resim
Papa Alioune Ndiaye
Takım : Aris Selanik
Mevki : Merkez orta saha
Yaş : 30
Boy : 1.80
Uyruk : Senegal
 • 3591
  benim futboldan anlamadigimi gosteren bir oyuncu oldu kendisi. digeri de diagnedir zaten.

  topla olan iliskisi bu derece kisitli olan biri nasil galatasaray yapti, hafi galatasaray yapti anladik da oradan da nasil premier lig yapti anlamak mumkun degil. gunumuz futbolunda ortasaha oyuncularinin sahip olmasi gereken ozelliklerden neredeyse hicbirine sahip olmayan ndiaye isiran hizli topcu imajinin ekmegini baya yedi. ne pasina guvenilir ne sutuna guvenilir bir oyuncuydu. bana gore aris dustugu degil zaten olmasi gereken yerdi. kimler neler buldu da toplamda 30 milyon euroya yakin bonservis odendi bu adama kariyeri boyunca anlayamiyorum.
 • 3592
  çok iyi 2 özelliği vardı. biri dinamizmi, diğeri de dikine yardırma özelliği. 17/18 sezonu başında 2. bölgeden 3. bölgeye dribblingle geçebiliyorduk bu yüzden ndiaye ve belhanda'nın performansı tavan yapmıştı. sezonu erken açmanın da avantajıyla dinamizmi olduğundan da iyi görünmüştü. iyi ki satmışız o dönem. çünkü f.terim'in gelmesiyle oyun anlayışı da değişti. şu an oynadığımız oyunla çöp olurdu mesela.
 • 3593
  tez canlılığının bedelini kariyerindeki tepetaklak düşüşle ödemiş orta saha. bizden stoke city'ye transfer yaptığı sezon* transfer olacağım diye acele etmese hem bizde ligi kazanır hem dünya kupası'nda daha fazla forma şansı bulup daha iyi bir vitrin yapabilir hem de daha iyi bir takıma transfer yapabilirdi. ama kendisi aceleci davranarak koşarcasına stoke city'ye gidip fena da oynamamasına rağmen küme düştü, zannediyorum ki bundan ötürü dünya kupası'nda da fazla forma şansı bulamadı, küme düştükten sonra da ben oldum havalarına girip ingiltere championship'i beğenmedi, performansının düşüşüyle beraber kendisi de iyice elden düştü, sonrası da malum zaten.
 • 3594
  senegalli ömer bayram olarak nitelendirdiğim eski oyuncumuz. hatta ömer daha iyi topçu olabilir, duran top özelliğinden dolayı. 17/18 sezonunun ortasında yeni gelen yönetim fatih hocaya rağmen satmıştı. 6 ay sonra tekrar kiraladığımızda hocanın hakkında en çok yanıldığım oyuncu diyeceği oyuncu ndiaye'dir. o yönetimin iyi başladı dememin sebeplerinden biridir. ondan sonra gaza gelip hocaya rağmen ozan kabak'ı da satıp hocayı istifaya zorlamışlardır. işte tam olarak burada tarihin en kötü yönetimi olacakları serüvene yelken açtılar. ozan'dan gelen parayı yine hoca istememesine rağmen mbaye diagne'ye basarak bizi hem ozan'dan hem 13 milyon €'dan ettiler. ndiaye ile yollarımızın son kesiimesi 20/21 sezonunun başına rastlar. yine hocanın verdiği listeye aldırış etmeden eşten dosttan alış veriş yapan eski yönetimimiz orta saha için kendisi ile anlaşmış ancak "twitter kullanmayı bilmeyen" yönetimimiz tarafından twitterdan gelen tepki üzerine yarım saatte yalanlanmış, anlaştığımız kiralık ücreti ve maaşı futbolcu olup olmadığı şüpheli etebo'ya gömmüşlerdir. evet, ismaila coulibaly'e vermedikleri parayı tanıdıkları menajere yedirmişlerdir.
 • 3595
  kendisine premier ligde oynamayı hedef koymuş ve oraya yükseldikten sonra mental olarak çok pis salmış futbolcu. premier ligde oynadığı maçları falan hatırlıyorum öyle sırıtmadı, buraların oyuncusu değil falan dedirtmedi ama yarım sezonluk premier lig macerasından sonra tepe taklak aşağı gitti kariyeri. en son bizdeyken mesela arkasında harran ovası gibi bir alanı ve 2 oyuncuyu boş bırakmak pahasına topla kontraya çıkan rakip oyuncunun üzerine koşuyordu. buradan daha çok geri gider bu badou dedim. yanıltmadı.