bu arkadaşın. gerçi mariano dışında bu yazdığım adamların da hücumu ne kadar kalitelidir, tartışılır. hücum yaparken sağlı sollu, bekli kanatlı hurra saldırmak pek iyi değil. zaten takımın defans mantalitesinde yapısal sıkıntılar mevcut. ayrıca takımı gençleştiriyoruz ve aldığımız çoğu oyuncu genç ve hücumcu tipte. bunun üzerine sol beke azami tecrübede ve dünyanın en iyi liginde senelerce oynamış, üstüne hollanda a milli bir oyuncu alıyoruz ve oyuncunun öne çıkan özelliği hücumu değil, defansa da yatkınlığı. top geçer adam geçmez bir profilde değil, buna dikkat etmekte fayda var. dengeli bir oyuncu bu bakımdan çok iyi. yuto nagatomo kadar defans yapsın, öpüp başımıza koyarız.

  ayrıca chelsea fc altyapısı çıkışlı olmasından ötürü büyük takım havası solumuşluğu ve o baskıyı tatmışlığı da var. daha ne.

  yaşı çok da ileri olmadan tam kıvamında bir bek oyuncusu ile anlaşmış olmak beni epey sevindirdi.